Сергій Тарута: Україна має більш ефективно використовувати масштабну допомогу з боку ЄС

Читати українською
Сергій Тарута: Україна має більш ефективно використовувати масштабну допомогу з боку  ЄС

Європа зацікавлена і готова допомагати Україні в тому, щоб наша країна якнайшвидше досягла миру та реалізувала свій потенціал зростання разом з Євросоюзом. Але для цього потрібні більш рішучі, ефективні та грунтовно підготовлені дії як з боку Верховної Ради, так і з боку Президента та Уряду

Про це за підсумками робочого візиту групи народних депутатів до Брюсселю заявив Сергій Тарута, народний депутат від «Батьківщини», перший заступник голови Комітету ВР з питань економічного розвитку.

«Наш робочий візит до Брюсселю, який ми з колегами-депутатами здійснили напередодні засідання Ради Асоціації Україна-ЕС, був надзвичайно насичений. За два дні ми провели близько десяти зустрічей з керівництвом та ключовими представниками Єврокомісії, Європейського парламенту, офісу НАТО, експертами впливових «мозкових центрів» Євросоюзу. У цьому спілкуванні я зовсім не відчував того, що у нас деякі так звані «диванні експерти» називають «втомою Європи від України». Навпаки -- на всіх зустрічах був жвавий діалог, відчувалася зацікавленість моїх співбесідників у тому, що зараз відбувається в Україні, обговорювалася конкретика українсько-європейських взаємовідносин. Акцентом кожної зустрічі було обговорення ситуації на Донбасі, шляхи мирного врегулювання та формування плану дій по відновленню регіону після деокупації захоплених територій, необхідність формування чіткої економічної та гуманітарної політики ЄС стосовно допомоги Донбасу, а також питання безпеки мореплавства в Азовському морі, безпеки та перспектив функціонування морських портів на Азові», - зауважив Сергій Тарута.

Зокрема, під час зустрічі з президентом Європейського Комітету регіонів Карлом-Хайнцом Ламбертцем Сергій Тарута обговорив стан діалогу на рівні регіонів та план його розвитку. У діалозі з Директором Служби зовнішній дій ЄС (де-факто - це МЗС ЄС) Люком Девіном було зроблено акцент на загрозах для безпеки Азовського і Чорноморського регіону. Сергій Тарута запропонував ідею приєднання ЄС до проекту створення цифрового атласу Донбасу, який би значно вдосконалив процес надання необхідної допомоги і подальшої реконструкції всього регіону.

За словами депутата, представники європейських інституцій висловлюють занепокоєність якістю законотворчої діяльності парламентської більшості в Верховній Раді.

«Про небезпеку «турбо-режиму» роботи Ради мені відверто казав координатор Європейської Народної Партії та постійний доповідач Європарламенту з питань України Міхаель Галер. Він висловив стурбованість деякими новими законопроектами в парламенті України, які в разі недостатньої їх підготовки можуть швидше принести шкоду, ніж користь Україні», - заявив Сергій Тарута.

Також українська делегація взяла участь у панельній дискусії у EastWest Institute «Україна та європейська безпека – що попереду?». Учасниками заходу стали близько 40 представників інституцій ЄС і дипломатичного корпусу, акредитованих в Брюсселі. На цій дискусії Сергій Тарута представив бачення вирішення конфлікту на основі Мирного плану «Три основи» та з огляду на власний досвід під час найбільш кризового періоду в 2014 році як глави Донецької ОДА.

На думку Сергія Тарути, дуже цікавою стала зустріч з главою Фонду Зайделя і депутатом Європарламента Маркусом Фебером. Були обговорені результати трирічної роботи Сергія Тарути над Доктриною стійкого розвитку України до 2030 року. А пан Фебер запропонував підключити представників ЄС до просування та реалізації цього комплексного плану покращення ситуації в Україні.

Під час дискусії з Постійним представником Німеччини при НАТО Послом Гансом-Дітером Лукасом Сергій Тарута обговорив можливості для досягнення позитивних результатів у мирному врегулюванні конфлікту на Донбасі і найбільш актуальні питання взаємовідносин на рівні Україна-НАТО.

А з главою Групи підтримки України Петером Вагнером і представниками Директорату Європейської Комісії з питань сусідства та розширення ЄС були обговорені питання конкретних спільних дій України та Євросоюзу з реформування різних секторів економіки України.

«Наша спільна точка зору – Україна має більш ефективно використовувати масштабну допомогу з боку ЄС Україні, що надається з 2014 року. Також домовилися про наступну робочу зустріч вже в Києві», - резюмував Сергій Тарута.


Капкан для Великобритании: эксперты рассказали, как возвращение Трампа может расколоть страну

Писториус дал пас Шольцу: почему самый рейтинговый политик Германии отказался от лидерства

Политический скандал в Польше: острая критика Трампа женой Сикорского ударила по его президентской кампании

Китай ищет подход к Трампу: эксперты расскрыли новую стратегию Си Цзиньпина

Стратегия лейбористской партии: как Трамп использовал уроки Великобритании и победил на выборах

Списание долга на 4,6 миллиарда долларов для Украины: стало известно, кто пытается сорвать план Байдена

Страх и ужас Шольца: почему Германия боится передать Украине ракеты Taurus

Разрешение Байдена на удары по рф: эксперты объяснили, почему решение вызвало неоднозначную реакцию в Европе

Внешняя политика Трампа: эксперты рассказали, как решения нового президента могут повлиять на США и весь мир

Политический кризис в Германии: почему социал-демократы хотят заменить Шольца на Писториуса

Германия без Шольца: как политический кризис повлияет на поддержку Украины

Саммит G20: смена риторики о войне в Украине и закулисные переговоры

Европа все больше склоняется к плану Трампа по завершению войны в Украине: эксперты назвали причины

Новая администрация Трампа: кто займет три ключевые должности и как они относятся к Украине

Выборы в Румынии: стало известно, какие шансы на победу у проукраинского кандидата

Новая мировая геополитика: эксперты рассказали, чего ждать от второго срока Трампа

Возвращение Трампа может стать ударом для Венгрии: эксперты рассказали о рисках для экономики

Трамп рискует повторить ошибки Байдена: эксперты рассказали о рисках для Украины и США

Последняя надежда Запада сохранить лидерство: эксперт раскрыл значение прихода республиканцев к власти США

Показать еще