Насамперед Україна не мала особливої потреби у черговому транші від МВФ, - Віктор Скаршевський

Читать на русском
Насамперед Україна не мала особливої потреби у черговому транші від МВФ, - Віктор Скаршевський

Економіст Віктор Скаршевський розповів про причину, через яку Міжнародний валютний фонд так довго відмовляв Україні у наданні чергового траншу кредиту.

Його коментар було дано у програмі «Що далі?» на каналі «Знай 24».

«Насамперед Україна не мала особливої потреби у черговому транші від МВФ. Крім того, ця організація постійно знаходила відмовки, хоча майже всі її вимоги були виконані. Наприклад, влітку 2020 року змінився голова Нацбанку, і у МВФ занепокоїлися, хоча Україна й не брала на себе зобов'язання не змінювати його. Мало того, заради подачки від МВФ наша влада виявилася готовою на порушення Конституції, як показала історія з Конституційним судом. Я не бачив таких цинічних меморандумів із МВФ, як той, яким Україна отримала 700 мільйонів доларів. Там, наприклад, зазначалося, що наша влада «виправила» рішення Конституційного суду та ухвалила закони, які були потрібні для виконання зобов'язань перед МВФ», - каже експерт.

На його думку, таке було б неможливим у демократичній та правовій країні.

«У правовій державі рішення суду не «виправляють», а виконують. Тут ідеться не про економіку, а про торгівлю суверенітетом. Заради кредитів влада принижує Україну як державу», - заявляє Віктор Скаршевський.

Як повідомляє Politeka, раніше він спрогнозував для України на 2022 рік подальше зростання інфляції.

Також Politeka повідомляла, що, на думку Скаршевського, газ та електроенергія для українців дорожчатимуть і надалі.


«Формується нова модель легітимності»: експерт пояснив, чому кремль відправив на переговори до Женеви Мединського

Пастка чи шанс: експерт пояснив, для чого європейці прибули на тристоронні переговори у Женеві

«Було погоджено основні параметри»: експерт розповів, які питання вдалося вирішити на мирних переговорах

США проти Європи: експерт розповів про Мюнхенську конференцію

«За європейськими мірками це космос, але…»: експерт оцінив реальні можливості Коаліції бажаючих для України

Міннесота, безробіття і файли Епштейна: експерт оцінив, як це вплине на Трампа та Україну

Мирна угода в березні, а вибори і референдум у травні: експерт розповів про хід перемовин

Гроші і нові альянси: експерт пояснив, чому Китаю вигідна російсько-українська війна

Сторони почали говорити про якісь предметні речі: експерт оцінив переговорний трек в Абу-Дабі

«Токаєв вирішив виступати відкрито проти росіян»: експерт назвав причини

«Компроміс – це не капітуляція»: експерт пояснив, що таке софт сила і чому вона потрібна

Ми вже погодилися заморозити війну по лінії фронту – це наш компроміс, – політтехнолог про переговори

Близькосхідна епопея путіна: експерт розповів, як кремль швидко втрачає союзників

Можливо, варто розглянути і такий варіант, – експерт про вступ України у Раду миру

«Рада миру на мільярд»: експерт оцінив, чи погодяться європейці на пропозицію Трампа

«Це подальша делегітимізація путіна»: експерт оцінив, чи збираються британські спецслужби реально викрасти путіна

На порядку денному – Венесуела, Іран і Гренландія: експерт пояснив, чому Трамп забув про Україну

Референдум – це критично необхідний інструмент державного управління в Україні, – експерт про ухвалення важливих рішень

Операція США проти Венесуели: експерт оцінив дії Трампа

Показати ще