Литва і Латвія оголосили бойкот електроенергії з Білорусі, Україна готується відновити закупівлю з жовтня – ЗМІ

Читать на русском
електроенергія, струм, Електрика, дроти, скрін електроенергія, струм, Електрика, дроти, скрін

Влада Литви і Латвії домовилися, що не купуватимуть електроенергію у Білорусі. Про це, як пише znaj.ua, повідомляє видання "Корреспондент" з посиланням на повідомлення Мінекономіки Латвії.

"Міністри (економіки Латвії та енергетики Литви-прим.) погодилися з тим, що обидві країни взяли на себе чітке зобов'язання не купувати електроенергію у Білорусі, і погодилися з тим, що будь – яка атомна електростанція, в тому числі Островецька атомна електростанція (АЕС), повинна відповідати всім стандартам безпеки», - йдеться в повідомленні литовського Міністерства.

Для виконання цього зобов'язання Латвія вдосконалила свою правову базу, яка передбачає порядок відстеження комерційних потоків електроенергії, щоб не допустити потрапляння білоруської електрики на ринок балтійських країн.

Для цього будуть запрошені оператори національних систем та експерти.

У той же час Україна планує з 1 жовтня 2021 року відновити закупівлю електроенергію з Білорусі по закінченню тимчасової заборони.

Така заборона була прийнята в травні 2021 року відповідно до Закону. При цьому закон передбачав заборону до 31 грудня 2021 року, однак НКРЕКП всупереч вимогам обмежила імпорт на 4 місяці, до жовтня.

Нагадаємо, тимчасове рішення НКРЕКП обмежити імпорт всього до жовтня розкритикували народні депутати, вимагаючи повної заборони. Також за повну заборону імпорту виступило Міненерго.

З початку 2021 року Україна імпортувала з Росії та Білорусі 700 млн кВт годин на суму понад 1 млрд грн. За твердженням тимчасової слідчої комісії парламенту, імпорт з Росії та Білорусі став причиною кризи в енергетиці.

Опубліковано:
Теги:

Майстер угод: експерт розповів про провал Трампа з Іраном і Сектором Гази

«Все має полетіти зараз на путіна»: експерт пояснив, як змусити росію до переговорів восени

Вони спілкуються з найближчим оточенням Трампа, – Микола Томенко про візит Віткоффа і Кушнера до Києва

«Путін боїться вулиці»: Марк Фейгін розповів, хто справді може загрожувати владі в рф

«Непрямий співучасник російсько-української війни»: експерт оцінив, як далеко зайде криза з Іраном

Неформально сторони домовилися між собою, – експерт про деескалацію з Білоруссю

Позиція сили: експерт пояснив, чому переговори щодо вступу України до ЄС йдуть важко

«Приходить по кістках своїх попередників»: експерт розповів про нового прем'єра Британії

«Європа обмежена в інструментах»: експерт пояснив, чому буксують санкції проти рф

«Завдання трьох тіл»: експерт пояснив, чому війна між Європою і росією неминуча

Смерть Ліндсі Грема має більше інформаційно-політичний ефект, ніж реальний вплив, – політолог

Вибори до Держдуми і мобілізація: експерт пояснив, чому треба поспішати дотиснути рф до перемир'я

«Ми не бізнесом займаємося»: експерт пояснив, чому Трамп весь час говорить про угоду, а не про мир

«Можуть бути несподіванки»: експерт оцінив, чого очікувати від саміту НАТО в Анкарі

Це спроба видати бажане за дійсне: експерт пояснив, чому раптом усі заговорили про світ уже цієї осені

У класичній політології, історії це провісник війни, – експерт про рішення рф закрити КПП з Європою

Це ми досягли того, що Трамп перейшов на наш бік, - політтехнологн про удари по рф

Арешт танкерів тіньового флоту рф: експерт оцінив, чи почне Європа блокувати Балтійське море

Вашингтон не проти почекати, поки росія виснажиться, - експерт про відмову від Анкоріджа

Показати ще