Новий прокурор закрив справу «Роттердам+» через відсутність доказів і сплив строків розслідування – адвокат

Читать на русском
Роттердам+, уголь,скрин

Спеціалізована антикорупційна прокуратура прогнозовано вчетверте закрила справу «Роттердам+», оскільки строки досудового розслідування давно збігли і жодного доказу за понад 4 роки розслідування знайдено так і не було.

Про це заявила Ірина Одинець, адвокат екс-голови НКРЕКП і колишнього підозрюваного у цій справі Дмитра Вовка.

«Будь-яких нових доказів бути не може, бо формула не діє вже 2 роки, тобто все, що могли зібрати, вже зібрано і це «все» не може бути достатнім для звинувачення в суді», - заявила адвокат.

Вона наголосила, що останні півроку НАБУ намагалося зберегти обличчя, звинувачуючи в всьому прокурора Віталія Пономаренка. Коли ж на їх вимогу прокурора було замінено, новий процесуальний керівник заново оцінив матеріали справи і прийшов до аналогічного висновку – закрити справу за відсутності складу злочину.

«Те що, детективи НАБУ вистрибують з штанців зрозуміло, оскільки після такого масштабного піару та витрачених на процес мільйонів гривень платників податків, дуже негарно виглядає що в справі немає доказів», - додала Одинець.

Нагадаємо, 20 травня САП уже в четверте закрила справу «Роттердам+» через відсутність у ній складу злочину. Перший раз справу було закрито ще 27 серпня 2020 року. Потім аналогічні рішення приймалися в січні і березні 2021 року.

Ці рішення також були підтверджені Офісом генерального прокурора і вищим Антикорупційним судом України.

На початку травня Офіс генпрокурора задовольнив прохання НАБУ і замінив прокурора у справі для повторного об'єктивного вивчення матеріалів справи.

Розслідування справи «Роттердам+» тривало більше ніж 4 років. У цей період було проведено понад 10 державних та міжнародних експертиз, які всі підтвердили економічну та юридичну обґрунтованість формули.

Відповідно, в ході розслідування не були встановлено ні збитків від дії формули, ні постраждалих.


Мирна угода в березні, а вибори і референдум у травні: експерт розповів про хід перемовин

Гроші і нові альянси: експерт пояснив, чому Китаю вигідна російсько-українська війна

Сторони почали говорити про якісь предметні речі: експерт оцінив переговорний трек в Абу-Дабі

«Токаєв вирішив виступати відкрито проти росіян»: експерт назвав причини

«Компроміс – це не капітуляція»: експерт пояснив, що таке софт сила і чому вона потрібна

Ми вже погодилися заморозити війну по лінії фронту – це наш компроміс, – політтехнолог про переговори

Близькосхідна епопея путіна: експерт розповів, як кремль швидко втрачає союзників

Можливо, варто розглянути і такий варіант, – експерт про вступ України у Раду миру

«Рада миру на мільярд»: експерт оцінив, чи погодяться європейці на пропозицію Трампа

«Це подальша делегітимізація путіна»: експерт оцінив, чи збираються британські спецслужби реально викрасти путіна

На порядку денному – Венесуела, Іран і Гренландія: експерт пояснив, чому Трамп забув про Україну

Референдум – це критично необхідний інструмент державного управління в Україні, – експерт про ухвалення важливих рішень

Операція США проти Венесуели: експерт оцінив дії Трампа

Паризька декларація: експерт оцінив, чи реально будуть західні війська в Україні

Стійкість, ресурси і нові правила гри: експерт пояснив, чому Трамп пропонує не мир, а заморозку війни

Якщо Трамп виступить в українському парламенті: експерт розповів знайдуться голоси у Раді за мирний план

Таємна змова чи реальний успіх: експерт пояснив, як США вдалося захопити Мадуро

«Трамп буде торгуватися»: експерт оцінив, чи настане мир в Україні у 2026 році

Може створити проблему, а не рішення: експерт пояснив, чим небезпечний мирний план США

Показати ще