«Агроімпорт Лтд» продає в Україні добрива компанії, що належить другу Путіна, – експерт

Читать на русском
удобрения

Директор Центру досліджень проблем національної безпеки Тарас Жовтенко стверджує, що компанії, що експортують в Україну мінеральні добрива, «на особливому рахунку у Путіна, оскільки це один з найбільш прибуткових бізнесів, який Росія завдяки своїм лобістам врятувала від санкцій, щоб Європарламент прийняв закон по кадмію на її користь».

Про це Жовтенко написав в своєму блозі на сайті Кореспондент.

За словами експерта, незважаючи на санкції, введені Україною проти найбільших російських виробників мінеральних добрив і антидемпінгові мита, ця продукція продовжує надходити на внутрішній ринок, і тільки в 2018 році за офіційними даними російських добрив завезли на 300 мільйонів доларів, без урахування «чорного ринку» контрабанди.

«На вихідних у мене була розмова зі своїм хорошим знайомим, ім’я якого я, на жаль, не можу зараз назвати. Він є співробітником одного з найбільших імпортерів російських добрив в Україну – торгового дому “Агроімпорт ЛТД”. Мита чи ні, є заборона на ввезення чи ні – “АГРОІМПОРТУ” ніщо не перешкода. Як ввозив російські добрива, так і ввозить. Цьому сильно сприяє корупція на залізниці», – стверджує Жовтенко.

Експерт зазначає, що «через те, що в Росії природний газ – основна сировина при виробництві добрив – коштує набагато дешевше, ніж в Україні, “Агроімпорт” має можливість продавати товар на 300-1000 гривень дешевше, ніж вітчизняний завод-виробник» .

За словами Жовтенко, «Агроімпорт» не тільки наповнює ринок України продукцією неперевіреного змісту, але ще і займається «відкритим демпінгом».

«Такий демпінг б’є не тільки по іншим трейдерам, а й по самим виробникам, адже інші трейдери тоді намагаються збити у них ціну до аналогічної як у «АГРОІМПОРТА». Для виробника це означає працювати в збиток. Цікаво, що «Агроімпорт», власником якого є Віктор Дубовенко, домішують добрива російського заводу «Дорогобуж», що входить до групи компаній «Акрон» мультимільярдера В’ячеслава Кантора – близького друга президента Росії. Про їх теплих відносини свідчить хоча б те, що Путін особисто брав участь в церемонії запуску цеху «Аміак-4» на одному з заводів «Акрон», а сам бізнесмен відзначений державною нагородою – орденом «Знак пошани», – зазначає Тарас Жовтенко.

Нагадаємо, Кремль планує зірвати весняну посівну в Україні.

Як повідомляла Politeka, убивча агрохімія з Росії: в 2019 році Україна може залишитися без врожаю зернових і … чорноземів.

Також Politeka писала, що Україну вбивають контрабандними російськими добривами.


«Трамп зневірився домовитися з путіним»: експерт оцінив, чи передадуть США Україні ліцензії на Patriot

«Все залежить від долі угоди щодо Ірану»: експерт оцінив, чи США повернуть санкції на російську нафту

«Це вже якась біблійна історія»: експерт пояснив, що означає удар по Києво-Печерській лаврі

«Трамп буде під великим тиском»: експерт розповів про мету саміту G7

Ми перебуваємо в активній фазі Третьої світової війни, – аналітик про війну на Близькому Сході

"Путін змушений в інформаційному плані працювати другим номером", - експерт оцінив, хто перемагає в інформаційній війні

«Заборона на в'їзд до Європи довічно»: експерт розповів про рішучий крок ЄС проти рф

"Це Уіткофф №2": експерт пояснив, чому Трамп призначив переговорником патріарха

Коли політичний сигнал сильніший за процедури – проблема рішень у ЄС

"Дипломатія втратила будь-який сенс": експерт про переговори з рф

«Ви готуєте черговий мирний план»: експерт оцінив можливості Європи

«Угорщина не блокуватиме»: експерт пояснив, що означає відкриття першого кластера щодо вступу до України ЄС

«Китай повертається»: експерт оцінив, чи допоможе Сі Цзіньпін Трампу закінчити війну

Три сценарії розвитку війни: експерт розповів, які шанси миру до кінця року

Усі розуміли, що путін недоторканний, поки розмовляє з Трампом, – експерт про можливий арешт

Повернути США до переговорного процесу: експерт розповів про нові деталі домовленостей Трампа і путіна

Спочатку Вірменія, тепер і Сербія: експерт розповів, як путін втрачає союзників

Лукашенко формує казус беллі: розповів, як у Білорусі шукають привід вступити у війну

«Пас адміністрації США»: експерт пояснив мету погроз рф обстрілювати Київ

Показати ще