На майданчику СЕТАМ незаконно продали 79 заарештованих судом хлібних кіосків «Одеського короваю» – «Коментарі»

Читать на русском
На майданчику СЕТАМ незаконно продали 79 заарештованих судом хлібних кіосків «Одеського короваю» – «Коментарі» На майданчику СЕТАМ незаконно продали 79 заарештованих судом хлібних кіосків «Одеського короваю» – «Коментарі»

Через підконтрольний Міністерству юстиції майданчик СЕТАМ  (система електронних торгів арештованим майном) 2-го серпня незаконно продали 79 торгових точок ТОВ «Одеський коровай», на які раніше Приморський суд Одеси наклав арешт в рамках розслідування кримінальної справи

Про це повідомляють журналісти «Коментарів» в своєму редакційному розслідуванні «Гібридна анексія, або як «Сбербанк России» захоплює Україну», пише Голос.ua.

«2 серпня на майданчику СЕТАМ (система електронних торгів арештованим майном) відбувся аукціонний «продаж» 79 торгових кіосків ТОВ «Одеський коровай». При стартовій ціні в 1,2 млн грн, фінальна сума продажу зросла до 10,5 млн грн. Деякі одеські ЗМІ вже повідомили, що ціна, мовляв, – явно завищена, а тому «новий власник», очевидно, переорієнтовує мережу на продаж чогось більш «ліквідного», ніж хліб і булки. При цьому дані «медіа» лукаво мовчать, що сам аукціон від початку і до кінця був незаконним. А «новий власник» «придбав» за 10,5 млн гривень арештоване судом майно, відчуження якого заборонено Законом», – пишуть автори розслідування.

На підтвердження цієї інформації журналісти наводять скрін офіційного сайту держпідприємства СЕТАМ про торги заарештованими 79 кіосками.

9 лютого 2018 го року ГУ Національної поліції в Одеській області почало досудове розслідування в кримінальному провадженні № 42018160000000118 за ознаками кримінального злочину, передбаченого ч.5 ст. 191 КК (Привласнення, розтрата майна або заволодіння ним шляхом зловживання службовим становищем).

«Кримінальне провадження стосується відповідальних співробітників «Сбербанку Росії», які «незаконно заволоділи майном ПАТ «Одеський коровай», ТОВ «Білгород-Дністровська Паляниця» і ТОВ «Котовський Хлібозавод». Чим завдали істотної шкоди правам, свободам та інтересам законних власників, які забезпечують хлібом Донецьку область, місто Одесу та Одеську область». З усіма зазначеними фактами можна ознайомитися в рішенні Приморського районного суду Одеси від 4 липня цього року», – пишуть автори матеріалу і публікують копію судового рішення.

Причиною появи на торгах арештованого майна, як пишуть журналісти, стало технічне зволікання. Реєстратори Мін’юсту більше місяця не могли внести рішення суду про арешт майна «Одеського короваю» в Держреєстр майнових прав. «З огляду на те, що технічно комп’ютерне «віконце» на внесення такої зміни відразу ж після суду було відкрито одним приватним нотаріусом з Кропивницького. Система відкрита, «віконце» висить, комп’ютер працює, нотаріус – пропав. Розшукують вже більше місяця. А тим часом арештоване Приморським судом майно йде «з молотка». Навіть незважаючи на те, що напередодні торгів Прокуратура Одеської області направила до Мін’юсту і CETAM офіційний лист з підтвердженням інформації про арешт всього майна «Одеського короваю» і попередженням про незаконність його відчуження», – пишуть «Коментарі».

В «Одеському короваї» запевняють, що без проблем відновлять status quo в Господарському суді навіть після липового «продажу» своєї роздрібної мережі через систему CETAM.

«Однак історія розвитку ситуації викликає обґрунтовані побоювання, що в структурі українського Мін’юсту щільно обкопалася «п’ята колона», лояльна до протиправних підступів російських державних банкірів», – резюмують автори розслідування.

З повним текстом розслідування, а також з копіями документів можна ознайомитися тут.

Опубліковано:

«Ми не бізнесом займаємося»: експерт пояснив, чому Трамп весь час говорить про угоду, а не про мир

«Можуть бути несподіванки»: експерт оцінив, чого очікувати від саміту НАТО в Анкарі

Це спроба видати бажане за дійсне: експерт пояснив, чому раптом усі заговорили про світ уже цієї осені

У класичній політології, історії це провісник війни, – експерт про рішення рф закрити КПП з Європою

Це ми досягли того, що Трамп перейшов на наш бік, - політтехнологн про удари по рф

Арешт танкерів тіньового флоту рф: експерт оцінив, чи почне Європа блокувати Балтійське море

Вашингтон не проти почекати, поки росія виснажиться, - експерт про відмову від Анкоріджа

«Україна має свої інтереси там»: експерт оцінив, як ми можемо знайти партнерів на Кавказі

«Це шанс для України»: експерт оцінив ймовірність реального миру на Близькому Сході

«Навроцький виступає тут тараном»: експерт пояснив, хто стоїть за скандалом із орденом Білого Орла

Трамп починає вірити в Україну: експерт пояснив, чому важливо перемогти роспропаганду у США

«Трамп зневірився домовитися з путіним»: експерт оцінив, чи передадуть США Україні ліцензії на Patriot

«Все залежить від долі угоди щодо Ірану»: експерт оцінив, чи США повернуть санкції на російську нафту

«Це вже якась біблійна історія»: експерт пояснив, що означає удар по Києво-Печерській лаврі

«Трамп буде під великим тиском»: експерт розповів про мету саміту G7

Ми перебуваємо в активній фазі Третьої світової війни, – аналітик про війну на Близькому Сході

"Путін змушений в інформаційному плані працювати другим номером", - експерт оцінив, хто перемагає в інформаційній війні

«Заборона на в'їзд до Європи довічно»: експерт розповів про рішучий крок ЄС проти рф

"Це Уіткофф №2": експерт пояснив, чому Трамп призначив переговорником патріарха

Показати ще