Українська школа: операція ліквідація

Читати українською
школа класс дистанционное обучение школа класс дистанционное обучение

Негативна сторона реформи

Нещодавно актуалізувалась реформа нової української школи. Незважаючи на позитивні зміни, які мають підтримку суспільства, реформа імплементується доволі швидко, не даючи пересічним громадянам зрозуміти приховані проблеми законопроекту. На території країни у короткий проміжок часу планують скоротити значну кількість загальноосвітніх закладів, зокрема старшої школи.

Частина батьків не може забезпечити транспортні витрати учня, шлях «з дому до школи» займатиме багато часу, спонукатиме до погіршення академічної успішності учнів. Паралельно з цим деструктивним процесом влада легалізовує гральний бізнес. Це створює «чудову» можлівисть для підлітка замість школи піти до «трьохзіркового» готелю пограти на гральних автоматах.

Закон про освіту (https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/2145-19#Text) ліквідує частину шкіл у містах. А згідно закону “Про повну загальну середню освіту” (https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/463-20#Text), створення, реорганізація, ліквідація чи перепрофілювання комунальних ліцеїв (освітні заклади ІІІ ступеня) належить до відання відповідних органів місцевого самоврядування, з населенням міст понад 50 тис. Тобто, цілком імовірно, що у малих населених пунктах - а таких в Україні 77% від загальної кількості міст, не існуватиме загальноосвітніх закладів ІІІ ступеня взагалі.

Реформа пропонує те, що нова українська школа проводитиме навчання на початковому, базовому середньому та профільному середньому рівнях. В першу чергу це означає, що вища школа в селах, та районах може зникнути. Міста мільйонники теж зазнають скорочень.

К прикладу у місті Херсон, можуть залишитися всього 4 вищі школи і це на місто, що є обласним центром. Я вбачаю в цьому кризу для майбутніх абітурієнтів. Зокрема, це може вплинути на подальшу підготовку до ЗНО, або вступу у ВНЗ, оскільки якість навчання таким чином зменшиться, через переповненість класів та нестачі вчителів.

Незручності для школярів

На мій погляд, негативні настрої від такої реформи перевищуватимуть позитивні надії громадян на гарну освіту. Більшість із школярів не отримає освіту в місці в якому вона проживає, не зможе активно спілкуватися та розвиватися зі своїми друзями, сусідами. Розподілення поміж різних шкіл сприятиме соціальному розладу молоді. Соціалізація дітей відбуватиметься тільки у школі, а поза її межами діти не в змозі спілкуватися, оскільки місце їх проживання є різним. Можна с твердістю прогнозувати, що для багатьох дітей, це матиме негативні наслідки, адже вони активні, шукають друзів, люблять спілкуватися. Як наслідок, левова частка з них в майбутньому замість йти на автобус і їхати до школи, вибиратиме інший шлях, оскільки з часом їм набридне їздити в інші міста, щоб сходити до школи в якій будуть нудні уроки або погані вчителі.

Нераціональне використання коштів

Держава намагаючись скоротити витрати на освіту, шляхом закриття шкіл, проводячи всі ці «недореформи», одночасно планує закупити нові автобуси, які будуть придбані у заводу «Богдан». К прикладу у 2018 на них витратили 300 млн грн, а в 2020 МОН планує витрати 600 млн грн. (https://mon.gov.ua/ua/news/osnovni-dosyagnennya-ta-podalshi-prioriteti-dlya-mon-komanda-anni-novosad-11-go-ministra-osviti-i-nauki-ukrayini-pidgotuvala-perehidnu-knigu-dlya-novih-ochilnikiv)

Ми всі розуміємо, що це потребує великих коштів, і що за ці кошти можна було би модернізувати старі школи та не скорочувати навчальні заклади, ставлячи під загрозу освіту майбутніх школярів. Це доводить кожному українцю, що реформи в нашій країні створюються не заради результату, а тільки для бачення того, як в нашій країні модернізується освіта, це прикро, нажаль.

Катерина Одарченко, політтехнолог, партнер компанії "SIC Group Ukrainе"


Обновление в «Резерв+»: журналистка рассказала, кто получит новые отсрочки

Михаил Шейтельман о 100 днях президентства Трампа: "Подарков мы не получили"

Политтехнолог рассказал, как похороны Папы Римского превратились в мирные переговоры

Святослав Дубина об умении Трампа заключать сделки: импульсивность, банкротства и ссуды

Что будет с верой людей в оккупации, в частности, с духовной? - эксперт в подкасте «После войны»

Бессент тоже должен отчитаться Трампу хоть о чем-нибудь, - Михаил Шейтельман о ресурсном соглашении

Известный военный Сергей «Флэш» Бескрестнов призвал к масштабной реформе подразделений РЭБ в ВСУ: "Очень острый вопрос"

Политтехнолог рассказал, продаст ли Трамп Украине оружие: «Рано эту идею хоронить»

В Кремле не готовы сообщить, когда у нас заканчивается перемирие, - Михаил Шейтельман о переговорах

Страдания обостряют сознание

Военный Святослав Дубина объяснил, для чего Россия бьет по мирному населению: «Это проверка»

Путин просто хочет уничтожать украинский народ, - Александр Мусиенко об ударе по Сумам

Юрий Ванетик рассказал о том, с какой главной целью президент США Трамп решил использовать тему пошлин

У нас бюджет состоит из увеличения потребностей мирного времени, - Святослав Дубина

С этим мирным планом пока не очень, - Михаил Шейтельман о переговорах США и рф

Это приехал посланник войны, посланник убийц, - Михаил Шейтельман о визите Дмитриева в Вашингтон

«Все это сделано для того, чтобы укусить Трампа»,  - эксперт о приглашении Си Цзиньпина в Москву на 9 мая

Политолог объяснил, почему энергетическое перемирие не работает: "Нет четко верифицированного документа"

Эксперт оценил, изменилось ли отношение Трампа к путину: «Переговоры в отношении морского перемирия зашли в тупик»

Показать еще