Андрій Ніколаєнко: Гонтарєва та її люди на чолі НБУ – ось справжня катастрофа для економіки України

Читати українською
андрей николаенко андрей николаенко

Національний банк більше не має права бути незалежним від українського народу та інтересів держави

Про це в ефірі телеканалу «НАШ» заявив народний депутат України, член Комітету ВР з питань фінансів, податкової та митної політики Андрій Ніколаєнко, коментуючи заяву Голови НБУ Якова Смолія про звільнення з посади та наданий Президентом України проект Постанови ВР про звільнення Якова Смолія з посади Голови НБУ.

«Сьогодні наш Комітет, як профільний з цього питання, розгляне питання звільнення пана Смолія. І, на моє глибоке переконання, буде прийняте рішення про задоволення такої заяви, особливо зважаючи на те, що зовсім недавно Комітет підтримав проект Постанови ВР про розслідування усіх віртуальних «перемог» НБУ під головуванням пана Смолія. Ми отримали різку критику за такий проект Постанови від тих так званих «партнерів» теперішнього керівництва НБУ, хто зацікавлений у тому, щоб Нацбанк продовжував бути незалежним від українського народу і від інтересів держави. Нагадаю, що у проекті Постанови ми вказали на ті недоліки, які мають бути виправлені. Я не знаю, чи будуть правоохоронні органи переслідувати пана Смолія, чи він, як і його попередниця, втече до Лондона. Ці питання входять до сфери компетенції інших Комітетів ВР та на це має бути політична воля Президента. Набагато більше, ніж подальша доля екс-керівників НБУ, мене турбує, чи зміниться на краще політика Нацбанку, чи буде він і надалі штучно тримати курс грошової одиниці, не даючи розвиватися реальному сектору економіки? Бо цифри падіння економіки від невиправдано жорсткої монетарної політики НБУ – вражаючі», - заявив Ніколаєнко.

Також депутат різко розкритикував заяву екс-керівниці НБУ Валерії Гонтарєвої про те, що відставка Смолія – це катастрофа.

«Катастрофою для України була сама пані Гонтарєва. Вона завдала значної шкоди економіці і ліквідувала велику кількість системних банків, які ще можна було врятувати. Але їх пустили «під ніж», а їхнє майно було за безцінь розпродане через ще одну корупційну структуру – Фонд гарантування вкладів фізосіб. І реальні вкладники, які мали депозити понад 200 тисяч гривень, тобто залишки українського середнього класу, залишилися без своїх заощаджень. Вважаю, що пані Гонтарєва має прибути в Україну, має перебувати під слідством, та суд має визначити ступінь її вини», - резюмував Андрій Ніколаєнко.


Они общаются с ближайшим окружением Трампа, – Николай Томенко о визите Уиткоффа и Кушнера в Киев

«Путин боится улицы»: Марк Фейгин рассказал, кто действительно может угрожать власти в рф

«Непрямой соучастник российско-украинской войны»: эксперт оценил, как далеко зайдет кризис с Ираном

Неформально стороны договорились между собой, – эксперт о деэскалации с Беларусью

Позиция силы: эксперт объяснил, почему переговоры о вступлении Украины в ЕС идут тяжело

«Приходит по костям своих предшественников»: эксперт рассказал о новом премьере Британии

«Европа ограничена в инструментах»: эксперт объяснил, почему буксуют санкции против рф

«Задача трех тел»: эксперт объяснил, почему война между Европой и россией неизбежна

Смерть Линдси Грэма имеет больше информационно-политический эффект, нежели реальное влияние, – политолог

Выборы в Госдуму и мобилизация: эксперт объяснил, почему надо спешить дожать рф к перемирию

«Мы не бизнесом занимаемся»: эксперт объяснил, почему Трамп все время говорит о сделке, а не о мире

«Могут быть неожиданности»: эксперт оценил, чего ожидать от саммита НАТО в Анкаре

Это попытка выдать желаемое за действительное: эксперт объяснил, почему вдруг все заговорили о мире уже этой осенью

В классической политологии, истории это предвестник войны, – эксперт о решении рф закрыть КПП с Европой

Это мы добились того, что Трамп перешел на нашу сторону, – политтехнолог об ударах по рф

Арест танкеров теневого флота рф: эксперт оценил, начнет ли Европа блокировать Балтийское море

Вашингтон не против подождать, пока россия истощится, – эксперт об отказе от Анкориджа

«У Украины свои интересы там»: эксперт оценил, как мы можем найти партнеров на Кавказе

«Это шанс для Украины»: эксперт оценил вероятность реального мира на Ближнем Востоке

Показать еще