Томенко призвал Зеленского подписать важный закон: прошло уже 70 дней

Читати українською
николай томенко 2

Закон о ВСК принято и не подписано уже 70 дней

На цей факт звернув увагу лідер партії “Рідна країна” Микола Томенко, пише Знай.

У зв`язку з цим до Президента України Володимира Зеленського та спікера Дмитра Разумкова було направлене відповідне звернення, в якому йдеться про наступне:

“Практика «зникнення» законопроектів в українській історії далеко не нова. Ось лише найрезонансніші приклади:

1. Закон «Про особливості державного регулювання діяльності суб’єктів підприємницької діяльності, пов’язаної з реалізацією та експортом лісоматеріалів» (щодо мораторію на експорт лісо – та пиломатеріалів в необробленому вигляді)» – законопроект №1362 – був скерований на підпис Президентові 14 квітня.2015 р.. Президент підписав закон 7 липня 2015р., лише після звернення його співавтора Миколи Томенка до адміністративного суду з відповідним позовом.

2. Кабінет Міністрів 18 грудня 2016 р. підтримав пропозицію Національного банку про перехід ПАТ «Приватбанк» у стовідсоткову державну власність. 19 грудня 2016 р. Президент України вніс на розгляд Верховної Ради проект закону про внесення зміни до Закону України «Про банки та банківську діяльність» щодо гарантування державою вкладів фізичних осіб – як невідкладний, для позачергового розгляду Верховною Радою.

20 грудня Верховна Рада закон ухвалила. 22 грудня 2016 р.закон скеровано на підпис Президенту. Минуло майже три роки, а закон досі так і не підписаний.

Суспільство сподівалося, що з обранням нової влади ця ганебна практика відвійде у минуле.

Однак нині маємо новий приклад – із законопроектом щодо тимчасових слідчих комісій.

Трохи історії: 6 червня 2019 р. Верховна Рада України ухвалила Закон України «Про тимчасові слідчі комісії і тимчасові спеціальні комісії Верховної Ради України».

12 червня закон підписав Голова Верховної Ради і скерував на підпис Президентові України.

Згідно зі ст. 94 Конституції України, Президент протягом п’ятнадцяти днів після отримання закону підписує його та офіційно оприлюднює або повертає зі своїми вмотивованими та сформульованими пропозиціями до Верховної Ради України для повторного розгляду (тобто використовує право вето).

Однак, всупереч вимогам Конституції, протягом 15 днів після отримання ухвалений Верховною Радою Закон «Про тимчасові слідчі комісії і тимчасові спеціальні комісії Верховної Ради України» Президентом не підписано, не вжито заходів для офіційного оприлюдненння і не повернено з вмотивованими пропозиціями до Верховної Ради України для повторного розгляду.

Отже, на цей час минає 70 днів, відколи сплив 15-денний термін, визначений Конституцією, для повернення закону на повторний розгляд Верховної Ради. Тобто зазначений закон є схваленим Президентом України і, відповідно до вимог Конституції України та Регламенту Верховної Ради, повинен бути опублікований в офіційному парламентському виданні – газеті «Голос України» – та у Відомостях Верховної Ради України.

Чому закон про ТСК вкрай необхідний?

1.Він визначає статус, порядок створення та діяльності тимчасових слідчих комісій, тимчасових спеціальних комісій і спеціальної тимчасової слідчої комісії для проведення розслідування під час процедури усунення президента з поста в порядку імпічменту. Без ухвалення цього закону проведення процедури імпічменту Президента неможливе. Законодавче закріплення цієї процедури існує в будь-якій демократичній країні й є основоположним принципом розподілу влади. В Україні Президент має право та законодавчо визначені процедури розпуску парламенту, але парламент, за відсутності закону про тимчасові слідчі комісії, такого права не має.

2. Він регулює також порядок створення тимчасових слідчих комісій для здійснення парламентського контролю шляхом проведення розслідувань з питань, що становлять суспільний інтерес. Зокрема – для розгляду повідомлень про порушення Конституції та законів України державними органами, органами місцевого самоврядування; їхніми посадовими та службовими особами; керівниками (або посадовими особами, що виконують їхні обов’язки) підприємств, установ, організацій незалежно від форм власності, громадських об’єднань:

-повідомлень про загрозу суверенітету, територіальній цілісності України або її економічним, науково-технічним, національно-культурним, соціальним інтересам, охороні довкілля;

-повідомлень про масове порушення прав, свобод і законних інтересів громадян та їхніх об’єднань або зловживання владою посадовими чи службовими особами, що завдало істотної шкоди суспільним інтересам.

Таким чином, без закону про ТСК нереально ні втілити закон про імпічмент Президента, ні забезпечити парламентські розслідування, у справах, значущих для держави й суспільства.


На повестке дня – Венесуэла, Иран и Гренландия: эксперт объяснил, почему Трамп забыл об Украине

Референдум – это критически необходимый инструмент государственного управления в Украине, – эксперт о принятии важных решений

Операция США против Венесуэлы: эксперт оценил действия Трампа

Парижская декларация: эксперт оценил, будут ли реально западные войска в Украине

Устойчивость, ресурсы и новые правила игры: эксперт объяснил, почему Трамп предлагает не мир, а заморозку войны

Если Трамп выступит в украинском парламенте: эксперт рассказал найдутся голоса в Раде за мирный план

Тайный заговор или реальный успех: эксперт объяснил, как США удалось захватить Мадуро

«Трамп будет торговаться»: эксперт оценил, наступит ли мир в Украине в 2026 году

Может создать проблему, а не решение: эксперт объяснил, чем опасен мирный план США

Максимальный и реалистичный уровень: эксперт оценил, стоит ли рассчитывать на окончание войны в 2026 году

Возможная операция США против Венесуэлы – это еще один удар по путину: мнение эксперта

Не мирный договор, а сделка: эксперт объяснил, в какие переговоры нас втягивают США и россия

Смерть или дворцовый переворот: эксперт оценил сценарии ухода путина от власти

Новый мировой порядок: эксперт рассказал о чем договариваются на переговорах о мире в Украине

Экспансия представляется как смысл существования сегодняшней россии, – эксперт рассказал о рисках перемирия

«Мы сейчас даже не на экваторе»: эксперт оценил, на сколько затянутся мирные переговоры

Окно возможностей откроется не раньше февраля: эксперт объяснит, почему в ближайшее время прогресса на переговорах не будет

Выборы в Конгресс: эксперт оценил, поменяется ли позиция Трампа по Украине, если победят демократы

Концепция ограниченного суверенитета: эксперт объяснил, почему Трамп и путин мыслят одинаково

Показать еще