Нові умови угоди щодо корисних копалин: Трамп розкрив подробиці

Україна та Сполучені Штати погодили нові умови угоди щодо корисних копалин, після того як Америка відмовилась від найжорсткіших вимог.
Читать на русском
Дональд Трамп

США відмовилися від своїх жорстких вимог, які стосувалися права на 500 мільярдів доларів доходу від видобутку корисних копалин в Україні, повідомляє Politeka.net.

Як пише Financial Times, відповідно до угоди, Україна погодилася створити фонд, до якого буде вносити 50% доходів від видобутку мінеральних ресурсів. Ці кошти будуть інвестовані в проєкти в Україні, проте угода не охоплює поточну діяльність таких компаній, як "Нафтогаз" або "Укрнафта".

"Однак в угоді відсутнє будь-яке посилання на гарантії безпеки США, на яких спочатку наполягав Київ в обмін на згоду на угоду. Вона також залишає без відповіді такі важливі питання, як розмір частки США у фонді та умови угод про "спільне володіння", які мають бути врегульовані в наступних угодах", - йдеться у виданні, повідомляє Політека.

Попередня версія угоди передбачала, що США отримають 100% фінансового інтересу від інвестицій в Україну, що стало неприйнятним для українських чиновників. Після зміни умов документ став набагато вигіднішим для України, але в ньому все ще залишаються важливі питання, які потребують вирішення.

Українські високопосадовці, зокрема віцепрем'єр Ольга Стефанишина, наголосили, що ця угода є лише "рамковою" і відкриває двері для подальших переговорів, а також можливості для візиту президента Володимира Зеленського до Вашингтона для підписання документа. Прогнозується, що підписання угоди стане важливим кроком для поглиблення співпраці між Україною та США у майбутньому.

"350 мільярдів доларів і право боротися далі", — так Трамп описав вигоди України від нової угоди.

Джерело: ft.

Останні новини України:

Нагадаємо Politeka писала, американський генерал розповів, як США показали слабкість перед новою "віссю зла"

Також Politeka писала, Шейтельман розповів, коли буде озвучено реальний мирний план Трампа.

Як повідомляла Politeka, Трамп розглядає кілька сценаріїв завершення війни в Україні: головні ідеї та плани.


"Нам потрібно, щоб Угорщина стала Іспанією": експерт оцінив, чого очікувати від нового прем'єра Мадяра

«Скоро ми почуємо відповіді»: експерт оцінив, чи вдасться поновити переговори з рф

«Трамп зробив те, що міг»: експерт оцінив, чим закінчилася війна США проти Ірану

«Хай живе новий формат НАТО»: Томенко пояснив, яке місце України у новій системі безпеки

Ми геополітично починаємо перегравати росію у Середземному морі: експерт оцінив значення військової присутності України у Лівії

Страшна помилка: політтехнолог про Трампа та війну проти Ірану

«Військовим плануванням займається не Трамп»: ізраїльський офіцер оцінив, чи буде сухопутна операція США проти Ірану

Білорусь готується до війни: експерт пояснив, у які ігри грає Лукашенко

«Ми дістаємо до ключових експортних можливостей рф»: експерт оцінив, чи змусить Україна піти рф на енергетичне перемир’я

«Чи протверезить Трампа війна в Ірані?»: експерт пояснив, як виглядає світ без міжнародного права

«Все це для шоу»: експерт оцінив, чи піднімає кампанія проти України рейтинги Орбана

«Очень много конспирологии и разговоров»: эксперт объяснил, почему США начали войну против Ирана

«Ми можемо думати про так звані малі союзи»: експерт запропонував альтернативу НАТО

Карта розчленованого Ірану: експерт розповів про планету США та Ізраїлю

Дух Анкоріджа випаровується: експерт пояснив, чому переговори нікуди не рухалися

Син аятоли Хаменеї проти сина шаха Пахлаві: експерт пояснив, що відбувається в Ірані

«Людина прийшла, щоб бути миротворцем»: експерт оцінив, як далеко розкинулися війни після приходу Трампа

«Це відповідало моралі Трампа»: експерт оцінив наслідки ліквідації аятоли Хаменеї

Путін копіює Трампа: експерт оцінив, куди веде ядерний шантаж кремлю

Показати ще