Ескалація в Сирії: експерти розповіли, чому наступ почався саме зараз

На північному заході Сирії повстанці розпочали найбільший за останні роки наступ на урядові війська президента Башара Асада.
Читать на русском
Сирія

Повстанці вже захопили значну частину території, включаючи більшу частину другого за величиною міста Алеппо, після того, як сирійська армія швидко залишила свої позиції.

Як пише BBC, останні бої точаться поблизу стратегічно важливого міста Хама, а ключовий союзник уряду, росія, відповідає авіаударами по позиціях повстанців.

Конфлікт у Сирії триває вже понад десятиліття, і хоча частина країни вже знаходиться під контролем уряду, значні території залишаються поза його досяжністю. До них належать північні та східні райони, де контроль здійснюється збройними групами, підтримуваними США. На північному заході Сирії основну роль відіграють ісламістські бойові угруповання, зокрема Хаят Тахрір аш-Шам, яке вже кілька років домінує в провінціях Алеппо та Ідліб.

Повстанці, які здебільшого складаються з Хаят Тахрір аш-Шам і підтримуваних Туреччиною Сирійської національної армії, оголосили про початок наступу, заявивши, що це відповідь на "агресію" урядових сил. Цей наступ відбувся на тлі того, що урядові війська та їх союзники, включаючи Іран та росію, були зайняті іншими конфліктами. Ліванське угруповання «Хезболла», яке активно підтримує Асада, нещодавно постраждало від ізраїльських ударів, що послабило його сили в Сирії. До того ж, війна в Україні також забирає значну увагу росії.

Хаят Тахрір аш-Шам, яке в 2012 році було створене як Фронт ан-Нусра під егідою Аль-Каїди, вважається однією з найсильніших ісламістських фракцій на північному заході Сирії. Попри свою джихадистську ідеологію, воно прагне здобути контроль над цією територією, розширюючи свій вплив на місцеві адміністративні структури та навіть створюючи так званий «Уряд порятунку Сирії». У 2016 році угруповання розірвало зв'язки з Аль-Каїдою і змінило назву на Хаят Тахрір аш-Шам, але продовжує залишатися філією терористичної мережі.

Джерело: bbc.

Останні новини:

Те саме відбувалося в рф: експерти розкрили "російський слід" на виборах у Грузії

Штурм парламенту та вимога відставки президента: що потрібно знати про масові протести в Абхазії

Політолог розповів, що чекає на Грузію після виборів.


Нова переговорна рамка: експерт пояснив, який мирний план США намагаються зробити для України та росії

«Віткоффгейт»: експерт пояснив, чому скандал зі зливом розмови скоро загасне

Ми підходимо до важливої точки, наступний тиждень буде вирішальний, – експерт про мир

Мир по Трампу: експерт пояснив, що пропонує план США Україні та росії

«Ми наближаємось до розв'язки»: експерт оцінив, чи спрацює мирний план США

Партія війни проти путіна: експерт заявив, що у росії вже почали відкидати мирний план Трампа

Чарльз ІІІ та Україна: експерт пояснив, як король Великобританії відтягнув Трампа від путіна

Будапешт як наживка: експерт розповів, як Трамп виманює путіна на реальні переговори

«Трамп дає нам карт-бланш»: експерт заявив, що США дають Україні розвіддані та передають зброю

Авіаносець США біля берегів Венесуели: експерт пояснив, що спільного у путіна та Мадуро

Інша модель розвитку: експерт пояснив, як благополуччя України загрожує росії

Позиції сторін кристалізуються, вони викладають усі карти на стіл, – експерт про перебіг переговорного процесу

Секрет 8 закінчених війн Трампа: експерт оцінив, чи побачимо ми мир через силу

Будапешт або Tomahawk: експерт пояснив, як Трамп збирається тиснути на путіна

«Ключики до завершення війни»: експерт пояснив, чому Трамп і путін зустрінуться саме в Угорщині

«Радіє, мабуть, найбільше Орбан»: експерт розповів, про що Трамп і путін будуть говорити у Будапешті

До України таке рішення мало застосовне: експерт пояснив, якого світу Трамп досяг на Близькому Сході.

Експерт пояснив, у чому головні помилки Європи щодо України: форпост, а не партнер

Політолог-міжнародник про удари по російських НПЗ: «Тут дуже добре збігаються інтереси України з інтересами США»

Показати ще