Вибори в Молдові: діаспора подарувала перемогу Санду, результати голосування

Голосування на виборах президента в Молдові було затьмарене звинуваченнями у втручанні росії та фальсифікаціях.
Читать на русском
Майя Санду

Проєвропейський президент Молдови Майя Санду оголосила про свою перемогу над кандидатом, що підтримує росію, Олександром Стояногло.

Голосування на виборах президента в Молдові було затьмарене звинуваченнями у втручанні росії та фальсифікаціях.

Після підрахунку 98,8% бюлетенів на виборах 3 листопада Центральна виборча комісія повідомила, що Санду отримала 54,97% голосів, в той час як Стояногло набрав 45,03%, випередивши його на близько 165 000 голосів.

«Молдова, ти перемогла! Сьогодні, дорогі молдовани, ви дали урок демократії, гідний того, щоб його написали в підручниках історії. Сьогодні ви врятували Молдову! У нашому виборі гідного майбутнього ніхто не програв», – заявила Санду.

Стояногло спочатку лідирував, але його перевага зменшувалася в міру підрахунку голосів у великих містах, де Санду має найбільшу підтримку.

Після закриття більшості виборчих дільниць Стояногло зазначив, що висока явка виборців свідчить про те, що Молдова – це не просто «точка на карті», а країна відповідальних людей. Санду оголосила про свою перемогу, а Стояногло закликав до спокою, заявивши, що «демократія означає, перш за все, зрілість перед обличчям результатів».

Центральна виборча комісія повідомила, що явка виборців перевищила 54%, що є вищим показником, ніж у першому турі, а також перевищує явку на другому турі президентських виборів 2020 року.

Голосування відбувалося на фоні звинувачень у втручанні Росії як у президентські перегони, так і в референдум про можливу інтеграцію Молдови до Євросоюзу – курс, який підтримують Санду та її прихильники.

Однак це ще не кінець. Важливо не лише виграти президентські вибори, але й зберегти за собою крісло глави держави на наступні чотири роки. Куди більш критичною є ситуація з парламентськими виборами в 2025 році. Росія вже продемонструвала свою мережу підкупу, пропаганди та маніпуляцій, тому попереду у Майї Санду та її команди залишається багато роботи.

Останні новини:

Гарріс у разі перемоги змінить політику щодо України: експерт розповів, як демократка сприймає війну

«Підтримка» Гарріс від Путіна: експерти розповіли, навіщо Кремль хвалить демократів

Гарріс може програти вибори через Нетаньяху: експерти розповіли, як Ізраїль використовує війну проти демократів


Повернути США до переговорного процесу: експерт розповів про нові деталі домовленостей Трампа і путіна

Спочатку Вірменія, тепер і Сербія: експерт розповів, як путін втрачає союзників

Лукашенко формує казус беллі: розповів, як у Білорусі шукають привід вступити у війну

«Пас адміністрації США»: експерт пояснив мету погроз рф обстрілювати Київ

Незакриті гештальти: експерт пояснив, чому візит Трампа до Сі був невдалим

«З військової бази в Гюмрі вийдуть зелені чоловічки»: експерт попередив про загрози для Вірменії

«Для путіна є два виходи»: експерт пояснив, чи готуватися світ до великої війни

«Йде обмін реверансами»: експерт пояснив, як США хочуть перемогти Китай через Іран

Карти Трампа: експерт пояснив, як добитися від США реальної допомоги у війні

Спочатку Україна, тепер Тайвань: експерт розповів, у чому суть мирних планів Трампа

Пастка Фукідіда: експерт оцінив, чи почнеться американо-китайська війна за Трампа та Сі

«Стухнув трохи Анкоридж»: експерт порівняв вимоги та можливості росіян

«Все вирішуватиметься у Пекіні»: експерт оцінив, чи домовляться Трамп і Сі про російсько-українську війну

Путін перестав бути аксіомою: експерт розповів про настрої усередині росії

Повного режиму тиші немає: експерт оцінив, чи вдасться вийти на довге припинення вогню

«Це одна зі складових міфологеми»: ідеолог пояснив, чому путіну так важливий парад 9 травня

Путін такого блідого вигляду не мав за всю війну, – політтехнолог про інформацію про замах

«Феноменально буде»: експерт оцінив, чи перетвориться Європейська політична спільнота на оборонний союз

«У Санкт-Петербурзі парад вирішили скоротити у 18 разів»: експерт розповів, чого боїться путін

Показати ще