Як Китай може завоювати Тайвань без вторгнення: що відомо про тактику "сірої зони"

Вашингтонський аналітичний Центр стратегічних та міжнародних досліджень попереджає, що є сценарій, який значно ускладнить боротьбу США та інших демократичних країн-однодумців.
Читать на русском
Китай, Сі Цзіньпін, КНР

Китайські військові можуть ізолювати Тайвань, завдати шкоди його економіці та змусити демократичний острів піддатися волі правлячої партії Пекіна, навіть не зробивши жодного пострілу.

Як попереджає відомий аналітичний центр, побоювання, що Комуністична партія може взяти під свій контроль Тайвань, за необхідності силою, посилилися останніми роками через дедалі більше войовничі дії китайського лідера Сі Цзіньпіна.

У такому сценарії аналітики та військові стратеги вже давно зосередилися на двох ключових варіантах, доступних Китаю – повномасштабне вторгнення чи військова блокада.

Використовуючи тактику «сірої зони», Берегова охорона Китаю, її так звана морська міліція, а також різні поліцейські та агенції з безпеки на морі можуть ініціювати повний або частковий "карантин" на Тайвані.

У його порти і припинення постачання життєво важливих постачань, таких як енергія, для 23 мільйонів жителів острова, йдеться в нещодавно опублікованому звіті CSIS.

Берегова охорона Тайваню, яка має лише 10 океанських кораблів і близько 160 менших кораблів, не має достатньої чисельності, щоб протистояти карантинним зусиллям, йдеться у доповіді.

Джерело: CNN .

Останні новини України:

З росією Трамп, на відміну від Байдена, не церемонитися, – Сергій Дацюк.

Хто може замінити Ріші Сунака у пошуках нового лідера консерваторів.

Сценарії закінчення війни в Україні: військовий розкритикував можливість домовленості.


Вашингтон не проти почекати, поки росія виснажиться, - експерт про відмову від Анкоріджа

«Україна має свої інтереси там»: експерт оцінив, як ми можемо знайти партнерів на Кавказі

«Це шанс для України»: експерт оцінив ймовірність реального миру на Близькому Сході

«Навроцький виступає тут тараном»: експерт пояснив, хто стоїть за скандалом із орденом Білого Орла

Трамп починає вірити в Україну: експерт пояснив, чому важливо перемогти роспропаганду у США

«Трамп зневірився домовитися з путіним»: експерт оцінив, чи передадуть США Україні ліцензії на Patriot

«Все залежить від долі угоди щодо Ірану»: експерт оцінив, чи США повернуть санкції на російську нафту

«Це вже якась біблійна історія»: експерт пояснив, що означає удар по Києво-Печерській лаврі

«Трамп буде під великим тиском»: експерт розповів про мету саміту G7

Ми перебуваємо в активній фазі Третьої світової війни, – аналітик про війну на Близькому Сході

"Путін змушений в інформаційному плані працювати другим номером", - експерт оцінив, хто перемагає в інформаційній війні

«Заборона на в'їзд до Європи довічно»: експерт розповів про рішучий крок ЄС проти рф

"Це Уіткофф №2": експерт пояснив, чому Трамп призначив переговорником патріарха

Коли політичний сигнал сильніший за процедури – проблема рішень у ЄС

"Дипломатія втратила будь-який сенс": експерт про переговори з рф

«Ви готуєте черговий мирний план»: експерт оцінив можливості Європи

«Угорщина не блокуватиме»: експерт пояснив, що означає відкриття першого кластера щодо вступу до України ЄС

«Китай повертається»: експерт оцінив, чи допоможе Сі Цзіньпін Трампу закінчити війну

Три сценарії розвитку війни: експерт розповів, які шанси миру до кінця року

Показати ще