Андрій Вігірінський розповів, чи зможе Зеленський переманити президента Бразилії на бік України

Політичний аналітик Андрій Вігірінський пояснив, що одна зустріч Зеленського з Лулою де Сілвою не налагодить відносин з Бразилією, але це вже початок.
Читать на русском
Андрій Вигиринський

Про це він розповів на каналі «PolitБюро».

«Це питання можливості. Коли є можливість, треба спробувати її реалізувати. Тим паче, у пана де Сілви були вельми специфічні висловлювання, пов'язані з майбутнім України та можливостями досягнення стабільного миру для України та на території Європейського Союзу і європейського континенту», - зазначає Андрій Вігірінський.

Що ж до важливості самої Бразилії, розмірковує він, це суб'єкт глобального Півдня і стейкхолдер зокрема як у політиці цих країн, так і економічних взаємодій з рф. Принагідно експерт нагадує, що добрива, які купує Бразилія у росії, - це непогане джерело доходу для економіки нашого сусіда-агресора. До того ж, додає гість програми, Бразилія – член БРІКС і величезна країна із чисельним населенням, від якої залежить продовольча безпека.

«Якщо є можливість побачитися на полях у Нью-Йорку з президентом Бразилії і президент Бразилії цю зустріч підтверджує у холі, у конференц-залі, у готелі, цією можливістю варто скористатися. Чи означає це, що в нас зміняться відносини і Бразилія відразу після цієї зустрічі скаже, що вони переглянули світові погляди і перевернули їх з ніг на голову? Ні. Чи означає це, що Бразилія застосує санкції до рф? На 1000% ні, тому що країни БРІКС перебувають у тих політичних відносинах та зобов'язаннях, які не передбачають застосування санкцій щодо учасників БРІКС», – пояснює Андрій Вігірінський.

Тому, стверджує він, не варто чекати чогось неймовірного від цієї зустрічі, тим паче, що Бразилія має свої геополітичні цілі, які сходяться з цілями якраз БРІКС і росії, але вони не союзники. На думку експерта, ця зустріч Зеленського та Лули де Сілви – раше можливість познайомитися та відкинути взаємні шпильки, спроба налаштувати взаємні відносини, але у короткостроковій перспективі одразу після цієї зустрічі чекати чогось не варто.

Як повідомляла Politeka, Шатилович розповів, чи будуть бої на морі у жовтні.

Також Politeka писала про те, що Світан розповів, де наступатимуть ЗСУ взимку.


«Військовим плануванням займається не Трамп»: ізраїльський офіцер оцінив, чи буде сухопутна операція США проти Ірану

Білорусь готується до війни: експерт пояснив, у які ігри грає Лукашенко

«Ми дістаємо до ключових експортних можливостей рф»: експерт оцінив, чи змусить Україна піти рф на енергетичне перемир’я

«Чи протверезить Трампа війна в Ірані?»: експерт пояснив, як виглядає світ без міжнародного права

«Все це для шоу»: експерт оцінив, чи піднімає кампанія проти України рейтинги Орбана

«Очень много конспирологии и разговоров»: эксперт объяснил, почему США начали войну против Ирана

«Ми можемо думати про так звані малі союзи»: експерт запропонував альтернативу НАТО

Карта розчленованого Ірану: експерт розповів про планету США та Ізраїлю

Дух Анкоріджа випаровується: експерт пояснив, чому переговори нікуди не рухалися

Син аятоли Хаменеї проти сина шаха Пахлаві: експерт пояснив, що відбувається в Ірані

«Людина прийшла, щоб бути миротворцем»: експерт оцінив, як далеко розкинулися війни після приходу Трампа

«Це відповідало моралі Трампа»: експерт оцінив наслідки ліквідації аятоли Хаменеї

Путін копіює Трампа: експерт оцінив, куди веде ядерний шантаж кремлю

«Тиск на Америку спрацював»: експерт пояснив, чому США утрималися від голосування в ООН 24 лютого

НАТО, імперська логіка чи провал стримування: американська експертка оцінила, чому росія напала на Україну

Нова хвиля: експерт оцінив, чи зможе Мадяр перемогти Орбана на виборах в Угорщині

«Гібридна війна крокує щосили»: експерт заявив, що росія вже веде наступ в Казахстані

«Прес поганого настрою Трампа»: Микола Томенко пояснив, чому нам потрібні європейці на переговорах

«Формується нова модель легітимності»: експерт пояснив, чому кремль відправив на переговори до Женеви Мединського

Показати ще