Держшахти знижують видобуток вугілля і не можуть покрити дефіцит на державних ТЕС, – нардеп

Читать на русском
шахта

Недофінансування державних вугледобувних підприємств стало однією і причин дефіциту вугілля на державних теплоелектростанціях і теплоелектроцентралях (ТЕС і ТЕЦ).

Про це заявила народний депутат Вікторія Гриб, пише "Главком".

"Вугільній галузі абсолютно не приділяють уваги. Особливо в державній. У нас на сьогодні постійна нестача коштів і на закладку нових лав, я вже мовчу про виплату заробітної плати шахтарям. Ми ж постійно всім кричимо, що ми будемо відмовлятися від вугілля. Але сьогодні відмовлятися від вугілля-це смерті подібно», - заявила Гриб в ефірі телеканалу «Україна24».

Недофінансування державного вугільного сектора призвело до падіння обсягів видобутку вугілля і як результат зниження обсягів поставок на державні ТЕС і ТЕЦ.

«Про яку взагалі політику в енергетичній галузі ми сьогодні можемо говорити, якщо ми не бачимо, здавалося б, самого нагального питання ми не вирішуємо. Ті, які від нас залежать», – додала нардеп.

Як повідомлялося, влітку 2021 року українські ТЕС зіткнулися з дефіцитом вугілля через неможливість його закупівлі через аномально низькі ціни на електроенергію.

Ситуація з цінами на електроенергію стабілізувалася в серпні 2021 року. Приватні компанії почали активно контрактувати вугілля з імпорту, в свою чергу державні ТЕС як і раніше відчувають гострий дефіцит вугілля.

Останні два місяці Державні ТЕС працюють мінімальним складом обладнання через брак вугілля. У середині жовтня приватна компанія ДТЕК надала допомогу державним ТЕС, надавши 37,5 тис.т вугілля для недопущення їх зупинки.


Не мирний договір, а оборудка: експерт пояснив, у які переговори нас втягують США і росія

Смерть або палацовий переворот: експерт оцінив сценарії відходу путіна від влади

Новий світовий порядок: експерт розповів про що домовляються на переговорах щодо миру в Україні

Експансія подається як сенс існування сьогоднішньої росії, – експерт розповів про ризики перемир’я

«Ми зараз навіть не на екваторі»: експерт оцінив, на скільки затягнуться мирні переговори

Вікно можливостей відкриється не раніше лютого: експерт поясни, чому найближчим часом прогресу на переговорах не буде

Вибори до Конгресу: експерт оцінив, чи зміниться позиція Трампа щодо України, якщо переможуть демократи

Концепція обмеженого суверенітету: експерт пояснив, чому Трамп і путін мислять однаково

За мирним планом Трампа Україна увійде до західної зони впливу міцно, – політолог

Якщо Європа хоче протиснути свій мирний план, то має посилити Україну: думку експерта

"Стратегічних компромісів немає": експерт пояснив, чому переговори Уіткоффа з путіним були приречені на провал

Нова переговорна рамка: експерт пояснив, який мирний план США намагаються зробити для України та росії

«Віткоффгейт»: експерт пояснив, чому скандал зі зливом розмови скоро загасне

Ми підходимо до важливої точки, наступний тиждень буде вирішальний, – експерт про мир

Мир по Трампу: експерт пояснив, що пропонує план США Україні та росії

«Ми наближаємось до розв'язки»: експерт оцінив, чи спрацює мирний план США

Партія війни проти путіна: експерт заявив, що у росії вже почали відкидати мирний план Трампа

Чарльз ІІІ та Україна: експерт пояснив, як король Великобританії відтягнув Трампа від путіна

Будапешт як наживка: експерт розповів, як Трамп виманює путіна на реальні переговори

Показати ще