ТЕС імпортують вугілля з США, щоб уникнути залежності від Росії - Сазонов

Читать на русском
Кирилл Сазонов

Виробники електричної енергії змушені імпортувати вугілля в тому числі з США, щоб забезпечити стабільне проходження опалювального сезону і недопущення потрапляння країни в залежність від поставок електроенергії з Росії та Білорусі.

Про це повідомив політолог Кирило Сазонов на своїй сторінці в соціальній мережі Facebook.

"Вугільні котирування в Роттердамі дійшли до 140 доларів. Фактично історичний максимум. Домовилися купувати в США по 120 дол. Це для наших ТЕС теж дуже дорого. Але потрібно імпортувати вугілля, щоб гарантувати взимку стабільну роботу енергосистеми. І не дати козир в руки тим, хто тільки й чекає можливості продавити" з об'єктивних причин "імпорт електроенергії з РФ або Білорусі", - упевнений політолог.

Він додав, що у ТЕС, які все літо продавали електроенергію вдвічі нижче вартості, об'єктивно немає коштів на закупівлю дорого вугілля. Тому вони урізують всі інші витрати, беруть кредити під закупівлю палива.

"Політичне рішення? Частково так. Енергетична незалежність України обов'язкова складова незалежності взагалі. І ставити себе в залежність від агресора-злочинно. Так що краще купувати американське вугілля, гарантуючи свою незалежність і даючи роботу українським енергетикам, ніж підсаджуватися на російську голку», - упевнений політолог Сазонов.

Нагадаємо, в травні-липні через різкий обвал цін ТЕС і ТЕЦ не мали можливості купувати вугілля в повному обсязі, що призвело до зниження запасів палива. У серпні ситуація виправилася і ГК ТЕС почали контрактувати нові обсяги вугілля в тому числі з імпорту.

Зокрема, компанія ДТЕК почала поставки вугілля з Польщі, підписавши договір про імпорт 320 тис.Т. 27 серпня ДТЕК і «Центренерго» домовилися про початок імпорту вугілля з США. Перша партія 75 тис. тонн прибуде в Україну в найближчі місяці.


США проти Європи: експерт розповів про Мюнхенську конференцію

«За європейськими мірками це космос, але…»: експерт оцінив реальні можливості Коаліції бажаючих для України

Міннесота, безробіття і файли Епштейна: експерт оцінив, як це вплине на Трампа та Україну

Мирна угода в березні, а вибори і референдум у травні: експерт розповів про хід перемовин

Гроші і нові альянси: експерт пояснив, чому Китаю вигідна російсько-українська війна

Сторони почали говорити про якісь предметні речі: експерт оцінив переговорний трек в Абу-Дабі

«Токаєв вирішив виступати відкрито проти росіян»: експерт назвав причини

«Компроміс – це не капітуляція»: експерт пояснив, що таке софт сила і чому вона потрібна

Ми вже погодилися заморозити війну по лінії фронту – це наш компроміс, – політтехнолог про переговори

Близькосхідна епопея путіна: експерт розповів, як кремль швидко втрачає союзників

Можливо, варто розглянути і такий варіант, – експерт про вступ України у Раду миру

«Рада миру на мільярд»: експерт оцінив, чи погодяться європейці на пропозицію Трампа

«Це подальша делегітимізація путіна»: експерт оцінив, чи збираються британські спецслужби реально викрасти путіна

На порядку денному – Венесуела, Іран і Гренландія: експерт пояснив, чому Трамп забув про Україну

Референдум – це критично необхідний інструмент державного управління в Україні, – експерт про ухвалення важливих рішень

Операція США проти Венесуели: експерт оцінив дії Трампа

Паризька декларація: експерт оцінив, чи реально будуть західні війська в Україні

Стійкість, ресурси і нові правила гри: експерт пояснив, чому Трамп пропонує не мир, а заморозку війни

Якщо Трамп виступить в українському парламенті: експерт розповів знайдуться голоси у Раді за мирний план

Показати ще