Підприємствам потрібно дати можливість модернізуватися, а не підвищувати екоподатки - нардеп

Читать на русском
викиди, завод, промисловість, вуглекислий газ,

Влада повинна надати підтримку промисловості для проведення модернізації, як це зробили в країнах ЄС, а не збільшувати еконолог. Про це заявив народний депутат Сергій Магера.

«Для того, щоб відповідно до європейських норм переобладнати наші підприємства, потрібно не менше 5 млрд. доларів. І це за чотири роки, як пропонував останній законопроект, який не пройшов у ВР. Цих грошей у промисловості немає. А Кабінет Міністрів навіть не провів вивчень по сумах інвестицій, які потрібні для того, щоб реалізувати намічене»,- розповів Магера.

За його словами, замість того, щоб провести діалог з промисловістю і знайти можливість надати державну підтримку підприємствам у проведенні екомодернізації, влада запропонувала збільшити ставки екоподатків. При тому, що навіть зараз кошти від екоподатку не використовуються за призначенням - для проведення природоохоронних заходів та поліпшення екології.

«Є відверте бажання збільшувати державний бюджет за рахунок екологічних платежів, витрачаючи його зовсім не на екологію. Причому розрахунок йде абсолютно не на підтримку економіки, підприємств країни і абсолютно ігнорується досвід ЄС, який вкладає сотні мільярдів євро в прямі інвестиції у вигляді грантів підприємствам-забруднювачам для того, щоб прискорити процес поліпшення екологічної ситуації», - пояснив Магера.

Раніше президент Професійної асоціації екологів України Людмила Циганок заявила, що запропоноване урядом підвищення екологічного податку (законопроект №5600) не забезпечить поліпшення екологічної ситуації. Вона підкреслила: кошти від цього податку повинні використовуватися за цільовим призначенням, їх треба направити на екомоддернізацію.

У свою чергу координатор Комітету екології та сталого розвитку Європейської Бізнес Асоціації Ольга Бойко заявила: екомодернізація в країнах ЄС проводилася за потужної підтримки держав, які надали підприємствам понад 450 млрд євро, а в Україні її хочуть провести виключно за рахунок бізнесу.


«Угорщина не блокуватиме»: експерт пояснив, що означає відкриття першого кластера щодо вступу до України ЄС

«Китай повертається»: експерт оцінив, чи допоможе Сі Цзіньпін Трампу закінчити війну

Три сценарії розвитку війни: експерт розповів, які шанси миру до кінця року

Усі розуміли, що путін недоторканний, поки розмовляє з Трампом, – експерт про можливий арешт

Повернути США до переговорного процесу: експерт розповів про нові деталі домовленостей Трампа і путіна

Спочатку Вірменія, тепер і Сербія: експерт розповів, як путін втрачає союзників

Лукашенко формує казус беллі: розповів, як у Білорусі шукають привід вступити у війну

«Пас адміністрації США»: експерт пояснив мету погроз рф обстрілювати Київ

Незакриті гештальти: експерт пояснив, чому візит Трампа до Сі був невдалим

«З військової бази в Гюмрі вийдуть зелені чоловічки»: експерт попередив про загрози для Вірменії

«Для путіна є два виходи»: експерт пояснив, чи готуватися світ до великої війни

«Йде обмін реверансами»: експерт пояснив, як США хочуть перемогти Китай через Іран

Карти Трампа: експерт пояснив, як добитися від США реальної допомоги у війні

Спочатку Україна, тепер Тайвань: експерт розповів, у чому суть мирних планів Трампа

Пастка Фукідіда: експерт оцінив, чи почнеться американо-китайська війна за Трампа та Сі

«Стухнув трохи Анкоридж»: експерт порівняв вимоги та можливості росіян

«Все вирішуватиметься у Пекіні»: експерт оцінив, чи домовляться Трамп і Сі про російсько-українську війну

Путін перестав бути аксіомою: експерт розповів про настрої усередині росії

Повного режиму тиші немає: експерт оцінив, чи вдасться вийти на довге припинення вогню

Показати ще