Українські металурги залишилися без брухту, заборону на експорт цієї сировини потрібно вводити негайно - експерт

Читать на русском
метал, металобрухт метал, металобрухт

Україна повинна вводити тимчасову заборону на експорт металобрухту ще "вчора", оскільки в липні ломотрейдери оновили рекорд, склади українських металургійних заводів спорожніли, і зупинка підприємств вже не за горами.

Про це повідомив керівник Центру політичного аналізу Володимир Головко в коментарі Мінтрансу.

"Ситуація із забезпеченням ломом українських меткобмінатів у другій половині літа істотно погіршилася. На ряді заводів запаси на складах не перевищують технологічний мінімум, а у деяких вони просто порожні. Розгадка проста:у липні експортери металобрухту наростили поставки на зовнішні ринки майже на третину, до рекордних 110 тис. т", - пояснив він»
За його словами, металурги вже б'ють в набат: експорт металобрухту з України за 7 місяців 2021 року досяг позначки 341 тис.т, що в 20 разів перевищує аналогічний показник минулого року. Показово, за весь 2020 рік українські ломотрейдери вивезли з країни всього 36 тис.т брухту.

"Ломотрейдери в липні залишили без сировини два металургійних комбінати. Судячи з тенденції, яка триває з квітня, експорт металобрухту буде рости такими ж темпами, і зупинка заводів вже не за горами. Вже ніхто не згадує про експортне мито в 58 євро/т, оскільки воно перестало виконувати загороджувальну функцію», - зазначив експерт.

Він спрогнозував, що Туреччина продовжить вимивати металобрухт з України, оскільки інші країни займаються протекціонізмом щодо стратегічної сировини.

"ЄС з дня на день може ввести заборону на експорт брухту, виходячи з екологічних міркувань, РФ підвищила мито на експорт брухту з 45 до 70 євро/т, Казахстан і Киргизія заборонили експорт брухту за межі ЄАЕС. Все це говорить про те, що Україна стає найбільш незахищеним і легкодоступним джерелом брухту для Туреччини. Тому загроза того, що українська металургія залишиться без стратегічної сировини, реальна як ніколи», - констатував Головко.

Нагадаємо, раніше Федерація роботодавців України звернулася до прем'єр-міністра Дениса Шмигаля з вимогою ввести до 2024 року заборону на експорт металобрухту у зв'язку з тим, що зростання світових цін на брухт призвів до його різкого експорту, і вітчизняні підприємства відчувають дефіцит сировини. У ФРУ при цьому підкреслили, що металобрухт є критичною сировиною для декарбонізації української металургії.

Водночас голова правління "Інтерпайп Втормет" Валентин Макаренко заявив, що дефіцит металобрухту вже змушує промпідприємства скорочувати виробництво.


«Ми не бізнесом займаємося»: експерт пояснив, чому Трамп весь час говорить про угоду, а не про мир

«Можуть бути несподіванки»: експерт оцінив, чого очікувати від саміту НАТО в Анкарі

Це спроба видати бажане за дійсне: експерт пояснив, чому раптом усі заговорили про світ уже цієї осені

У класичній політології, історії це провісник війни, – експерт про рішення рф закрити КПП з Європою

Це ми досягли того, що Трамп перейшов на наш бік, - політтехнологн про удари по рф

Арешт танкерів тіньового флоту рф: експерт оцінив, чи почне Європа блокувати Балтійське море

Вашингтон не проти почекати, поки росія виснажиться, - експерт про відмову від Анкоріджа

«Україна має свої інтереси там»: експерт оцінив, як ми можемо знайти партнерів на Кавказі

«Це шанс для України»: експерт оцінив ймовірність реального миру на Близькому Сході

«Навроцький виступає тут тараном»: експерт пояснив, хто стоїть за скандалом із орденом Білого Орла

Трамп починає вірити в Україну: експерт пояснив, чому важливо перемогти роспропаганду у США

«Трамп зневірився домовитися з путіним»: експерт оцінив, чи передадуть США Україні ліцензії на Patriot

«Все залежить від долі угоди щодо Ірану»: експерт оцінив, чи США повернуть санкції на російську нафту

«Це вже якась біблійна історія»: експерт пояснив, що означає удар по Києво-Печерській лаврі

«Трамп буде під великим тиском»: експерт розповів про мету саміту G7

Ми перебуваємо в активній фазі Третьої світової війни, – аналітик про війну на Близькому Сході

"Путін змушений в інформаційному плані працювати другим номером", - експерт оцінив, хто перемагає в інформаційній війні

«Заборона на в'їзд до Європи довічно»: експерт розповів про рішучий крок ЄС проти рф

"Це Уіткофф №2": експерт пояснив, чому Трамп призначив переговорником патріарха

Показати ще