Багаті не повинні отримувати від держави електроенергію за пільговою ціною - Фурса

Читать на русском
Багаті не повинні отримувати від держави електроенергію за пільговою ціною - Фурса Багаті не повинні отримувати від держави електроенергію за пільговою ціною - Фурса

Заможні верстви населення повинні платити справедливу ціну за електричну енергію, а не отримувати від держави пільгову ціну, як це відбувалося в Україні за всі роки незалежності.

Про це заявив інвестиційний банкір Сергій Фурса.

«Якщо ви бабуся, яка живе в хрущовці, то ви споживаєте 50 кВт, а якщо ви бабуся, яка живе в Конча-Заспі, то ви бабуся, яка споживає 1000 кВт. Але і та, і та бабуся отримує пільгову ціну. На кого держава більше витрачає грошей? Напевно ж на бабусю в Конча-Заспі. І потім це пропорційно розподіляється серед усіх людей. Тому дійсно ціни мають бути ринкові, щоб ніхто пільгову ціну не отримав. Але ті, хто заслуговує підтримки, мають отримувати адресну субсидію», - зазначив інвестбанкір в ефірі телеканалу «Україна24».

Він наголосив, що адресну допомогу повинні отримувати лише ті люди, які на неї заслуговують. Всі решта повинні платити справедливу ринкову ціну.

«Ось так воно має виглядати. Бо зараз цю різницю, зараз на цьому ринку зависає шалений борг, на цьому ринку, який перебуває в великому хаосі. Цей борг покладеться на державу, все рівно хтось сплатить, хто? Ми з вами», - додав Фурса.

Нагадаємо, всупереч рекомендаціям E&Y, підготовленим на замовлення самого Кабміну, Міністерство енергетики запропонувало навпаки зменшити тарифи для населення на 24 коп./кВт-год, що призведе до зменшення платіжок для більшості населення в середньому на 20-30 грн.

Зменшити тарифи пропонується за рахунок різкого скорочення витрат на ремонти обладнання та ліній електропередачі, 70% яких і так знаходяться в аварійному стані.

Втрати в українських електромережах перевищують 10%, що обходиться споживачам в 20 млрд грн щорічно.

Поточний тариф на електроенергію для побутових споживачів становить 1,68 грн / кВт.год при ринковій ціні понад 4 грн/кВт.год. Тариф на електроенергію в Україні залишається в 4 рази нижче, ніж в країнах Європи і не переглядався з 2017 року. За рахунок відмови від ремонтів електромереж, уряд може знизити тарифи до 1,44 грн/кВт.год.

Для вирішення проблем аварійності електромереж у 2020 році НКРЕКП прийняло рішення про запровадження в країні RAB-регулювання. Мета - збільшити інвестиції в заміну і оновлення електричних мереж. В 2021 році інвестиції в електричні мережі зросли на 30-40%.

Опубліковано:
Теги:

«Непрямий співучасник російсько-української війни»: експерт оцінив, як далеко зайде криза з Іраном

Неформально сторони домовилися між собою, – експерт про деескалацію з Білоруссю

Позиція сили: експерт пояснив, чому переговори щодо вступу України до ЄС йдуть важко

«Приходить по кістках своїх попередників»: експерт розповів про нового прем'єра Британії

«Європа обмежена в інструментах»: експерт пояснив, чому буксують санкції проти рф

«Завдання трьох тіл»: експерт пояснив, чому війна між Європою і росією неминуча

Смерть Ліндсі Грема має більше інформаційно-політичний ефект, ніж реальний вплив, – політолог

Вибори до Держдуми і мобілізація: експерт пояснив, чому треба поспішати дотиснути рф до перемир'я

«Ми не бізнесом займаємося»: експерт пояснив, чому Трамп весь час говорить про угоду, а не про мир

«Можуть бути несподіванки»: експерт оцінив, чого очікувати від саміту НАТО в Анкарі

Це спроба видати бажане за дійсне: експерт пояснив, чому раптом усі заговорили про світ уже цієї осені

У класичній політології, історії це провісник війни, – експерт про рішення рф закрити КПП з Європою

Це ми досягли того, що Трамп перейшов на наш бік, - політтехнологн про удари по рф

Арешт танкерів тіньового флоту рф: експерт оцінив, чи почне Європа блокувати Балтійське море

Вашингтон не проти почекати, поки росія виснажиться, - експерт про відмову від Анкоріджа

«Україна має свої інтереси там»: експерт оцінив, як ми можемо знайти партнерів на Кавказі

«Це шанс для України»: експерт оцінив ймовірність реального миру на Близькому Сході

«Навроцький виступає тут тараном»: експерт пояснив, хто стоїть за скандалом із орденом Білого Орла

Трамп починає вірити в Україну: експерт пояснив, чому важливо перемогти роспропаганду у США

Показати ще