Іноземні інвестори категорично проти податкових змін законодавства для зеленої енергетики – Гуменюк

Читать на русском
зелений тариф

Іноземні інвестори виступають категорично проти податкових змін законодавства, зокрема щодо запровадження Кабміном акцизного збору для підприємств зеленої енергетики

Про це заявила директора Європейсько-українського енергетичного агентства Олександра Гуменюк, коментуючи урядовий законопроект № 5600, який у вересні будуть готувати до другого читання в парламенті.

«Він принесе більше негативу ніж позитиву, а саме в розрізі розвитку зеленої чистої ВДЕ. Наша асоціація категорично проти щодо впровадження змін законодавства, а саме відміни пільг по акцизу виробленої електроенергії з ВДЕ», - сказала Гуменюк.

На думку ЄУЄА, це є абсолютно неправильно і несправедливо до тих інвесторів, які наразі вже збудували свої проекти, українські інвестори, іноземні інвестори.

За її словами, найбільше від акцизного збору можуть постраждати такі інвестори в зелену енергетику України: малий середній бізнес, приватні домогосподарстві, великі і малі іноземні інвестори.

«Близько 30% компаній, за нашими підрахунками – це представники з усього світу, федерація веде інтенсивну роботу з посольствами держав, які вкрай обурені ставлення до компаній, які зайшли на ринок України і отримують тут чергові ретроспективні зміни», - сказала Гуменюк.
Вона додала, що законопроект №5600 не сприятиме стабілізації сектору, не сприятиме залученню нових інвестицій в галузь, не сприятиме подальшому розвитку ВДЕ.

Нагадаємо, Кабінет міністрів на початку червня зареєстрував законопроєкт №5600 щодо внесення змін до Податкового кодексу, яким, серед іншого, пропонується ввести акцизний збір на зелену енергію в Україні за ставкою 3,2%. 1 липня цей законопроєкт був підтриманий в парламенті у першому читанні.

5 липня профільні асоціації відновлюваної енергетики заявили, що наміри Кабміну запровадити акцизний збір на зелену електроенергію є порушенням наданих раніше гарантій державою та порушенням зобов’язань перед міжнародними інвесторами, і тому ця норма має бути виключена із законопроєкту №5600 щодо внесення змін у Податковий кодекс України.


Не мирний договір, а оборудка: експерт пояснив, у які переговори нас втягують США і росія

Смерть або палацовий переворот: експерт оцінив сценарії відходу путіна від влади

Новий світовий порядок: експерт розповів про що домовляються на переговорах щодо миру в Україні

Експансія подається як сенс існування сьогоднішньої росії, – експерт розповів про ризики перемир’я

«Ми зараз навіть не на екваторі»: експерт оцінив, на скільки затягнуться мирні переговори

Вікно можливостей відкриється не раніше лютого: експерт поясни, чому найближчим часом прогресу на переговорах не буде

Вибори до Конгресу: експерт оцінив, чи зміниться позиція Трампа щодо України, якщо переможуть демократи

Концепція обмеженого суверенітету: експерт пояснив, чому Трамп і путін мислять однаково

За мирним планом Трампа Україна увійде до західної зони впливу міцно, – політолог

Якщо Європа хоче протиснути свій мирний план, то має посилити Україну: думку експерта

"Стратегічних компромісів немає": експерт пояснив, чому переговори Уіткоффа з путіним були приречені на провал

Нова переговорна рамка: експерт пояснив, який мирний план США намагаються зробити для України та росії

«Віткоффгейт»: експерт пояснив, чому скандал зі зливом розмови скоро загасне

Ми підходимо до важливої точки, наступний тиждень буде вирішальний, – експерт про мир

Мир по Трампу: експерт пояснив, що пропонує план США Україні та росії

«Ми наближаємось до розв'язки»: експерт оцінив, чи спрацює мирний план США

Партія війни проти путіна: експерт заявив, що у росії вже почали відкидати мирний план Трампа

Чарльз ІІІ та Україна: експерт пояснив, як король Великобританії відтягнув Трампа від путіна

Будапешт як наживка: експерт розповів, як Трамп виманює путіна на реальні переговори

Показати ще