Україна зробить грубу політичну помилку, якщо впровадить акциз на "зелену" енергію - заява

Читать на русском
зелена енергетика, вітрові електростанції зелена енергетика, вітрові електростанції

Україна зробить недозволену політичну помилку у разі, якщо запровадить акцизний збір на виробництво електроенергії з відновлюваних джерел в Україні, що є порушенням наданих державою, зокрема Кабінетом Міністрів України гарантій іноземним інвесторам.

Про це заявили представники посольств і європейських організацій, які обговорювали питання впровадження «зеленого» акцизу в Україні.

Зокрема, Рута Балтаус, група підтримки України в ЄС заявила, що втратила стратегічне бачення розвитку сектора енергетики.

"Якщо сектор ВДЕ припинить свій розвиток, то як уряд буде виконувати Енергетичну стратегію, особливо в контексті майбутньої сертифікації ринку на відповідність ринковим правилам функціонування?» ,- заявила вона.

На думку рути, те, що рішення про прийняття зеленого акцизу вже політично погоджено викликає подив у інвесторів і міжнародних фінансових організацій.

Торстен Воллерт, керівник групи підтримки України з питань енергетики та навколишнього середовища Представництва ЄС, зазначив, що уряд повинен розуміти, до яких наслідків може призвести непродумане рішення щодо акцизного збору для сектору ВДЕ.

При цьому Джеофф Берлін, со-глава Ukraine Power Resources, повідомив, що президент України Володимир Зеленський втратив довіру до себе з боку американських інвесторів.

"Президент повинен розуміти, що він не має права так поводитися з американськими інвесторами в зелену енергетику і очікувати їх позитивне ставлення до себе», - заявив Берлін.

У свою чергу, радник з питань торгівлі посольства Канади Адам Барболе підсумував, що Кабінет Міністрів України ігнорує єдиний голос усіх посольств, що не дозволено для держави.

Нагадаємо, Кабінет міністрів на початку червня зареєстрував законопроект № 5600 про внесення змін до Податкового кодексу, яким, серед іншого, пропонується ввести акцизний збір на "зелену" енергію в Україні за ставкою 3,2%. 1 липня цей законопроект був підтриманий в парламенті в першому читанні.

5 липня профільні асоціації відновлюваної енергетики заявили, що наміри Кабміну ввести акцизний збір на "зелену" електроенергію є порушенням наданих раніше гарантій державою і порушенням зобов'язань перед міжнародними інвесторами, і тому ця норма повинна бути виключена із законопроекту №5600 про внесення змін до Податкового кодексу України.

Наприкінці червня ЄБРР, Чорноморський банк торгівлі та розвитку, Нідерландська ФІНАНСОВА КОМПАНІЯ розвитку, Інститут фінансування розвитку, а також Секретаріат Енергетичного Співтовариства написали лист на адресу Голови Верховної Ради Дмитра Разумкова. Вони підкреслили, що ймовірне впровадження акцизного збору на виробництво електроенергії з відновлюваних джерел в Україні суперечить цілям ЄС щодо декарбонізації, загрожує планам країни щодо інтеграції з європейською енергосистемою, і тому ця норма має бути переглянута.

За даними ЗМІ, через кризу в енергетиці постраждали як мінімум 4 іноземні компанії Scatec (Норвегія), VR Capital (США), Modus Energy (Литва), TIU Canada (Канада).

Опубліковано:
Теги:

Арешт танкерів тіньового флоту рф: експерт оцінив, чи почне Європа блокувати Балтійське море

Вашингтон не проти почекати, поки росія виснажиться, - експерт про відмову від Анкоріджа

«Україна має свої інтереси там»: експерт оцінив, як ми можемо знайти партнерів на Кавказі

«Це шанс для України»: експерт оцінив ймовірність реального миру на Близькому Сході

«Навроцький виступає тут тараном»: експерт пояснив, хто стоїть за скандалом із орденом Білого Орла

Трамп починає вірити в Україну: експерт пояснив, чому важливо перемогти роспропаганду у США

«Трамп зневірився домовитися з путіним»: експерт оцінив, чи передадуть США Україні ліцензії на Patriot

«Все залежить від долі угоди щодо Ірану»: експерт оцінив, чи США повернуть санкції на російську нафту

«Це вже якась біблійна історія»: експерт пояснив, що означає удар по Києво-Печерській лаврі

«Трамп буде під великим тиском»: експерт розповів про мету саміту G7

Ми перебуваємо в активній фазі Третьої світової війни, – аналітик про війну на Близькому Сході

"Путін змушений в інформаційному плані працювати другим номером", - експерт оцінив, хто перемагає в інформаційній війні

«Заборона на в'їзд до Європи довічно»: експерт розповів про рішучий крок ЄС проти рф

"Це Уіткофф №2": експерт пояснив, чому Трамп призначив переговорником патріарха

Коли політичний сигнал сильніший за процедури – проблема рішень у ЄС

"Дипломатія втратила будь-який сенс": експерт про переговори з рф

«Ви готуєте черговий мирний план»: експерт оцінив можливості Європи

«Угорщина не блокуватиме»: експерт пояснив, що означає відкриття першого кластера щодо вступу до України ЄС

«Китай повертається»: експерт оцінив, чи допоможе Сі Цзіньпін Трампу закінчити війну

Показати ще