Кабміну заборонено підвищувати податки для «зеленої» енергетики, – Тинний

Читать на русском
зелена енергетика

Законодавство України забороняє Кабінету міністрів підвищувати податки для підприємств «зеленої» енергетики, зокрема щодо намірів запровадження акцизу на струм з відновлюваних джерел енергії, тому ця норма має бути виключена із зареєстрованого в парламенті законопроекту №5600.

Про це заявив співзасновник Української асоціації відновлювальної енергетики Ігор Тинний.

За його словами, норма про запровадження акцизу на «зелену» електроенергію, яку уряд запропонував у законопроекті про внесення змін до Податкового кодексу (№5600), має бути виключена.

«Лишилася норма пряма діючого закону, яка каже, що будь-які зміни в подальшому можливі тільки на зменшення податків для «зеленої» енергетики», - сказав Тинний.

Він також наголосив, що намагання влади змінити податкове законодавство негативно сприймають інвестори, і вони будуть оскаржувати цю норму в судах, в разі її запровадження. Та зазначив, що інвестори вже йдуть з України через нестабільність законодавства.

«Акциз в 3,2%. Напевно, хлопці будуть думати: може, це в останній раз? Одразу суди, мільярди… Для тих, хто не в курсі, у нас прямі іноземні інвестиції вперше за всі роки від’ємні. Вони впали, і є від’ємними. Це дивно вважати, що якщо кидають інвесторів, які вклали за всі роки незалежності 27-28% всіх грошей, які коли-небудь прийшли в цю країну саме в галузь ВДЕ, не підуть з країни», - розповів Тинний.

Нагадаємо, Кабінет міністрів на початку червня зареєстрував законопроект №5600 щодо внесення змін до Податкового кодексу, яким, серед іншого, пропонується ввести акцизний збір на "зелену" енергію в Україні за ставкою 3,2%.

Раніше під час обговорення проекту закону профільні ВДЕ асоціації заявляли, що введення акцизного податку на "зелену" електроенергію де-факто погіршує умови економічної діяльності виробників ресурсу з відновлюваних джерел, є грубим порушенням прав інвесторів, зашкодить інвестклімату й унеможливить залучення коштів у нові екологічні проекти.

Наприкінці травня народні депутати України, які входять до міжфракційного об'єднання "Чиста енергія - здорове довкілля" поскаржилися в Секретаріат Енергетичного Співтовариства ЄС на протиправні дії Кабінету міністрів і Міністерства фінансів про введення акцизного збору на "зелену" енергію в Україні, що суперечить законодавству ЄС.

28 квітня стало відомо, що компанія Modus Energy, яка перебуває у власності громадян Литви, подала позов проти України через те, що держава не виконує свої зобов'язання з виплат за вироблену електроенергію і змушує компанію піти на зміни правил, які скорочують її доходи.


«Зіщулюється кільце навколо росії»: експерт розповів, яких союзників уже втратив путін

Трамп усі історії починає і жодну не закінчує, – політтехнолог про мир та війни

З'їзд переможців: експерт пояснив, чому важливо було отримати кредит ЄС на 90 млрд

«Це фантазії»: експерт оцінив, чи новий прем'єр Болгарії стане новим Орбаном

«Стріляє з лука, але не цілиться у мішень»: експерт пояснив суть політики Трампа

Конкуренція та демократія: експерт пояснив, чому російські політтехнологи програли Орбану вибори

"Нам потрібно, щоб Угорщина стала Іспанією": експерт оцінив, чого очікувати від нового прем'єра Мадяра

«Скоро ми почуємо відповіді»: експерт оцінив, чи вдасться поновити переговори з рф

«Трамп зробив те, що міг»: експерт оцінив, чим закінчилася війна США проти Ірану

«Хай живе новий формат НАТО»: Томенко пояснив, яке місце України у новій системі безпеки

Ми геополітично починаємо перегравати росію у Середземному морі: експерт оцінив значення військової присутності України у Лівії

Страшна помилка: політтехнолог про Трампа та війну проти Ірану

«Військовим плануванням займається не Трамп»: ізраїльський офіцер оцінив, чи буде сухопутна операція США проти Ірану

Білорусь готується до війни: експерт пояснив, у які ігри грає Лукашенко

«Ми дістаємо до ключових експортних можливостей рф»: експерт оцінив, чи змусить Україна піти рф на енергетичне перемир’я

«Чи протверезить Трампа війна в Ірані?»: експерт пояснив, як виглядає світ без міжнародного права

«Все це для шоу»: експерт оцінив, чи піднімає кампанія проти України рейтинги Орбана

«Очень много конспирологии и разговоров»: эксперт объяснил, почему США начали войну против Ирана

«Ми можемо думати про так звані малі союзи»: експерт запропонував альтернативу НАТО

Показати ще