Україна не може імпортувати струм з Росії і розраховувати протидію "Північному потоку-2" зі сторони США – Наливайченко

Читать на русском
Україна не може імпортувати струм з Росії і розраховувати протидію "Північному потоку-2" зі сторони США – Наливайченко

Україні не варто розраховувати на посилення тиску США на Росію, поки НКРЕКП відкрито лобіює закупівлю електричної енергії в країни-агресора.

Про це заявив екс-глава СБУ, народний депутат Валентин Наливайченко.

«Як може НКРЕКП лобіювати закупівлю струму в Росії і фінансувати агресора у той час, як США активно протидіють будівництву “Північного потоку – 2” і тиснуть на європейських партнерів?! Вже другий мільярд гривень Україна сплачує за російську та білоруську електрику. Так бути не може!», - заявив Наливайченко на своїй сторінці в Facebook.

Він наголосив, що поки Україна імпортує струм з Росії та Білорусі також під загрозою подальша співпраця з США в сфері енергетики.

«Третє і надзвичайно важливе питання, яке озвучила американська делегація: ЕНЕРГЕТИКА. Співробітництво буде. Але спочатку слід прибрати російський лобізм з енергосектору», - наголосив нардеп.

Наливайченко зазначив, що в США добре проінформовані про корупційні схеми НКРЕКП, пов’язані з імпортом російського струму.

«Сполучені Штати знають більше, ніж би хотілося президенту Зеленському. І українській владі варто на це зважати. Приховати від союзників корупційні та лобістські схеми аж ніяк не вдасться!», - підсумував нардеп.

Нагадаємо, Україна відновила імпорт електричної енергії з Росії та Білорусі в січні-лютому 2021 року. З початку року імпортовано понад 600 млн кВт годин на 1 млрд грн.

15 квітня Верховна Рада схвалила законопроект про заборону імпорт струму з Росії і Білоусі, надавши НКРЕКП повноваження обмежувати доступ до міждержавних перетинів.


"Стратегічних компромісів немає": експерт пояснив, чому переговори Уіткоффа з путіним були приречені на провал

Нова переговорна рамка: експерт пояснив, який мирний план США намагаються зробити для України та росії

«Віткоффгейт»: експерт пояснив, чому скандал зі зливом розмови скоро загасне

Ми підходимо до важливої точки, наступний тиждень буде вирішальний, – експерт про мир

Мир по Трампу: експерт пояснив, що пропонує план США Україні та росії

«Ми наближаємось до розв'язки»: експерт оцінив, чи спрацює мирний план США

Партія війни проти путіна: експерт заявив, що у росії вже почали відкидати мирний план Трампа

Чарльз ІІІ та Україна: експерт пояснив, як король Великобританії відтягнув Трампа від путіна

Будапешт як наживка: експерт розповів, як Трамп виманює путіна на реальні переговори

«Трамп дає нам карт-бланш»: експерт заявив, що США дають Україні розвіддані та передають зброю

Авіаносець США біля берегів Венесуели: експерт пояснив, що спільного у путіна та Мадуро

Інша модель розвитку: експерт пояснив, як благополуччя України загрожує росії

Позиції сторін кристалізуються, вони викладають усі карти на стіл, – експерт про перебіг переговорного процесу

Секрет 8 закінчених війн Трампа: експерт оцінив, чи побачимо ми мир через силу

Будапешт або Tomahawk: експерт пояснив, як Трамп збирається тиснути на путіна

«Ключики до завершення війни»: експерт пояснив, чому Трамп і путін зустрінуться саме в Угорщині

«Радіє, мабуть, найбільше Орбан»: експерт розповів, про що Трамп і путін будуть говорити у Будапешті

До України таке рішення мало застосовне: експерт пояснив, якого світу Трамп досяг на Близькому Сході.

Експерт пояснив, у чому головні помилки Європи щодо України: форпост, а не партнер

Показати ще