Борислав Береза запропонував звільнити Сергія Лещенка з Наглядової ради "Укрзалізниці"

Читать на русском
Борислав Береза

Екс-заступник голови Комітету ВР з питань запобігання та протидії корупції Борислав Береза розкритикував бездіяльність членів Наглядової ради "Укрзалізниці". Про це він заявив в ефірі авторської програми "Під особистий контроль".

"Щоб реформи вдалися, антикорупційні органи нарешті прокинутися і рити землю люто і безжально, хапаючи корупціонерів за руки. Та й посміховисько в особі головного залізничного "антикорупціонера" Лещенка варто замінити на когось більш професійного, як і інші сумнівних персонажів у наглядовій раді УЗ", - завив Береза.

На його думку, величезні зарплати в наглядовій раді контрастують з реальною ефективністю цього органу: "зарплати керівництва і членів Наглядової ради "Укрзалізниці", їх повноваження і функції - окрема хвора тема. Її можна описати трьома словами: дорого, безглуздо, шкідливо для бюджету".

Особливе обурення Борислава Берези викликали махінації Лещенка з доплатами за проведену антикорупційну діяльність.

"І як вишенька на торті - ще 10% зверху своєї зарплати Сергій Лещенко отримує як голова Комітету з питань комплаєнсу та антикорупції, утвореного при наглядовій раді УЗ. Він ще й Андерса Ослунда туди взяв! Гідна пара! кажіть, може хто чув, як Лещенко озвучив хоча б одне звинувачення комусь в "Укрзалізниці"? Розкрив хоч найменшу схему, щоб виправдати своє пухке перебування на цій посаді?! Він лише безпорадно пише пости і відеозвернення в соцмережах", - обурюється політик.

Як повідомлялося, Національне антикорупційне бюро розслідувало 21 кримінальне провадження за фактами корупції, пов'язаної з діяльністю "Укрзалізниці", орієнтовні збитки сягають 1,1 мільярда гривень.

Основні правопорушення, за заявами НАБУ, пов'язані зі зловживаннями під час публічних закупівель, обслуговування боргових зобов'язань, здійснення страхової діяльності, а також при наданні пільг на тарифи з вантажних перевезень.

У вересні 2020 року під час обшуків у Києві та Одесі у службових приміщеннях "Укрзалізниці" та офісі комерційної структури правоохоронці виявили оригінали печаток компаній з ознаками фіктивності, чорнову бухгалтерію, фінансово-господарську документацію та матеріали листування фігурантів. Також вилучено понад 1,2 мільйона гривень, на які судом накладено арешт.


Нова переговорна рамка: експерт пояснив, який мирний план США намагаються зробити для України та росії

«Віткоффгейт»: експерт пояснив, чому скандал зі зливом розмови скоро загасне

Ми підходимо до важливої точки, наступний тиждень буде вирішальний, – експерт про мир

Мир по Трампу: експерт пояснив, що пропонує план США Україні та росії

«Ми наближаємось до розв'язки»: експерт оцінив, чи спрацює мирний план США

Партія війни проти путіна: експерт заявив, що у росії вже почали відкидати мирний план Трампа

Чарльз ІІІ та Україна: експерт пояснив, як король Великобританії відтягнув Трампа від путіна

Будапешт як наживка: експерт розповів, як Трамп виманює путіна на реальні переговори

«Трамп дає нам карт-бланш»: експерт заявив, що США дають Україні розвіддані та передають зброю

Авіаносець США біля берегів Венесуели: експерт пояснив, що спільного у путіна та Мадуро

Інша модель розвитку: експерт пояснив, як благополуччя України загрожує росії

Позиції сторін кристалізуються, вони викладають усі карти на стіл, – експерт про перебіг переговорного процесу

Секрет 8 закінчених війн Трампа: експерт оцінив, чи побачимо ми мир через силу

Будапешт або Tomahawk: експерт пояснив, як Трамп збирається тиснути на путіна

«Ключики до завершення війни»: експерт пояснив, чому Трамп і путін зустрінуться саме в Угорщині

«Радіє, мабуть, найбільше Орбан»: експерт розповів, про що Трамп і путін будуть говорити у Будапешті

До України таке рішення мало застосовне: експерт пояснив, якого світу Трамп досяг на Близькому Сході.

Експерт пояснив, у чому головні помилки Європи щодо України: форпост, а не партнер

Політолог-міжнародник про удари по російських НПЗ: «Тут дуже добре збігаються інтереси України з інтересами США»

Показати ще