"Україна не дбає про своїх громадян": у Кремлі вирішили "захистити етнічних росіян", заява

Росія грає за своїми правилами
Читать на русском
Дмитрий Песков

Росія не збирається припиняти видачу паспортів РФ на території окупованих районів Донбасу

Це чітко дав зрозуміти на прес-конференції прес-секретар президента Росії Дмитро Пєсков, передає "УНІАН".

Коли його попросили прокоментувати вимогу України про припинення видачі паспортів, Пєсков відповів: "Що значить – повинна?". Він заявив, що Україна повинна захищати своїх громадян, забезпечувати соціальні потреби та інфраструктуру, лікувати.

"Безумовно, повинна, але оскільки це не робиться і оскільки це етнічні росіяни, Росія завжди захищала і буде захищати інтереси росіян, де б вони не проживали", – цитує чиновника видання.

У відповідь на те, що Україна почне виконувати всі ці умови після деокупації, однак Кремль повинен припинити видачу паспортів на захоплених територіях, Пєсков заявив:

"Позиція зрозуміла, але вона докорінно розходиться із зобов'язаннями України, які зафіксовані підписом президента України в Мінському комплексі заходів".

Коли ж йому нагадали, що в Мінських угодах немає положення про роздачу паспортів РФ, спікер Путіна парирував: "Моя відповідь така, якою вона дана». Мовляв, такі дії – один із заходів захисту "етнічних росіян".

Як відомо, Путін 24 Квітня 2019 року підписав указ про спрощене отримання громадянства жителями самопроголошених "ЛНР" і "ДНР". Ватажок "ДНР" Денис Пушили похвалився в інтерв'ю окупаційним ЗМІ, що паспорти РФ за спрощеною процедурою вже отримали понад 170 тисяч жителів Донбасу, і поки що процес триває.

Відзначимо, що отримувати пенсію і соцвиплати по російському паспорту ці люди зможуть тільки тоді, коли у них буде прописка в РФ, оскільки прописка "ДНР" не підходить, адже "республіка" не визнана.

Нагадаємо, бойовик "ДНР" отримав притулок в Росії і сподівається на громадянство.

Як повідомляла Politeka, одіозна Чичеріна, притулившись до Пушиліна, повідомила про новий статус.

Також Politeka писала, що жителі "ДНР" просять Пушиліна випустити їх в Україну.


"Стратегічних компромісів немає": експерт пояснив, чому переговори Уіткоффа з путіним були приречені на провал

Нова переговорна рамка: експерт пояснив, який мирний план США намагаються зробити для України та росії

«Віткоффгейт»: експерт пояснив, чому скандал зі зливом розмови скоро загасне

Ми підходимо до важливої точки, наступний тиждень буде вирішальний, – експерт про мир

Мир по Трампу: експерт пояснив, що пропонує план США Україні та росії

«Ми наближаємось до розв'язки»: експерт оцінив, чи спрацює мирний план США

Партія війни проти путіна: експерт заявив, що у росії вже почали відкидати мирний план Трампа

Чарльз ІІІ та Україна: експерт пояснив, як король Великобританії відтягнув Трампа від путіна

Будапешт як наживка: експерт розповів, як Трамп виманює путіна на реальні переговори

«Трамп дає нам карт-бланш»: експерт заявив, що США дають Україні розвіддані та передають зброю

Авіаносець США біля берегів Венесуели: експерт пояснив, що спільного у путіна та Мадуро

Інша модель розвитку: експерт пояснив, як благополуччя України загрожує росії

Позиції сторін кристалізуються, вони викладають усі карти на стіл, – експерт про перебіг переговорного процесу

Секрет 8 закінчених війн Трампа: експерт оцінив, чи побачимо ми мир через силу

Будапешт або Tomahawk: експерт пояснив, як Трамп збирається тиснути на путіна

«Ключики до завершення війни»: експерт пояснив, чому Трамп і путін зустрінуться саме в Угорщині

«Радіє, мабуть, найбільше Орбан»: експерт розповів, про що Трамп і путін будуть говорити у Будапешті

До України таке рішення мало застосовне: експерт пояснив, якого світу Трамп досяг на Близькому Сході.

Експерт пояснив, у чому головні помилки Європи щодо України: форпост, а не партнер

Показати ще