Лукашенко готує потужний удар по Росії, Путін догрався: "Ми повинні розібратися!"

Україна допоможе
Читать на русском
Лукашенко готує потужний удар по Росії, Путін догрався: "Ми повинні розібратися!" Лукашенко готує потужний удар по Росії, Путін догрався: "Ми повинні розібратися!"

Президент Білорусі Олександр Лукашенко планує знизити залежність від російської нафти.

Таку заяву він зробив під час наради, яка стосувалася питань нафтопродуктів. За словами Лукашенка, він хоче диверсифікувати поставки нафти, щоб не залежати від Росії. Глава держави визнав, що на даний момент альтернативи російській нафті немає, але він хоче, щоб заміну їй знайшли.

«Як ми домовлялися, диверсифікуватися нам треба. Треба йти до того, що 30-40% ми будемо купувати нафти в РФ. 30% ми маємо з Балтики завозити і 30% через Україну – перевірений шлях», - пояснив Лукашенко.

Він також зауважив, що було б непогано поставляти нафту з Казахстану, якщо Росія буде згодна.

«Дивно: наш союзник не дає згоди на поставку нафти від нашого іншого союзника. Що ж, така ситуація зараз з постачанням нафти, і ми повинні в цьому розібратися», - підкреслив президент.

Щоб виконати план Лукашенко доручив закупити будь-яку нафту за світовими цінами. Це може бути азербайджанська, саудівська або норвезька нафта. Її доставлять на білоруські заводи, де перероблять і отримають нафтопродукти, які потім будуть продавати.

Зазначимо, що це не перший випад Лукашенка у бік Російської Федерації. За останні кілька років він вже кілька разів публічно заявляв про необхідність ставати більш незалежними від Росії.

Як відомо, останнім часом Білорусь активно розвиває співпрацю із західними партнерами, включаючи США. Це, безумовно, викликає стурбованість Росії, але Лукашенко не збирається відмовлятися від вигідної співпраці ні з однією зі сторін. За словами білоруського президента, він ніколи не буде вибирати між Заходом і Сходом.

Нагадаємо, що Лукашенко завдав потужний удар по Путіну, конкуренти РФ потирають руки.

Як повідомляла Politeka, Путіна висміяли за небажання "змивати гріхи".

Також Politeka писала, що Лукашенко пішов проти Путіна, причетні Польща і Україна.


«Приходить по кістках своїх попередників»: експерт розповів про нового прем'єра Британії

«Європа обмежена в інструментах»: експерт пояснив, чому буксують санкції проти рф

«Завдання трьох тіл»: експерт пояснив, чому війна між Європою і росією неминуча

Смерть Ліндсі Грема має більше інформаційно-політичний ефект, ніж реальний вплив, – політолог

Вибори до Держдуми і мобілізація: експерт пояснив, чому треба поспішати дотиснути рф до перемир'я

«Ми не бізнесом займаємося»: експерт пояснив, чому Трамп весь час говорить про угоду, а не про мир

«Можуть бути несподіванки»: експерт оцінив, чого очікувати від саміту НАТО в Анкарі

Це спроба видати бажане за дійсне: експерт пояснив, чому раптом усі заговорили про світ уже цієї осені

У класичній політології, історії це провісник війни, – експерт про рішення рф закрити КПП з Європою

Це ми досягли того, що Трамп перейшов на наш бік, - політтехнологн про удари по рф

Арешт танкерів тіньового флоту рф: експерт оцінив, чи почне Європа блокувати Балтійське море

Вашингтон не проти почекати, поки росія виснажиться, - експерт про відмову від Анкоріджа

«Україна має свої інтереси там»: експерт оцінив, як ми можемо знайти партнерів на Кавказі

«Це шанс для України»: експерт оцінив ймовірність реального миру на Близькому Сході

«Навроцький виступає тут тараном»: експерт пояснив, хто стоїть за скандалом із орденом Білого Орла

Трамп починає вірити в Україну: експерт пояснив, чому важливо перемогти роспропаганду у США

«Трамп зневірився домовитися з путіним»: експерт оцінив, чи передадуть США Україні ліцензії на Patriot

«Все залежить від долі угоди щодо Ірану»: експерт оцінив, чи США повернуть санкції на російську нафту

«Це вже якась біблійна історія»: експерт пояснив, що означає удар по Києво-Печерській лаврі

Показати ще