Шевченко став першим кандидатом в президенти: що відомо про скандального політика

Читать на русском
Игорь Шевченко

Колишній міністр екології та природних ресурсів України Ігор Шевченко став першим кандидатом на пост президента України

Відомо, що сьогодні, 31 грудня в країні офіційно стартувала виборча кампанія. Ігор Шевченко першим подав документи в Центральну виборчу комісію.

31 грудня близько 9.00 документи про реєстрацію кандидатом в президенти України до Центральної виборчої комісії приніс колишній міністр екології та природних ресурсів України Ігор Шевченко.

Ігор Шевченко йде на вибори як самовисуванець.

Ігор Шевченко відомий фігурант скандалу в грудні 2014 року. Тоді він займав посаду Міністра екології та природних ресурсів України в Кабінеті Арсенія Яценюка. Саме це призначення тоді було пов’язано зі скандалом.

По-перше, у кандидата не було відповідної освіти і досвіду роботи в екологічній сфері. По-друге, портфель міністра дістався масажистау за квотою партії «Батьківщина», членом якої він ніколи не був. І, найголовніше, що за його призначення «Батьківщині» було заплачено 10 мільйонів доларів США.

Про це було добре відомо і депутатам, і в Адміністрації глави держави. Пізніше про це відкрито заявив Олег Ляшко. Правда, сума озвучена «радикалом» була дещо іншою. Так ось, посаду колишньому главі Мерітократичної партії купив Олександр Онищенко.

Протягом декількох років Олександр Онищенко займався газовим бізнесом, був народним депутатом від Партії регіонів, входив в «сім’ю» Віктора Януковича. У 2016 році по відношенню до Онищенко порушено кілька кримінальних справ. Його звинувачують в шахрайстві і розкраданні з бюджету України 100 млн. євро, хабарництві, державній зраді.

Путін голосно зганьбився на зустрічі з Лукашенком: “Схожий на Добкіна в Раді”, відео

5 липня 2016 року за поданням Генпрокурора Верховна Рада зняла з Онищенко депутатську недоторканність. Але фігурант встиг втекти в одну з Європейських країн, отримав там політичний притулок і оприлюднив в місцевих ЗМІ так звані «плівки Онищенко».

В одному з одкровень Олександр Онищенко зізнався, що дійсно саме він ввів Шевченка в уряд Яценюка. Сталося це нібито на прохання Петра Порошенка. Потім процес зірвався. Шевченко став більше не потрібним і його звільнили. У кріслі міністра він просидів менше року.

Звільнення Ігоря Шевченка не обійшлося без скандалу. Розгляд подання прем’єр-міністра про звільнення свого підлеглого від займаної посади відбулося в парламенті 2 липня 2015 року. У цьому документі Арсеній Яценюк виклав факти, які депутати порахували переконливими. Напередодні щодо Шевченка було порушено кримінальну справу за статтею «Незаконне збагачення».

Як було відзначено в поданні, колишній легкоатлет Ігор Шевченко неефективно використовував кошти від ЄС виділені на охорону навколишнього середовища. Крім того, міністр без поважних причин часто був відсутній на робочому місці і навіть пропускав засідання Кабміну.

У січні 2015 року він за особистим справам знаходився в Арабських Еміратах. У червні 2015 року літав на приватному літаку в робочі дні в Дрезден, а повернувся на іншому приватному літаку вже з Ніцци. Під час його відсутності на одній з нафтобаз під Києвом сталася пожежа. Шевченко тоді визнав, що літав на літаках нардепа Онищенко. Але потрапив на них випадково, оскільки квитків в касі не було, і він попросив бізнесмена про послугу. За переліт міністр нібито не платив. Як з’ясувалося, під час особистої поїздки колишній фізкультурник Ігор Шевченко ще й незаконно скористався дипломатичним паспортом.

Крім того, мали місце призначення на посади в підвідомчі Міністерству екології установи людей, представлених Олександром Онищенком. В якості ж захисту син інженерів-шляховиків Ігор Шевченко назвав своє звільнення політичною розправою над чесною людиною.

Нагадаємо, кандидатам у президенти пропонують пройти спеціальну перевірку

Як повідомляла Politeka, вибори в Україні хочуть проводити за новими правилами

Також Politeka писала, що потрібно знати напередодні виборів

 


Нова переговорна рамка: експерт пояснив, який мирний план США намагаються зробити для України та росії

«Віткоффгейт»: експерт пояснив, чому скандал зі зливом розмови скоро загасне

Ми підходимо до важливої точки, наступний тиждень буде вирішальний, – експерт про мир

Мир по Трампу: експерт пояснив, що пропонує план США Україні та росії

«Ми наближаємось до розв'язки»: експерт оцінив, чи спрацює мирний план США

Партія війни проти путіна: експерт заявив, що у росії вже почали відкидати мирний план Трампа

Чарльз ІІІ та Україна: експерт пояснив, як король Великобританії відтягнув Трампа від путіна

Будапешт як наживка: експерт розповів, як Трамп виманює путіна на реальні переговори

«Трамп дає нам карт-бланш»: експерт заявив, що США дають Україні розвіддані та передають зброю

Авіаносець США біля берегів Венесуели: експерт пояснив, що спільного у путіна та Мадуро

Інша модель розвитку: експерт пояснив, як благополуччя України загрожує росії

Позиції сторін кристалізуються, вони викладають усі карти на стіл, – експерт про перебіг переговорного процесу

Секрет 8 закінчених війн Трампа: експерт оцінив, чи побачимо ми мир через силу

Будапешт або Tomahawk: експерт пояснив, як Трамп збирається тиснути на путіна

«Ключики до завершення війни»: експерт пояснив, чому Трамп і путін зустрінуться саме в Угорщині

«Радіє, мабуть, найбільше Орбан»: експерт розповів, про що Трамп і путін будуть говорити у Будапешті

До України таке рішення мало застосовне: експерт пояснив, якого світу Трамп досяг на Близькому Сході.

Експерт пояснив, у чому головні помилки Європи щодо України: форпост, а не партнер

Політолог-міжнародник про удари по російських НПЗ: «Тут дуже добре збігаються інтереси України з інтересами США»

Показати ще