Новинський закликав до прямих переговорів для звільнення засуджених українських моряків

Читать на русском
Новинський закликав до прямих переговорів для звільнення засуджених українських моряків

Поки українські моряки не повернуться додому, вважати, що інцидент біля Керченської протоки повністю вичерпаний, рано. Про це на своїй сторінці в Фейсбук написав глава фракції “Опозиційний блок” Вадим Новинський 

Як передають Українські новини, політик закликав владу до прямих переговорів з Російською Федерацією про негайну видачу затриманих і засуджених українських моряків на підставі договорів про правову допомогу між двома державами. Новинський впевнений, що замість виправдань і пошуку винних необхідний пошук компромісу з російською стороною щодо ситуації, проблеми, і це єдиний шлях повернення українських хлопців, і відповідальність за їх долі лежить особисто на президенті Порошенку.

“Важливо сказати і про те, що істерія, яка виникла після інциденту з введенням воєнного стану без достатніх правових підстав, — це ганьба і відчайдушна спроба Президента утриматися при владі за всяку ціну. Той, хто, по суті, відправив наших моряків у полон, зараз роздає інтерв’ю направо і наліво, вже забувши про головне завдання – повернення екіпажів українських суден. І не дивно. Режиму Порошенка потрібен безперервний потік “в’язнів Кремля”, щоб залишатися на порядку денному антиросійських санкцій і бути в центрі уваги світових ЗМІ”, – впевнений політик.

Він вважає ситуацію, що склалася, абсолютно неприпустимою і аморальною.

Новинський вважає, що влада повинна пред’явити суспільству чітке і зрозуміле рішення проблеми, яку вона створила: домовитися з російською стороною виконувати чинні угоди про порядок проходження Керченської протоки, акваторій Чорного і Азовського морів таким чином, щоб не повторити подібні інциденти в майбутньому. В іншому випадку кожен наступний аналогічний наказ військовослужбовцям ЗСУ буде приводити до таких самих трагічних наслідків. При цьому, Верховна Рада повинна здійснити функцію парламентського контролю та створити тимчасову слідчу комісію, яка проведе власне розслідування, з’ясує всі обставини інциденту та встановить винних.

“І завершуючи, зазначу – представники партій війни з нульовим рівнем довіри суспільства не можуть нескінченно і безконтрольно втягувати у війну цілу державу. Ціна п’яти років їх перебування при владі і так занадто велика. Країні сьогодні необхідні мир, відновлення економіки і перемога над убогістю. Президент і коаліція війни на це точно не здатні”, – підсумував він.

Нагадаємо, Рада прийняла доленосне рішення щодо президентських виборів.

Як повідомляла Politeka, з’явився запис розмови перед нападом на Азові.

Також Politeka писала, що змінить введення воєнного стану в Україні.


Ми геополітично починаємо перегравати росію у Середземному морі: експерт оцінив значення військової присутності України у Лівії

Страшна помилка: політтехнолог про Трампа та війну проти Ірану

«Військовим плануванням займається не Трамп»: ізраїльський офіцер оцінив, чи буде сухопутна операція США проти Ірану

Білорусь готується до війни: експерт пояснив, у які ігри грає Лукашенко

«Ми дістаємо до ключових експортних можливостей рф»: експерт оцінив, чи змусить Україна піти рф на енергетичне перемир’я

«Чи протверезить Трампа війна в Ірані?»: експерт пояснив, як виглядає світ без міжнародного права

«Все це для шоу»: експерт оцінив, чи піднімає кампанія проти України рейтинги Орбана

«Очень много конспирологии и разговоров»: эксперт объяснил, почему США начали войну против Ирана

«Ми можемо думати про так звані малі союзи»: експерт запропонував альтернативу НАТО

Карта розчленованого Ірану: експерт розповів про планету США та Ізраїлю

Дух Анкоріджа випаровується: експерт пояснив, чому переговори нікуди не рухалися

Син аятоли Хаменеї проти сина шаха Пахлаві: експерт пояснив, що відбувається в Ірані

«Людина прийшла, щоб бути миротворцем»: експерт оцінив, як далеко розкинулися війни після приходу Трампа

«Це відповідало моралі Трампа»: експерт оцінив наслідки ліквідації аятоли Хаменеї

Путін копіює Трампа: експерт оцінив, куди веде ядерний шантаж кремлю

«Тиск на Америку спрацював»: експерт пояснив, чому США утрималися від голосування в ООН 24 лютого

НАТО, імперська логіка чи провал стримування: американська експертка оцінила, чому росія напала на Україну

Нова хвиля: експерт оцінив, чи зможе Мадяр перемогти Орбана на виборах в Угорщині

«Гібридна війна крокує щосили»: експерт заявив, що росія вже веде наступ в Казахстані

Показати ще