Новинський: Верховна Рада показала можливість стати консолідованим центром протидії диктатурі

Читать на русском
новинскийй

«Вчорашнє голосування у Верховній Раді з питання введення воєнного стану показало повну поразку Петра Порошенка. Йому не вдалося здійснити свій початковий задум і встановити диктатуру в країні, обмежити дію Конституції і скасувати або перенести президентські вибори. У тому вигляді, в якому рішення було проголосоване, сама по собі ідея воєнного стану стає нонсенсом і насмішкою над «стратегічним генієм» людей з найближчого оточення Президента», про це на своїй сторінці у Фейсбук пише глава фракції Опозиційний блок Вадим Новинський

За словами політика, замість 60 днів воєнного стану на території всієї країни (що призвело б до автоматичного перенесення на невизначений термін президентських виборів) Рада затвердила воєнний стан у стилі «софт» – 30 днів на території 10 областей з чітким приписом провести президентські вибори саме 31 березня.

«Президентська команда настільки була впевнена у тому, що її варіант буде безмовно прийнятий народними депутатами, що ще до голосування віддали початковий текст Указу Президента на друк – і сьогодні країна могла з подивом бачити, як «Урядовий кур’єр» вийшов з опублікованими без правок і змін документом. Петро Порошенко отримав найбільшу політичну поразку”, зазначає Новинський.

Він також констатує, що спроба Порошенка змінити ситуацію в країні “під себе” провалилася. А Верховна Рада показала можливість стати консолідованим центром протидії диктатурі. Новинський висловив подяку фракції «Опозиційного блоку», які рішуче проголосували проти воєнного стану і зазначив, що в парламенті низка фракцій злагоджено відреагували на виклик з боку президентської команди та спільними зусиллями відвели загрозу.

Тим не менш, на думку політика, необхідно бути пильними. “Воєнний стан введено в половині країни. В основному це ті області, в яких сильні позиції Української Православної Церкви. Якщо влада отримає хоч якийсь обнадійливий сигнал з боку Стамбула щодо Томосу, ніщо не може зупинити поплічників режиму в їх бажанні захопити храми і радикальним чином перекроїти конфесійну карту – воєнний стан дає їм таку можливість, не дивлячись на запевнення Петра Порошенка в тому, що громадянські права не будуть порушені, а держава не буде втручатися у справи Церкви. Саме тому ми будемо здійснювати постійний контроль за дотриманням прав і свобод громадян на території десяти областей, в яких введено воєнний стан, а також будемо оперативно інформувати міжнародні організації та дипломатичні представництва про факти виявлених порушень».

Нагадаємо, Рада прийняла доленосне рішення щодо президентських виборів.

Як повідомляла Politeka, з’явився запис розмови перед нападом на Азові.

Також Politeka писала, що змінить введення воєнного стану в Україні.

 


«Все вирішуватиметься у Пекіні»: експерт оцінив, чи домовляться Трамп і Сі про російсько-українську війну

Путін перестав бути аксіомою: експерт розповів про настрої усередині росії

Повного режиму тиші немає: експерт оцінив, чи вдасться вийти на довге припинення вогню

«Це одна зі складових міфологеми»: ідеолог пояснив, чому путіну так важливий парад 9 травня

Путін такого блідого вигляду не мав за всю війну, – політтехнолог про інформацію про замах

«Феноменально буде»: експерт оцінив, чи перетвориться Європейська політична спільнота на оборонний союз

«У Санкт-Петербурзі парад вирішили скоротити у 18 разів»: експерт розповів, чого боїться путін

«Зіщулюється кільце навколо росії»: експерт розповів, яких союзників уже втратив путін

Трамп усі історії починає і жодну не закінчує, – політтехнолог про мир та війни

З'їзд переможців: експерт пояснив, чому важливо було отримати кредит ЄС на 90 млрд

«Це фантазії»: експерт оцінив, чи новий прем'єр Болгарії стане новим Орбаном

«Стріляє з лука, але не цілиться у мішень»: експерт пояснив суть політики Трампа

Конкуренція та демократія: експерт пояснив, чому російські політтехнологи програли Орбану вибори

"Нам потрібно, щоб Угорщина стала Іспанією": експерт оцінив, чого очікувати від нового прем'єра Мадяра

«Скоро ми почуємо відповіді»: експерт оцінив, чи вдасться поновити переговори з рф

«Трамп зробив те, що міг»: експерт оцінив, чим закінчилася війна США проти Ірану

«Хай живе новий формат НАТО»: Томенко пояснив, яке місце України у новій системі безпеки

Ми геополітично починаємо перегравати росію у Середземному морі: експерт оцінив значення військової присутності України у Лівії

Страшна помилка: політтехнолог про Трампа та війну проти Ірану

Показати ще