Рада вирішила долю Вілкула: як голосували нардепи

Читать на русском
Рада вирішила долю Вілкула: як голосували нардепи

Верховна Рада України у вівторок, 16 жовтня, розглянула подання Генеральної прокуратури України про зняття недоторканності зі співголови фракції «Опозиційний блок» Олександра Вілкула і члена цієї фракції Дмитра Колєснікова

Під час погоджувальної ради голова українського парламенту Андрій Парубій заявив, що сьогодні крайній термін, коли парламент має розглянути ці питання, і подання розглядатимуться одними з перших.

Андрій Парубій нагадав, що минулого тижня Регламентний комітет Верховної Ради ухвалив рішення винести подання на розгляд депутатів.

Прокуратура підозрює Олександра Вілкула у зловживанні службовим становищем та перевищенням повноважень під час перебування на посаді голови Дніпропетровської облдержадміністрації.

За даними прокуратури, Вілкул брав участь у незаконних земельних справах: ідеться про передачу земельних ділянок ПАТ «Покровський гірничо-збагачувальний комбінат», а також про незаконну зміну цільового призначення земельної ділянки. Олександр Вілкул звинувачення заперечує.

Стрілянина на дитячому святі: багато жертв, подробиці та фото з місця НП

Дмитра Колєснікова підозрюють у зловживанні службовим становищем під час перебування на посаді голови Агентства держмайна України. Депутат спростовує ці звинувачення.

Відзначимо, що зняття недоторканності з Вілкула підтримали лише 137 депутатів при 226 необхідних. Таким чином, Рада провалила глосованіе.

“Це сором українського парламенту. Йдучи на вибори, ми обіцяли зняття депутатської недоторканності … Я вважаю, відбулося лукавство перед нашими виборцями і перед нашою громадою”, – зазначив голова парламенту Андрій Парубій, коментуючи дане рішення ВР.

Після цього спікер закрив ранкове пленарне засідання Ради.

Як повідомлялося раніше, Генеральна прокуратура просить у Верховної Ради дозволу на притягнення до кримінальної відповідальності народних депутатів Олександра Вілкула, Сергія Дунаєва та Дмитра Колесникова

Відповідні подання генпрокурор Юрій Луценко оприлюднив у вівторок вранці в Facebook.

Нагадаємо, ще в травні прес-секретар Юрія Луценка Лариса Сарган повідомила, що генеральний прокурор України вніс у Верховну Раду документ про згоду на притягнення нардепів Олександра Вілкула та Дмитра Колесникова до кримінальної відповідальності.

Сарган пояснила, що екс-голова Дніпропетровської ОДА Вілкул «протягом 2011-2012 років видав розпорядження про зміну цільового призначення земельних ділянок площею 21 га нібито з земель запасу с г призначення (пасовища), а насправді — із земель колективної власності пайовиків двох сільськогосподарських підприємств Нікопольського району «Також депутат розпорядився про зміну цільового використання 23-х земельних ділянок загальною площею понад 45 га. Території перебували у власності «АРТ ЛЕНД» — товариства з обмеженою діяльністю. Олександр Вілкул замінив призначення ділянок із сільськогосподарського на промислове.

Нагадаємо, загинув помічник Вілкула: перші подробиці і кадри трагедії.

Як повідомляла Politeka, українці розлючені від популізму Тимошенко і Ляшко: Їх дупи насадити на палі.

Також Politeka писала, що помічника Вілкула звинуватили у зґвалтуванні: що відомо про подію.


США проти Європи: експерт розповів про Мюнхенську конференцію

«За європейськими мірками це космос, але…»: експерт оцінив реальні можливості Коаліції бажаючих для України

Міннесота, безробіття і файли Епштейна: експерт оцінив, як це вплине на Трампа та Україну

Мирна угода в березні, а вибори і референдум у травні: експерт розповів про хід перемовин

Гроші і нові альянси: експерт пояснив, чому Китаю вигідна російсько-українська війна

Сторони почали говорити про якісь предметні речі: експерт оцінив переговорний трек в Абу-Дабі

«Токаєв вирішив виступати відкрито проти росіян»: експерт назвав причини

«Компроміс – це не капітуляція»: експерт пояснив, що таке софт сила і чому вона потрібна

Ми вже погодилися заморозити війну по лінії фронту – це наш компроміс, – політтехнолог про переговори

Близькосхідна епопея путіна: експерт розповів, як кремль швидко втрачає союзників

Можливо, варто розглянути і такий варіант, – експерт про вступ України у Раду миру

«Рада миру на мільярд»: експерт оцінив, чи погодяться європейці на пропозицію Трампа

«Це подальша делегітимізація путіна»: експерт оцінив, чи збираються британські спецслужби реально викрасти путіна

На порядку денному – Венесуела, Іран і Гренландія: експерт пояснив, чому Трамп забув про Україну

Референдум – це критично необхідний інструмент державного управління в Україні, – експерт про ухвалення важливих рішень

Операція США проти Венесуели: експерт оцінив дії Трампа

Паризька декларація: експерт оцінив, чи реально будуть західні війська в Україні

Стійкість, ресурси і нові правила гри: експерт пояснив, чому Трамп пропонує не мир, а заморозку війни

Якщо Трамп виступить в українському парламенті: експерт розповів знайдуться голоси у Раді за мирний план

Показати ще