Частина опозиційних політиків допомагає владі розколоти протестний електорат, – Травін

Читать на русском
Частина опозиційних політиків допомагає владі розколоти протестний електорат, – Травін

Політолог Роман Травін в своєму блозі на Facebook прокоментував політичну стратегію і тактику нинішньої влади напередодні президентських перегонів

«Напередодні виборів в Україні, влада поспішає максимально закріпити розкол в суспільстві», – заявив політолог.

На думку Романа Травіна, розкол в українському суспільстві ускладнить повернення до адекватного курсу.

«Програма-максимум для Порошенка – зберегти своє становище, програма-мінімум – максимально закріпити розкол в українському суспільстві, який ускладнить повернення до більш адекватного зовнішньополітичного курсу для наступника», – підкреслив політолог.

Травін стверджує, що чинна влада спеціально створює конфлікти як в таборі «патріотів», так і в таборі опозиції для розсіювання голосів між кандидатами.

«В умовах вкрай низьких рейтингів всіх претендентів на пост президента, влада робить ставку на «розділяй і володарюй» і в президентській кампанії. У патріотичному таборі і так не проштовхнутися від кандидатів, які спекулюють на одних і тих же темах: вишиванки, мова, боротьба з агресором. В інтересах влади – запустити аналогічну ситуацію і в середовищі своїх супротивників, тому і в стані опозиції «дроблення колон» теж є », – вважає політолог.

З точки зору Травіна, чим більше опозиційних кандидатів братимуть участь у виборах – тим краще для влади. Тому, підкреслює політолог, Мураєв, Богословська та інші політики за фактом працюють на розкол опозиції на президентських виборах.

«Парадокс у тому, що навіть щирі люди, з реальною позицією, які декларують свою опозиційність, за фактом працюватимуть на подальший розкол і поразку умовного табору Південного Сходу. Думаю, крім «відколовшогося» від усіх інших Євгена Мураєва, побачимо ще найближчим часом різних людей, які спробують працювати на цьому полі, аж до Богословської, яка зараз «коригує» свою позицію в черговий раз», – стверджує політолог.

Травін вважає, що розкол опозиції зіграє на руку владі бо: а) деморалізує опозиційного виборця; б) призведе до того, що голоси виборців розсіються між різними кандидатами, в тому числі, технічними кандидатами від влади.

«А розкол серед опозиції в підсумку деморалізує частину електорату, яка категорично не підтримує нинішню владу. Тому голоси багатьох з тих, хто прийде на вибори, щоб проголосувати за реальну зміну зовнішнього і внутрішнього курсу, будуть розпорошені між численними кандидатами, в тому числі, технічними кандидатами від влади», – пояснює політолог Роман Травін.

Нагадаємо, в Україні підрахували кількість кандидатів в президенти.

Як повідомляла Politeka, кожному кандидату на майбутніх президентських виборах потрібно задавати всього 10 питань.

Також Politeka писала, що справжня українська опозиція повинна об’єднатися навколо ідейних принципів.


«Формується нова модель легітимності»: експерт пояснив, чому кремль відправив на переговори до Женеви Мединського

Пастка чи шанс: експерт пояснив, для чого європейці прибули на тристоронні переговори у Женеві

«Було погоджено основні параметри»: експерт розповів, які питання вдалося вирішити на мирних переговорах

США проти Європи: експерт розповів про Мюнхенську конференцію

«За європейськими мірками це космос, але…»: експерт оцінив реальні можливості Коаліції бажаючих для України

Міннесота, безробіття і файли Епштейна: експерт оцінив, як це вплине на Трампа та Україну

Мирна угода в березні, а вибори і референдум у травні: експерт розповів про хід перемовин

Гроші і нові альянси: експерт пояснив, чому Китаю вигідна російсько-українська війна

Сторони почали говорити про якісь предметні речі: експерт оцінив переговорний трек в Абу-Дабі

«Токаєв вирішив виступати відкрито проти росіян»: експерт назвав причини

«Компроміс – це не капітуляція»: експерт пояснив, що таке софт сила і чому вона потрібна

Ми вже погодилися заморозити війну по лінії фронту – це наш компроміс, – політтехнолог про переговори

Близькосхідна епопея путіна: експерт розповів, як кремль швидко втрачає союзників

Можливо, варто розглянути і такий варіант, – експерт про вступ України у Раду миру

«Рада миру на мільярд»: експерт оцінив, чи погодяться європейці на пропозицію Трампа

«Це подальша делегітимізація путіна»: експерт оцінив, чи збираються британські спецслужби реально викрасти путіна

На порядку денному – Венесуела, Іран і Гренландія: експерт пояснив, чому Трамп забув про Україну

Референдум – це критично необхідний інструмент державного управління в Україні, – експерт про ухвалення важливих рішень

Операція США проти Венесуели: експерт оцінив дії Трампа

Показати ще