Лобізм Нефьодова: близько 100 млн гривень через ProZorro отримають приватні компанії, а не держбюджет

Читать на русском
Лобізм Нефьодова: близько 100 млн гривень через ProZorro отримають приватні компанії, а не держбюджет Лобізм Нефьодова: близько 100 млн гривень через ProZorro отримають приватні компанії, а не держбюджет

Близько 100 мільйонів гривень в цьому році може втратити державний бюджет України в результаті проведення малої приватизації через систему ProZorro. Засоби отримають обрані приватні компанії, які через ProZorro у вигляді відсотків отримають ці гроші з кожного об’єкта малої приватизації, виставленого державою на продаж

Така схема була закладена ідеологом системи ProZorro, першим заступником міністра економічного розвитку і торгівлі Максимом Нефьодовим до постанови Кабінету міністрів № 432 (від 10 травня 2018 року). Про це, як повідомляють “Вести”, йдеться в розслідуванні “Обозревателя” під назвою “Комерційна монополія ProZorro: для кого насправді запущена мала приватизація”.

“Чому ж з початку року ідеологи ProZorro, зокрема Максим Нефьодов, так форсували запуск малої приватизації через нову систему електронних торгів? Відповідь на це питання проста: тому що приватні компанії, інтереси яких фактично відстоює Нефьодов, повинні зайти в нову тему і заробити там замість держави. Поки мала приватизація знаходиться на старті, ці заробітки виглядають примарними, але кінцеві бенефіціари ProZorro, що називається, дивляться в майбутнє. У Постанові КМУ №432 визначено розміри плати учасників торгів за участь в електронному аукціоні. Переможець аукціону сплачує оператору (авторизованому електронному майданчику) певний відсоток від вартості об’єкта приватизації. У документі міститься регресивна процентна шкала: чим вища вартість об’єкта, тим нижче відсоток. Так, якщо об’єкт коштує до 1 тис. грн, розмір плати становить 3%, а якщо більше 250 млн грн -1%. Проста арифметика дозволяє зробити висновок, що за лот в 250 млн грн електронний майданчик, тобто приватний бенефіціар заробляє 2,5 млн грн. Тобто, на кожному 1 млн грн малої приватизації електронний майданчик заробляє 30 тис. грн”, – йдеться в розслідуванні.

Якщо прогнози про 2-3 млрд грн надходжень від малої приватизації в 2018 році збудуться, то при такому підході повз державний бюджет, за підрахунками журналістів, пройде близько 100 млн гривень.

“У світлі що відкрилися порушень вельми цікавою виглядає роль головного куратора ProZorro – заступника міністра Мінекономрозвитку Максима Нефьодова. Припустити, що він не знав, що нова система фактично обдирає державу, нелогічно, так як Нефьодов досконально знає предмет. Чому тоді прогресивний заступник міністра доповідав своєму безпосередньому куратору, першому віце-прем’єру Степану Кубіву і прем’єр-міністру Володимиру Гройсману, що з ProZorro все добре? Можливо, тут є корупційна складова, яку зможуть знайти і довести правоохоронні органи”, – підводять підсумок журналісти.

Нагадаємо, до цього “Обозреватель” також опублікував розслідування щодо діяльності системи Prozzoro. Матеріал вийшов під назвою “Комерційна монополія Prozzoro або чому Україна втрачає 500 млн гривень на рік на закупівлю” і був підготовлений на основі аудиту Рахункової палати України, згідно з яким журналістам вдалося з’ясувати, що через комерційну монополію системи Prozzoro, держбюджет може втрачати до півмільярда гривень на рік.

Опубліковано:
Теги:

«Завдання трьох тіл»: експерт пояснив, чому війна між Європою і росією неминуча

Смерть Ліндсі Грема має більше інформаційно-політичний ефект, ніж реальний вплив, – політолог

Вибори до Держдуми і мобілізація: експерт пояснив, чому треба поспішати дотиснути рф до перемир'я

«Ми не бізнесом займаємося»: експерт пояснив, чому Трамп весь час говорить про угоду, а не про мир

«Можуть бути несподіванки»: експерт оцінив, чого очікувати від саміту НАТО в Анкарі

Це спроба видати бажане за дійсне: експерт пояснив, чому раптом усі заговорили про світ уже цієї осені

У класичній політології, історії це провісник війни, – експерт про рішення рф закрити КПП з Європою

Це ми досягли того, що Трамп перейшов на наш бік, - політтехнологн про удари по рф

Арешт танкерів тіньового флоту рф: експерт оцінив, чи почне Європа блокувати Балтійське море

Вашингтон не проти почекати, поки росія виснажиться, - експерт про відмову від Анкоріджа

«Україна має свої інтереси там»: експерт оцінив, як ми можемо знайти партнерів на Кавказі

«Це шанс для України»: експерт оцінив ймовірність реального миру на Близькому Сході

«Навроцький виступає тут тараном»: експерт пояснив, хто стоїть за скандалом із орденом Білого Орла

Трамп починає вірити в Україну: експерт пояснив, чому важливо перемогти роспропаганду у США

«Трамп зневірився домовитися з путіним»: експерт оцінив, чи передадуть США Україні ліцензії на Patriot

«Все залежить від долі угоди щодо Ірану»: експерт оцінив, чи США повернуть санкції на російську нафту

«Це вже якась біблійна історія»: експерт пояснив, що означає удар по Києво-Печерській лаврі

«Трамп буде під великим тиском»: експерт розповів про мету саміту G7

Ми перебуваємо в активній фазі Третьої світової війни, – аналітик про війну на Близькому Сході

Показати ще