Джангіров: не будь таких донощиків, як Яворівський, Павличко та інші, Стусу не знадобився б адвокат

Читать на русском
Джангіров: не будь таких донощиків, як Яворівський, Павличко та інші, Стусу не знадобився б адвокат Джангіров: не будь таких донощиків, як Яворівський, Павличко та інші, Стусу не знадобився б адвокат

На думку відомого експерта Дмитра Джангірова, фільм про українського поета-дисидента Василя Стуса слід доповнити новими сценами, що оповідають про тих, хто писав доноси і викривав поета в антирадянській діяльності

«Що ж стосується сценарію фільму про Василя Стуса, то особисто я його не читав, але засуджую відсутність в ньому ключової сцени – написання колегами-письменниками доносу на ім’я глави КДБ СРСР, що запустив судовий маховик, який привів до чергового терміну і загибелі поета», – пише Дмитро Джангіров на своїй сторінці в Facebook.

Він переконаний, що саме цей донос надав справі загальносоюзний статус і визначив вирок Василю Стусу: «Якби не було яворівських, павличек і інших, то Стусу не знадобився б адвокат».

Джангіров звертає увагу громадськості на той факт, що «якщо радянський адвокат не міг відмовитися від участі в політичному процесі, то і радянський письменник при відкритому обговоренні був зобов’язаний засудити “українського буржуазного націоналіста”». «АЛЕ! .. Писати доноси на ім’я глави КДБ СРСР ніхто не змушує! Це був виключно душевний порив. І я вважаю, що цей порив гідний окремої сцени в майбутньому фільмі про Василя Стуса. І якщо вже перезнімати фільм, як того вимагають Гройсман, Іллєнко та інші “активісти”, що почули такий спокусливий запах 37-го року, то починати треба з сцен доносів і анонімок», – вважає Джангіров.

Опубліковано:
Теги:

Війна може дійти до заморозки навіть без домовленості, – експерт про пропозицію директора ЦРУ

«Не варто радіти діям Коаліції охочих»: експерт оцінив, чи будуть реально миротворці

«Не думаю, що це туризм»: експерт пояснив, навіщо Келлог приїхав до Києва вже не як спецпредставник Трампа

Юрій Ванетик розповів про майбутні вибори в США, як момент істини для республіканців

«Яблуко» – це привід»: експерт пояснив, які ігри йдуть у кремлі щодо закінчення війни

«Тільки технологічна співдружність»: експерт пояснив, чому Ізраїль та Україна не стратегічні партнери

Політичний експерт про переговори з Лукашенком: «Краще так, ніж отримати додаткову лінію фронту»

У якихось положеннях навіть стало гірше, ніж за Брежнєва, – правозащитник про путінську росію

Майстер угод: експерт розповів про провал Трампа з Іраном і Сектором Гази

«Все має полетіти зараз на путіна»: експерт пояснив, як змусити росію до переговорів восени

Вони спілкуються з найближчим оточенням Трампа, – Микола Томенко про візит Віткоффа і Кушнера до Києва

«Путін боїться вулиці»: Марк Фейгін розповів, хто справді може загрожувати владі в рф

«Непрямий співучасник російсько-української війни»: експерт оцінив, як далеко зайде криза з Іраном

Неформально сторони домовилися між собою, – експерт про деескалацію з Білоруссю

Позиція сили: експерт пояснив, чому переговори щодо вступу України до ЄС йдуть важко

«Приходить по кістках своїх попередників»: експерт розповів про нового прем'єра Британії

«Європа обмежена в інструментах»: експерт пояснив, чому буксують санкції проти рф

«Завдання трьох тіл»: експерт пояснив, чому війна між Європою і росією неминуча

Смерть Ліндсі Грема має більше інформаційно-політичний ефект, ніж реальний вплив, – політолог

Показати ще