Російський Крим: з’явилася перша реакція Білого дому на скандальну заяву Трампа

Читать на русском
путин трамп

З’явилася перша реакція Білого дому з приводу скандальної заяви президента США Дональда Трампа під час зустрічі “Великої сімки”

Раніше ресурс BuzzFeed News з посиланням на дипломатичне джерело повідомив, що Трамп заявив лідерам “Великої сімки” (G7), що Крим належить Росії, оскільки всі жителі півострова розмовляють російською.

“Мені невідомо про якісь подібні коментарі. Знаю, що про це повідомляли, але я не буду коментувати приватні дискусії, в яких я не брала участь. У мене немає ніякої інформації”, – заявила прес-секретар Білого дому Сара Сандерс.

За даними джерела BuzzFeed News, з такими заявами Трамп виступив минулої п’ятниці під час обіду лідерів G7, які зібралися на саміт у канадському Квебеку.

Ресурс відзначає, що в даний момент неясно, чи були дані заяви американського президента “жартом, кинутої мимохідь”, або вони “сигналізують про радикальний відхід від поточної зовнішньої політики США”.

Як раніше писала Politeka, лідери країн “Великої сімки” заявили про підтримку незалежності, суверенітету і територіальної цілісності України в межах її міжнародно визнаних кордонів. Про це йдеться в спільному комюніке, опублікованому за підсумки саміту G7 в Канаді.

Як повідомлялося,  напередодні саміту G7 у Канаді, президент США заявив, що Росія повинна повернутися в G8. Проте, ентузіазм Трампа розділив лише новий популістський уряд Італії на чолі з прем’єр-міністром Джузеппе Конте.


«Формується нова модель легітимності»: експерт пояснив, чому кремль відправив на переговори до Женеви Мединського

Пастка чи шанс: експерт пояснив, для чого європейці прибули на тристоронні переговори у Женеві

«Було погоджено основні параметри»: експерт розповів, які питання вдалося вирішити на мирних переговорах

США проти Європи: експерт розповів про Мюнхенську конференцію

«За європейськими мірками це космос, але…»: експерт оцінив реальні можливості Коаліції бажаючих для України

Міннесота, безробіття і файли Епштейна: експерт оцінив, як це вплине на Трампа та Україну

Мирна угода в березні, а вибори і референдум у травні: експерт розповів про хід перемовин

Гроші і нові альянси: експерт пояснив, чому Китаю вигідна російсько-українська війна

Сторони почали говорити про якісь предметні речі: експерт оцінив переговорний трек в Абу-Дабі

«Токаєв вирішив виступати відкрито проти росіян»: експерт назвав причини

«Компроміс – це не капітуляція»: експерт пояснив, що таке софт сила і чому вона потрібна

Ми вже погодилися заморозити війну по лінії фронту – це наш компроміс, – політтехнолог про переговори

Близькосхідна епопея путіна: експерт розповів, як кремль швидко втрачає союзників

Можливо, варто розглянути і такий варіант, – експерт про вступ України у Раду миру

«Рада миру на мільярд»: експерт оцінив, чи погодяться європейці на пропозицію Трампа

«Це подальша делегітимізація путіна»: експерт оцінив, чи збираються британські спецслужби реально викрасти путіна

На порядку денному – Венесуела, Іран і Гренландія: експерт пояснив, чому Трамп забув про Україну

Референдум – це критично необхідний інструмент державного управління в Україні, – експерт про ухвалення важливих рішень

Операція США проти Венесуели: експерт оцінив дії Трампа

Показати ще