Російський суд виніс жорстокий вирок Сущенку

Читать на русском
сущенко

Московський міський суд виніс вирок українському журналісту Роману Сущенку

В’язня Кремля засудили до 12 років позбавлення волі в колонії суворого режиму. Його визнали винним у шпигунстві.

Перед цим прокурор попросив для українського журналіста 14 років колонії.

Мосміськсуд почав процес оголошення вироку Сущенку о 15:30.

Всі слухання у справі українського журналіста проходили в закритому режимі, оскільки справу марковано грифом “цілком таємно”.

Роман Сущенко заявив, що свою провину не визнає.

Романа Сущенка з порушенням міжнародних правил затримали 30 вересня 2016 року в Москві, куди він прибув з приватною поїздкою (в Росії у нього проживають родичі).

ФСБ Росії 3 жовтня 2016 року повідомила про затримання нібито співробітника Головного управління розвідки Міноборони України Сущенка, який, за даними російських спецслужб, збирав секретні відомості про діяльність збройних сил Росії і Росгвардіі. У ГУР Міноборони України цю інформацію заперечують.

Крім того, українське новинне агентство “Укрінформ” повідомило, що Сущенко з 2002 року є його кореспондентом. У МЗС РФ заявили, що Сущенко не звертався до міністерства для отримання журналістської акредитації.

Захист журналіста сподівається, що після винесення вироку з’явиться можливість обміну Сущенка.

“Романа Сущенка обміняють, повернеться ще в цьому році, може, навіть і влітку, на це шанси дуже великі. Переговори йдуть. Я хочу запевнити українську аудиторію, що Сущенко повернеться додому, у мене для цього є всі підстави”, – заявив адвокат Марк Фейгін.

28 травня під час свого “останнього слова” в Мосміськсуді Сущенко заявив, що він як і раніше не визнає провину і попросив винести йому виправдувальний вирок.

Нагадаємо, як передавала Politeka, раніше російський суд на півроку продовжив арешт українського журналіста Романа Сущенка, якого в РФ підозрювали у шпигунстві. Про це повідомив адвокат Марк Фейгін.

“Найголовніше – це продовження терміну утримання під вартою. Продовжили на шість місяців термін утримання під вартою на період процесу“, – сказав адвокат.

Також Фейгін повідомив, що на закритому засіданні 27 березня сторона звинувачення почала оголошувати письмові матеріали справи і додав, що в справі є два свідки звинувачення.

Нагадаємо, 25 травня українські активісти вирішили «підпалити» будівлю посольства Російської Федерації в Києві, щоб нагадати Кремлю про ситуацію з політв’язнями.

Слід уточнити, що «підпал» будівлі був лише  імітацією, з використанням зображень в’язнів Кремля, яких зараз незаконно утримують на території Росії.


«Це одна зі складових міфологеми»: ідеолог пояснив, чому путіну так важливий парад 9 травня

Путін такого блідого вигляду не мав за всю війну, – політтехнолог про інформацію про замах

«Феноменально буде»: експерт оцінив, чи перетвориться Європейська політична спільнота на оборонний союз

«У Санкт-Петербурзі парад вирішили скоротити у 18 разів»: експерт розповів, чого боїться путін

«Зіщулюється кільце навколо росії»: експерт розповів, яких союзників уже втратив путін

Трамп усі історії починає і жодну не закінчує, – політтехнолог про мир та війни

З'їзд переможців: експерт пояснив, чому важливо було отримати кредит ЄС на 90 млрд

«Це фантазії»: експерт оцінив, чи новий прем'єр Болгарії стане новим Орбаном

«Стріляє з лука, але не цілиться у мішень»: експерт пояснив суть політики Трампа

Конкуренція та демократія: експерт пояснив, чому російські політтехнологи програли Орбану вибори

"Нам потрібно, щоб Угорщина стала Іспанією": експерт оцінив, чого очікувати від нового прем'єра Мадяра

«Скоро ми почуємо відповіді»: експерт оцінив, чи вдасться поновити переговори з рф

«Трамп зробив те, що міг»: експерт оцінив, чим закінчилася війна США проти Ірану

«Хай живе новий формат НАТО»: Томенко пояснив, яке місце України у новій системі безпеки

Ми геополітично починаємо перегравати росію у Середземному морі: експерт оцінив значення військової присутності України у Лівії

Страшна помилка: політтехнолог про Трампа та війну проти Ірану

«Військовим плануванням займається не Трамп»: ізраїльський офіцер оцінив, чи буде сухопутна операція США проти Ірану

Білорусь готується до війни: експерт пояснив, у які ігри грає Лукашенко

«Ми дістаємо до ключових експортних можливостей рф»: експерт оцінив, чи змусить Україна піти рф на енергетичне перемир’я

Показати ще