Автокефалія УПЦ дедалі ближче: Порошенко назвав дату, яка змінить все

Читать на русском
Автокефалія УПЦ дедалі ближче: Порошенко назвав дату, яка змінить все

Українська церква вже найближчим часом може отримати статус автокефалії

Так, Синод Вселенського патріархату може надати томос про автокефалію Української православної церкви на честь 1030-річчя Хрещення Русі. Оскільки це свято відзначають 28 липня, УПЦ може отримати статус автокефалії вже в наступному місяці.

Про це під час молитви в Катедральному соборі Альмудена в Мадриді разом з українською громадою Іспанії заявив президент Петро Порошенко.

“Ми молимося, щоб до 1030-ї річниці Хрещення України-Русі святим рівноапостольним князем Володимиром Господь дарував нам цей томос. І я прошу, дорогі брати і сестри, вашою молитвою. Тому що спільною молитвою творяться чудеса”, – зазначив глава держави.

Відзначимо, що 19 квітня Верховна Рада підтримала звернення до Вселенського Патріарха Варфоломія про автокефалію Української православної церкви. А незабаром Вселенський Патріархат почав процедури, необхідні для надання автокефалії Українській православній церкві.

Нагадаємо, Росія не може змиритися з тим, що Україна має намір отримати автокефалію Української православної церкви.

Москва дала вказівку вищому духовенству УПЦ МП провести зустрічі зі впливовими українськими політиками, бізнесменами, дипломатами, щоб протидіяти автокефалії Української церкви.

Про це на своїй сторінці в Facebook повідомив нардеп, керівник проекту “Інформаційний опір” Дмитро Тимчук.

“Поставлена ​​Москвою мета таких зустрічей – сформувати стійку думку і переконати максимально можливу кількість гравців, які мають реальні можливості впливати на реалізацію державної політики та прийняття рішень в Україні, в тому, що створення Української помісної православної церкви та отримання нею автокефалії недоцільне з різних причин” , – заявив Тимчук.

Нагадаємо також, що автокефалія української помісної православної церкви дійсно може стати реальністю вже у липні.

Таку думку раніше висловив Патріарх Київський і всієї Руси-України Філарет.

В одну помісну церкву об’єднаються Православна церква Київського патріархату, Українська автокефальна православна церква, а також декілька єпископів та помісних церков Московського патріархату.

Це все відбудеться лише у тому випадку, якщо Вселенський патріархат надасть українській православній церкві Томос.

Є всі надії, що найближчим часом, я думаю, це буде в липні, ми отримаємо Томос і автокефалію», – сказав Філарет.


Мирна угода в березні, а вибори і референдум у травні: експерт розповів про хід перемовин

Гроші і нові альянси: експерт пояснив, чому Китаю вигідна російсько-українська війна

Сторони почали говорити про якісь предметні речі: експерт оцінив переговорний трек в Абу-Дабі

«Токаєв вирішив виступати відкрито проти росіян»: експерт назвав причини

«Компроміс – це не капітуляція»: експерт пояснив, що таке софт сила і чому вона потрібна

Ми вже погодилися заморозити війну по лінії фронту – це наш компроміс, – політтехнолог про переговори

Близькосхідна епопея путіна: експерт розповів, як кремль швидко втрачає союзників

Можливо, варто розглянути і такий варіант, – експерт про вступ України у Раду миру

«Рада миру на мільярд»: експерт оцінив, чи погодяться європейці на пропозицію Трампа

«Це подальша делегітимізація путіна»: експерт оцінив, чи збираються британські спецслужби реально викрасти путіна

На порядку денному – Венесуела, Іран і Гренландія: експерт пояснив, чому Трамп забув про Україну

Референдум – це критично необхідний інструмент державного управління в Україні, – експерт про ухвалення важливих рішень

Операція США проти Венесуели: експерт оцінив дії Трампа

Паризька декларація: експерт оцінив, чи реально будуть західні війська в Україні

Стійкість, ресурси і нові правила гри: експерт пояснив, чому Трамп пропонує не мир, а заморозку війни

Якщо Трамп виступить в українському парламенті: експерт розповів знайдуться голоси у Раді за мирний план

Таємна змова чи реальний успіх: експерт пояснив, як США вдалося захопити Мадуро

«Трамп буде торгуватися»: експерт оцінив, чи настане мир в Україні у 2026 році

Може створити проблему, а не рішення: експерт пояснив, чим небезпечний мирний план США

Показати ще