Російська мова як офіційна: Зеленський виніс важливий вердикт, “не бачу проблеми”

Читать на русском
зеленский

Президент Володимир Зеленський офіційно відреагував на ініціативу керівника ОПУ Андрія Богдана щодо того, щоб зробити російську мову офіційною на Донбасі

Таку заяву він зробив під час пішої прогулянки після саміту Україна-ЄС, передає агентство Інтерфакс-Україна.

Зокрема, глава держави Володимир Зеленський заявив, що жителям окупованої російськими військами Донецька потрібно дати можливість говорити і заповнювати документи на тій мові, яку вони оберуть.

Президент запевняє, що ніякої мовної проблеми в Україні насправді не існує.

“Ідея Андрія (глави Офісу президента Андрія Богдана) – це його ідея, але і люди про це говорять. Я думаю, що ми колись припинимо війну, і потрібно дати людям в Донецьку говорити тією мовою, якою вони хочуть. У чому тут проблема? У нас в цілому немає цієї проблеми”, – прокоментував Зеленський ініціативу Богдана.

Путін засвітився на підборах перед камерою, соцмережі ридають: “Копитця сховав”

Володимир Зеленський також заявив, що готовий враховувати думку жителів Донбасу з мовного та інших гуманітарних питань. Однак, як підкреслив президент, державною мовою все ж є українська і в майбутньому це не зміниться.

“Просто велася інформаційна війна, що не можна говорити російською мовою. Але ось я президент і кажу з вами, як хочу. Якщо буде у донеччан якесь спеціальна прохання, щоб вони, наприклад, документи могли заповнювати російською мовою, – я не бачу великої проблеми в тому, щоб це обговорити”, – зауважив глава держави, перейшовши ну російську мову.

Раніше повідомлялося, що Володимир Зеленський розширить список посад топ-чиновників, які підлягають люстрації. Про це розповів представник президента в парламенті Руслан Стефанчук.

Він повідомив, що президент найближчим часом внесе на розгляд Верховної Ради законопроект про розширення суб’єктів, що підлягають люстрації.

«На цьому тижні президент України вже вніс до Верховної Ради ще один законопроект про запуск Вищого антикорупційного суду щодо визначення підсудності справ, щоб не потрапив у нього весь непотріб, а зосередитись на пріоритетах на тих справах, які дійсно важливі для України», — розповів Стефанчук.

Нагадаємо, з’явився указ Зеленського щодо міністра оборони.

Як повідомляла Politeka, Зеленський викликав Путіна на серйозну розмову, в Кремлі паніка.

Також Politeka писала, що Зеленського атакували після розносу митників, але нарвалися на відповідь.


Лукашенко формує казус беллі: розповів, як у Білорусі шукають привід вступити у війну

«Пас адміністрації США»: експерт пояснив мету погроз рф обстрілювати Київ

Незакриті гештальти: експерт пояснив, чому візит Трампа до Сі був невдалим

«З військової бази в Гюмрі вийдуть зелені чоловічки»: експерт попередив про загрози для Вірменії

«Для путіна є два виходи»: експерт пояснив, чи готуватися світ до великої війни

«Йде обмін реверансами»: експерт пояснив, як США хочуть перемогти Китай через Іран

Карти Трампа: експерт пояснив, як добитися від США реальної допомоги у війні

Спочатку Україна, тепер Тайвань: експерт розповів, у чому суть мирних планів Трампа

Пастка Фукідіда: експерт оцінив, чи почнеться американо-китайська війна за Трампа та Сі

«Стухнув трохи Анкоридж»: експерт порівняв вимоги та можливості росіян

«Все вирішуватиметься у Пекіні»: експерт оцінив, чи домовляться Трамп і Сі про російсько-українську війну

Путін перестав бути аксіомою: експерт розповів про настрої усередині росії

Повного режиму тиші немає: експерт оцінив, чи вдасться вийти на довге припинення вогню

«Це одна зі складових міфологеми»: ідеолог пояснив, чому путіну так важливий парад 9 травня

Путін такого блідого вигляду не мав за всю війну, – політтехнолог про інформацію про замах

«Феноменально буде»: експерт оцінив, чи перетвориться Європейська політична спільнота на оборонний союз

«У Санкт-Петербурзі парад вирішили скоротити у 18 разів»: експерт розповів, чого боїться путін

«Зіщулюється кільце навколо росії»: експерт розповів, яких союзників уже втратив путін

Трамп усі історії починає і жодну не закінчує, – політтехнолог про мир та війни

Показати ще