Західні соціологи: У рейтингу партій продовжують лідирувати «Слуга народу», «Опозиційна платформа – За життя» та «Батьківщина»

Читать на русском
Західні соціологи: У рейтингу партій продовжують лідирувати «Слуга народу», «Опозиційна платформа – За життя» та «Батьківщина» Західні соціологи: У рейтингу партій продовжують лідирувати «Слуга народу», «Опозиційна платформа – За життя» та «Батьківщина»

За результатами опитування, проведеного 17-18 червня 2019 року, якби парламентські вибори відбулися в найближчу неділю, шанси на потрапляння в наступний склад українського парламенту отримали б такі партії: «Слуга народу» Дмитра Разумкова (43,9%), «Опозиційна платформа – За життя» Юрія Бойка, Вадима Рабіновича і Віктора Медведчука (12,9%), «Батьківщина» Юлії Тимошенко (7,9%), «Голос» Святослава Вакарчука (6,3%) і «Європейська солідарність» Петра Порошенка ( 6,1%).

Як повідомляє 1NEWS, про це йдеться в дослідженні, опублікованому міжнародним дослідницьким центром BURI-Україна (The Belgium-Ukraine Research Institute, Бельгія).

Інші політичні партії, зокрема, Радикальна партія Олега Ляшка (3,8%), «Громадянська позиція» Анатолія Гриценка та Дмитра Добродомова (3,2%), «Сила і Честь» Ігоря Смешка (2,9%), ВО «Свобода» Олега Тягнибока, Андрія Білецького та Дмитра Яроша (2,6%), «Опозиційний блок – Партія миру і розвитку» Євгена Мураєва, Олександра Вілкула та Вадима Новинського (1,7%) та ін. мають менші шанси на проходження в парламент.

Результати дослідження представлені в таблиці.

Також експерти звернули увагу на такі тенденції нового політичного сезону в Україні, що знайшли підтвердження в результатах соцдослідження:

Перші рішення президента України Володимира Зеленського, який балотувався на пост глави держави від партії «Слуга народу», не пішли на користь самої партії, яку на даний момент очолює Дмитро Разумков.

Незважаючи на ребрендинг, «Європейська солідарність» на чолі з екс-президентом Петром Порошенко не збільшила свої рейтинги. Навпаки, ЄС, що була раніше «Блоком Петра Порошенка», втрачає популярність.

У свою чергу, «Опозиційна платформа – За життя» різко наростила рівень підтримки населення через проведення з’їзду і чергового візиту своїх лідерів в РФ. При цьому, рейтинг «Опозиційного блоку – Партії миру і розвитку» знизився на тлі розмов про об’єднання з «Опозиційною платформою – За життя», якого в підсумку не відбулося.

Значна кількість респондентів, які обрали варіант «інша партія» при наявності в питанні фактично всіх значущих політичних проектів, пояснюється бажанням бачити в українському парламенті когось із відомих їм місцевих політиків і лідерів думки свого регіону.

Опитування проводилося на території України міжнародним дослідницьким центром BURI-Україна (The Belgium-Ukraine Research Institute, Бельгія) протягом 17-18 червня 2019 року. Загальна кількість респондентів – 2018 осіб. Метод опитування – комбіновані інтерв’ю. Ймовірна похибка – 2,2%.

Опубліковано:
Теги:

Це ми досягли того, що Трамп перейшов на наш бік, - політтехнологн про удари по рф

Арешт танкерів тіньового флоту рф: експерт оцінив, чи почне Європа блокувати Балтійське море

Вашингтон не проти почекати, поки росія виснажиться, - експерт про відмову від Анкоріджа

«Україна має свої інтереси там»: експерт оцінив, як ми можемо знайти партнерів на Кавказі

«Це шанс для України»: експерт оцінив ймовірність реального миру на Близькому Сході

«Навроцький виступає тут тараном»: експерт пояснив, хто стоїть за скандалом із орденом Білого Орла

Трамп починає вірити в Україну: експерт пояснив, чому важливо перемогти роспропаганду у США

«Трамп зневірився домовитися з путіним»: експерт оцінив, чи передадуть США Україні ліцензії на Patriot

«Все залежить від долі угоди щодо Ірану»: експерт оцінив, чи США повернуть санкції на російську нафту

«Це вже якась біблійна історія»: експерт пояснив, що означає удар по Києво-Печерській лаврі

«Трамп буде під великим тиском»: експерт розповів про мету саміту G7

Ми перебуваємо в активній фазі Третьої світової війни, – аналітик про війну на Близькому Сході

"Путін змушений в інформаційному плані працювати другим номером", - експерт оцінив, хто перемагає в інформаційній війні

«Заборона на в'їзд до Європи довічно»: експерт розповів про рішучий крок ЄС проти рф

"Це Уіткофф №2": експерт пояснив, чому Трамп призначив переговорником патріарха

Коли політичний сигнал сильніший за процедури – проблема рішень у ЄС

"Дипломатія втратила будь-який сенс": експерт про переговори з рф

«Ви готуєте черговий мирний план»: експерт оцінив можливості Європи

«Угорщина не блокуватиме»: експерт пояснив, що означає відкриття першого кластера щодо вступу до України ЄС

Показати ще