У наступний склад українського парламенту проходять чотири політичні партії, в лідерах – «Слуга Народу» та «Опозиційна платформа – За життя» – західні соціологи

Читать на русском
Верховная Рада

За результатами опитування, проведеного 8-10 липня 2019 року, якби парламентські вибори відбулися в найближчу неділю, шанси на потрапляння в наступний склад українського парламенту отримали б такі партії: «Слуга народу» Дмитра Разумкова (40,3%), «Опозиційна платформа – За життя» Юрія Бойка, Вадима Рабіновича і Віктора Медведчука (15,0%), «Європейська солідарність» Петра Порошенко (7,9%) і« Батьківщина» Юлії Тимошенко (5,8%).

Про це йдеться в дослідженні, опублікованому міжнародним дослідницьким центром BURI-Україна (The Belgium-Ukraine Research Institute, Бельгія).

Інші політичні партії, зокрема, «Голос» Святослава Вакарчука (4,7%), «Громадянська позиція» Анатолія Гриценка та Дмитра Добродомова (4,2%), «Сила і Честь» Ігоря Смешка (3,9%), Радикальна партія Олега Ляшка (3,2%), Аграрна партія України Михайла Поплавського (2,9%), партія Шарія (2,4%), ВО «Свобода» Олега Тягнибока, Андрія Білецького та Дмитра Яроша (2,0%), «Опозиційний блок» Євгена Мураєва, Олександра Вілкула та Геннадія Кернеса (1,8%), «Українська стратегія Гройсмана» (1,7%) та ін. мають менші шанси на проходження в парламент.

Результати дослідження представлені в таблиці.

Також експерти звернули увагу на наступну динаміку підтримки провідних політичних партій виборцями:

«Слуга народу» – найбільша підтримка виборців, але плавне зниження рейтингу, викликане, на думку експертів, неоднозначно сприймаються кадровими призначеннями і публічними заявами Президента України Володимира Зеленського.

«Опозиційна платформа – За життя» – стабільне зростання підтримки, можливо – як наслідок публічних заяв і дій, які найбільш активно обговорюються в суспільстві (мир і повернення полонених).

«Європейська солідарність» і ВО «Батьківщина» – вирівнювання рейтингів і серйозна боротьба за третє місце за результатами голосування.

«Голос» – фактичне припинення приросту голосів за рахунок партій «Європейська солідарність» і «ВО« Батьківщина»і, як наслідок, – падіння рейтингу.

Інші партії ( «Громадянська позиція», «Сила і Честь», «Опозиційний блок» і ін.) – відсутність шансів на проходження в наступний склад парламенту.

Опитування проводилося на території України міжнародним дослідницьким центром BURI-Україна (The Belgium-Ukraine Research Institute, Бельгія) протягом 8-10 липня 2019 року. Загальна кількість респондентів – 2010 осіб. Метод опитування – комбіновані інтерв’ю. Ймовірна похибка – 2,2%.

Опубліковано:

Спочатку Україна, тепер Тайвань: експерт розповів, у чому суть мирних планів Трампа

Пастка Фукідіда: експерт оцінив, чи почнеться американо-китайська війна за Трампа та Сі

«Стухнув трохи Анкоридж»: експерт порівняв вимоги та можливості росіян

«Все вирішуватиметься у Пекіні»: експерт оцінив, чи домовляться Трамп і Сі про російсько-українську війну

Путін перестав бути аксіомою: експерт розповів про настрої усередині росії

Повного режиму тиші немає: експерт оцінив, чи вдасться вийти на довге припинення вогню

«Це одна зі складових міфологеми»: ідеолог пояснив, чому путіну так важливий парад 9 травня

Путін такого блідого вигляду не мав за всю війну, – політтехнолог про інформацію про замах

«Феноменально буде»: експерт оцінив, чи перетвориться Європейська політична спільнота на оборонний союз

«У Санкт-Петербурзі парад вирішили скоротити у 18 разів»: експерт розповів, чого боїться путін

«Зіщулюється кільце навколо росії»: експерт розповів, яких союзників уже втратив путін

Трамп усі історії починає і жодну не закінчує, – політтехнолог про мир та війни

З'їзд переможців: експерт пояснив, чому важливо було отримати кредит ЄС на 90 млрд

«Це фантазії»: експерт оцінив, чи новий прем'єр Болгарії стане новим Орбаном

«Стріляє з лука, але не цілиться у мішень»: експерт пояснив суть політики Трампа

Конкуренція та демократія: експерт пояснив, чому російські політтехнологи програли Орбану вибори

"Нам потрібно, щоб Угорщина стала Іспанією": експерт оцінив, чого очікувати від нового прем'єра Мадяра

«Скоро ми почуємо відповіді»: експерт оцінив, чи вдасться поновити переговори з рф

«Трамп зробив те, що міг»: експерт оцінив, чим закінчилася війна США проти Ірану

Показати ще