Після призначення Дани Ярової заступницею міністра оборони вплив Пашинського на закупівлі стане необмеженим – ЗМІ

Читать на русском
Ярова

Волонтерка і членкиня Антикорупційної ради при Міноборони Дана Ярова незабаром обійме посаду заступниці міністра оборони з питань тилового забезпечення і державних закупівель. Таке призначення не вирішить проблему корупції в Міноборони, а натомість посилить вплив ексдепутата Сергія Пашинського, пише From-ua.

За даними ЗМІ, нині компанії, пов’язані з Пашинським, забезпечують за рахунок держбюджету постачання майже 40% броньованої техніки та іншого озброєння. Однак він також контролює компанії, які забезпечують армію продуктами харчування.

Так, у червні МО провело 22 публічні аукціони для забезпечення харчуванням ЗСУ у другому півріччі цього року. Одна компанія перемогла у 8 тендерах – маловідома фірма ТОВ «АТОМСЕРВІС», нагадує видання. Ця компанія безпосередньо підконтрольна братам Дмитру та Леоніду Крючковим, які тісно співпрацюють з Пашинським.

Попри всі побоювання щодо «АТОМСЕРВІСУ», Ярова публічно захищала цю компанію.

«Пашинський і зараз відкриває двері у кабінетах МО ногою, а коли його людина ще й отримає таку «хлібну» посаду, як заступник з питань тилового забезпечення, його можливості заробляти стануть майже безмежними», - наводять журналісти слова джерела з Міноборони.

Видання також звертає увагу на те, що Ярова, є одночасно членкинею Антикорупційної ради і членом Комісії Антикорради з питань закупівель.

«Тобто вона одночасно займає позицію громадського контролю і фактично виконавчого органу, що є прямим конфліктом інтересів», - пояснює ЗМІ.

Крім цього, в Антикорраді утворилася фактична монополія на публічні заяви, яку отримала саме Ярова: вона найчастіше за всіх з’являється на ТБ та інших ЗМІ.

Також Ярова володіє компанією з пошиття та продажу одягу, а отже є ризик отримати на державній посаді людину, яка керує найбільшим в Україні закупівельним фондом і одночасно має власний бізнес.

Ярова, яка є членом органу громадського контролю, апріорі не може бути призначена на держслужбу, бо це можна вважати свого роду підкупом члена Антикорради. Таке призначення повністю протирічить логіці антикорупційної діяльності, вважає видання.

«У разі, якщо після призначення Ярової вся Антикоррада не буде розпущена і до неї не увійдуть на 100% інші люди, вважати її неупередженою буде просто неможливо та й наївно», - резюмує ЗМІ.


EvoPlay Максима Кріппи працює на олігарха, який фінансує війну: журналісти опублікували резонансне розслідування

Неправильно припарковане авто посадовиці ДПС Христини Боженко заблокувало проїзд пожежникам під час обстрілу Києва: журналісти розкрили подробиці

Журналісти дізналися, як Михайло Кураченко торгував з окупантами та втік до Флориди: розслідування ЗМІ

"Операція "Схема": ЗМІ повідомили, як шахрайка Миколюк Ольга нажилася на державних тендерах та сховалася у військовому штабі

Біржа WhiteBIT: журналісти виявили зв'язки з рф та розповіли про фінансові схеми

ЗМІ: працівники платіжної системи bill_line та її фактичний власник Артем Ляшанов можуть отримати ще одну кримінальну справу за відмивання коштів

Як "оманський" карбамід з Росії заходить в Україну: ЗМІ оприлюднили нові деталі схеми

«Науковий кешбек»: як чиновники викладають у престижних вишах для декларацій та репутації

Як російський карбамід перетворюється на “оманський” і заходить в Україну: ЗМІ опублікували розслідування

Сертифікаційний хаос: щоб зберегти міжнародні контракти, Державіаслужба виправляє помилки минулого керівництва

"Каса" Максима Кріппи: ЗМІ з'ясували, хто заплатив 44 млн застави за Чернишова

Порошенко хоче посварити Буданова з Зеленським, – політолог

Михайло Кураченко продовжує "схематоз" тепер уже в США: ЗМІ розповіли про проросійський гнізд в Америці та продаж квитків до анексованого Криму

Гетманцев може бути досі причетним до бізнесу сина Сівковича — ЗМІ

Колишній співмешканці втікача Вадима Гордієвського скандальній Ганні Гузєєвій купили місце на конкурс краси Miss Europe Continental 2025

«Залізний нардеп», елітна нерухомість та люксові авто - ЗМІ розповіли про майно депутата

Журналіст Іванов оприлюднив договір купівлі квартири Гетманцева в Ніцці на 930 тисяч євро

“Громадське” заплатило компанії депутата Гетманцева понад два мільйони гривень, - журналіст

Як кримінальні провадження стали зброєю в руках «Українських вертольотів» проти конкурентів

Показати ще