Виплати чорнобильцям не повинні скорочуватися

Читать на русском
Виплати чорнобильцям не повинні скорочуватися

З моменту аварії на ЧАЕС пройшов 31 рік. Наприкінці минулого року я бачив, як над зруйнованим енергоблоком зводили новий саркофаг. Його будівництво розтягнулося на довгі 10 років. Але введення в експлуатацію чергових захисних споруд не означає, що проблема ліквідації наслідків Чорнобильської катастрофи перестала бути актуальною.

Люди, що постраждали від «мирного атома», як і раніше потребують допомоги. А держава, в особі всіх останніх урядів, намагається відгородитися від їх проблем, обрізає чорнобильцям пільги. Проблема масштабна: на 1 січня 2016 роки кількість постраждалих від аварії на ЧАЕС склала 1,96 мільйона чоловік. З них 210 тисяч – безпосередньо ліквідатори. А на надання соціальної допомоги цим людям в минулому році було виділено всього 1,92 мільярда гривень. Менше тисячі гривень на людину.

Я вважаю таку ситуацію неприпустимою. Люди, які втратили своє здоров’я, які захистили нас від гірших наслідків, не повинні бути заручниками економічної немочі виконавчої влади. Кошти для всіх соціальних виплат чорнобильцям не можна скорочувати. Партія «ОСНОВА» приділятиме особливу увагу відновленню справедливості в питанні допомоги постраждалим від аварії на ЧАЕС.

Потрібно визнати, що ймовірність виникнення в Україні техногенних катастроф зростає. Нещодавні події навколо блокади Донбасу лише підтвердили це. Перебої з поставками вугілля призвели до введення режиму надзвичайного стану в енергетиці. Це потенційно може загрожувати роботі всієї енергосистеми України, в т.ч. і безпеці на атомних станціях.

Останнім часом  на різних українських АЕС кілька разів в аварійному режимі вже зупиняли реактори. Ситуація стає все більш загрозливою. Суспільство ж поки чує від влади тільки про корупцію в атомній галузі, а не про дії щодо забезпечення безпеки АЕС.

«ОСНОВА» виступає за посилення контролю і відповідальності за порушення норм екологічної та техногенної безпеки. Поряд з цим, Україні потрібно створити дієвий механізм державної допомоги постраждалим при будь-яких техногенних аваріях. Як приклад можна привести аварію на японській АЕС «Фукусіма-1», коли постраждалих забезпечили житлом, медичним обслуговуванням, вони отримали солідні грошові компенсації. Це приклад, гідний наслідування.

Андрій Ніколаєнко, Голова партії «ОСНОВА»


Росіяни посадили наші дрони РЕБом і запускали їх по Латвії, Литві та Естонії, - Михайло Шейтельман

«Чи вціліє Орбан під час цих виборів?», - політтехнолог про підтримку нинішнього глави Угорщини

Без дії Конституції відновити Україну неможливо, – Сергій Дацюк

«Країна нещасливих людей»: експерт пояснив, що не так з нашою політичною думкою

«Може, не треба?»: експерт оцінив, чи США повалять режим в Ірані

Юрій Ванетик розповів про цінність та корисність для США військового досвіду України

«Не буває так, що незалежність просто падає»: письменник пояснив, чому війна була неминучою

З початку широкомасштабної війни у ​​багатьох розплющились очі, – політолог про підтримку України з боку казахів

Логічно дискутувати про відносини України та Європи, а не красти інкасаторські автомобілі, – експерт про Орбан

«Україно, бережи Америку»: експерт прокоментував рішення допомогти дронами на Близькому Сході

Вибори після війни: ідеолог пояснив, як не поховати мрію

«Фармакологія в Україні – це питання остраху»: лікарка розповіла, у чому проблема

Юрій Ванетик розповів про те, як ситуація з Іраном вплине на рейтинги та імідж Трампа.

Cпеціально створює димову завісу: експерт оцінив операцію Трампа проти Ірану

Віра та надія допомагає Українському народу жити, боротися та любити

Захворювання можуть перейти у хронічну форму: дерматовенеролог розповіла, коли звертатись до лікаря після незахищеного статевого акту

Знищення демократичного українського проєкту, – Олесь Доній про мету путіна

«Приклад зруйнованого світу»: експерт пояснив, як вижити у новій світовій системі

Перша цифрова війна: експерт оцінив, як змінилося поле бою

Показати ще