Ці руки нічого не контролювали

Читать на русском
Ці руки нічого не контролювали Ці руки нічого не контролювали

Кирило Сазонов, блогер

Ініційоване президентом позачергове засідання Верховної Ради можна вважати однією з найсумніших сторінок в історії української політики. Зла іронія – президент це засідання ініціював, а його фракція ігнорувала.

Чи то образилися депутати від БПП на Петра Олексійовича, чи не в авторитеті він. Злі язики подейкують, що так все і планувалося, щоби голосів на межі вистачало. І Березенко з Кононенком давали команди – голосувати результативно або «майже результативно».

Складно це все збагнути.

Мета засідання була позначена заздалегідь – звільнення одіозних суддів, подання на яких зробила Вища рада юстиції. Запідозрити цей орган в особливый старанності на ниві очищення суддівської системи складно. Тобто якщо вже ВРЮ просить звільнити суддю за порушення присяги, це як внутрішнє рішення гестапо чи НКВС про звільнення дізнавача за особливу жорстокість.

Це очевидно всім – зокрема й депутатам. А голосів не вистачає.

Спостерігати за процесом голосування було просто соромно. Спікер Парубій називає прізвище судді, якого звинувачують у порушенні присяги, в переслідуванні активістів Майдану і… за звільнення 222 голоси. Наступний – 220. Потім 219.

Ті випадки, коли набиралося 226 голосів, зал зустрічав оплесками. Ура, впоралися.

Не клеїться: промову Порошенка в Раді порівняли з мультфільмом “Простоквашино”

Та якби народ проти цих негідників з системи Портнова на Майдан виходив так, як депутати збиралися до зали, то Янукович зараз би на другий термін ішов. Легко і впевнено.  Але народ в ті дні просто йшов на Майдан. Люди ризикували життям, ішли під кийки «Беркута», під кулі й під весь прес суддівської системи. Яку сьогодні така проблема зачистити – просто тому, що депутатам важко зібратися в залі.

Найсмішніше в цій ситуації – голосування по фракціях. Одіозні судді об’єднали всі фракції, крім Опоблоку, звісно. Вчорашнім регіоналам голосувати за звільнення вірних соратників режиму Януковича не з руки, і це зрозуміло. А ось чому БПП не давав голосів – велике запитання.

“Батьківщина” теж порадувала. Тимошенко виголошує полум’яні промови і вимагає голосувати, а Надії Савченко в залі немає. Чому? Що таке важливе відволікло нардепа в цей важливий день? Посміхалася комусь у “ДНР” чи перекурювала під час голодування?

Взагалі список тих, хто був відсутній, просто бісить.

Лещенко не знайшов часу для того, щоби не балачками, а реальними голосуванням підтримати очищення системи. Найєм відсутній. Світлана Заліщук – теж. Єврооптимісти з БПП просто махнули рукою на президента, на власну роботу в Верховній Раді та поїхали до США.

Може, нехай вже там і працюють? Ну, якщо на українські справи часу немає – навіщо повертатися? Хіба що ремонт в квартирі проконтролювати і в ресторан з потрібною людиною сходити. Водночас і їхніх вічних опонентів, найодіозніших з БПП, в залі не знайшли. Де надія і опора президента – на островах?

Сергій Каплін – де? Де цей лідер партії непростих людей? На “Інтері” – є. На мітингу – бачили. У Верховній Раді – немає. Ось і виходить на табло – 220 голосів. Або 219. Судді посміюються і кутаються в мантії.

”Україні потрібна диктатура. Часом це призводить до дуже позитивних наслідків”

Хочеться запитати президента, який ініціював це позачергове засідання – чому? Де депутати зі списку? Це спектакль такий – ми звільняємо в гніві, але не всіх? Чи Петро Порошенко взагалі не контролює свою фракцію? Ганьбище. І якщо глава держави не може вирішити питання з дисципліною в своїй фракції, потрібно щось вирішувати на рівні законодавства.

Як варіант: п’ять прогулів – і автоматичне позбавлення мандата. Без регламентного комітету і голосування в залі, а то знову загрузнемо. Місце списочника займає наступний. По мажоритарці доведеться проводити нові вибори. Бо громадський осуд та інші моральні стягнення з ними не працюють.

А Порошенка вони вже не слухають.

Опубліковано:
Теги:

«У нас у небі з'являться американські F-35»: експерт пояснив, чому Трамп перейшов на бік України

Сьогодні це виглядає особливо цинічно, – Михайло Шейтельман про дозвіл на в'їзд до ЄС російських військових

"Трамп, Рютте, де Patriot?", - Михайло Шейтельман обурився, чому Україна досі не отримала ракети

Паливна змова: експерт оцінив, чи може дефіцит бензину бути підготовкою відставки путіна

Лукашенко може бути посередником або листоношою між росією та Китаєм, – експерт про візити до москви та Пекіна

«Він же кров завжди відчуває»: експерт оцінив, про що насправді Лукашенко говоритиме з путіним

Я вважав, що ми вже закрили сторінку взаємного вибачення, – Микола Томенко про конфлікт із Польщею

Юрій Ванетик розповів про те, чому довіра до американських ЗМІ падає та як її повернути

«Він уже тоді бачив це»: митрополит розповів про нового переговірника Трампа Феофіла III

«Держбезпека керує країною»: історик пояснив, хто насправді контролює владу у росії

Фактично це повернення США у сім'ю, – Микола Томенко про саміт G7 і підтримку України

Ніхто не знає умов угоди, який її термін дії і хто її підпише, – Михайло Шейтельман про угоду Трампа з Іраном

«Спалахи будуть, але це як курка без голови»: експерт оцінив, чи займеться Трамп росією після Ірану

«Не готова брати участь у всьому цьому»: Михайло Шейтельман розповів, куди пропала голова Нацбанку рф Набіуліна

Політика росії ідентична для Молдови, Грузії, Вірменії, України та Білорусі, – Тигран Авакян

Після війни сядемо, спільну комісію створимо, – Михайло Шейтельман про історичні проблеми з Польщею

Давайте говорити зараз напряму, поки Трамп займається Іраном, – експерт о про лист Зеленського путіну

Інформаційна складова відіграє таку роль, як і військова складова, – експерт про удари по НПЗ

«У них немає своєї балістики»: експерт розповів, чим закінчаться погрози Лукашенко воювати проти України

Показати ще