Інфаркт: ознаки і перша допомога при нападі
Ознаки інфаркту різні в різних людей, інтенсивність проявів теж може варіювати
При інфаркті відбувається некроз тканин серцевого м’яза, обумовлений недостатністю кровопостачання. Клітини не отримують кров, а разом з нею кисень, і починають гинути. Чим більше часу проходить з моменту порушення кровотоку до початку лікування, тим обширніше стають пошкодження
З чого все починається?
Перша ознака перебою кровопостачання серцевого м’яза — давить біль за грудиною, виникає відчуття «переповнення». Біль, приступообразная і постійна, може віддавати в спину, ліву руку, шию, щелепу, верхню частину живота, іноді і в праву руку. Також у людини при інфаркті відзначаються озноб, запаморочення, непритомність, відчуття слабкості.
Ще одна незвичайний ознака проблем з кровопостачанням — печія або постійний біль в районі шлунку. Ці симптоми збивають багатьох з пантелику: інфаркт приймається за загострення гастриту або виразки.
Деякі хворі, які пережили інфаркт, розповіли, що під час нападу у них відзначався нав’язливий страх смерті. Лікарі досі не можуть визначити причину цього явища.
Що робити при інфаркті?
Якщо підозрюєте, що у вас передінфарктний стан то, перше, що потрібно зробити — прийняти горизонтальне положення, це відчувати себе краще.
В очікуванні швидкої допомоги можна прийняти кілька таблеток нітрогліцерину — три рази по одній з інтервалом в 5 хвилин. Ще варіант — випити таблетку аспірину, він зменшує тромбоутворення.
При інфаркті людину часто морозить, тому слід сховатися, укутати. Не слід негайно проводити серцево-легеневу реанімацію, якщо, наприклад, ви бачите у людини симптоми інфаркту. Краще зробити все, щоб потерпілий виявився якомога швидше в медичній установі. Ідеальний час надання медичної допомоги при інфаркті -перші 40 хвилин після виявлення симптомів.
Як повідомляють кардіологи, настання холодів не тільки підвищує ймовірність серцевого нападу або інфаркту, але і частіше вбиває людей з групи ризику. Вчені вивчили статистику з центральної міської лікарні Лідса за останні чотири роки. За цей час понад 4 тисяч жителів Великобританії потрапили в кардіологічне відділення з серйозними інфарктами або зупинкою серця.
Фахівці проаналізували дані більше 22 тисяч осіб, які пережили інфаркт міокарда в період з 2005-го по 2013 рік. Лікарі оцінювали рівень фізичної активності пацієнтів два рази — через шість-десять тижнів і через 12 місяців після серцевого нападу.
Нагадаємо, інфаркт не вирок: як продовжити життя після страшної хвороби.
Як повідомляла Politeka, струнким і некурящим все одно загрожує інфаркт: вчені назвали причину.
Також Politeka писала, що вчені з’ясували, який продукт може привести до недоумства і інфаркту.