Споживання брухту у світі зростатиме через курс на декарбонізацію - McKinsey

Читать на русском
металлолом

Курс на декарбонізацію підвищить попит на металобрухт у світі, оскільки його використання при виробництві сталі дозволяє знижувати викиди.

Таку думку висловили представники консалтингової компанії McKinsey, повідомляє ГМК Центр.

Згідно з даними McKinsey, на сьогодні середній показник частки металобрухту у виробництві сталі в світі становить 30%. І надалі його споживання зростатиме, оскільки країни взяли курс на декарбонізацію.

Зокрема, на думку партнера McKinsey Бенедикта Цоймера, найбільшим попитом серед споживачів буде користуватися брухт з низьким рівнем викидів СО2 і енергоємністю.

Голова американської компанії Newell Recycling Equipment Скотт Ньюелл підкреслив, що один зі світових лідерів в металургії – Китай – буде нарощувати імпорт брухту.

"Китай прагне використовувати більш високий відсоток брухту і знижує відсоток виробництва сталі з залізної руди. Китаю потрібно імпортувати брухт, а не залізну руду і вугілля, щоб досягти цілей зі скорочення викидів в навколишнє середовище і більш рентабельному виробництву сталі», – розповів Ньюелл.

Нагадаємо, раніше українські металурги звернулися до президента Володимира Зеленського з проханням скоротити безконтрольний експорт металобрухту з України, оскільки підприємства вже зіткнулися з дефіцитом сировини. Якщо експорт не буде припинений, країна зіткнеться з масштабною кризою в металургійній галузі і не зможе виконати зобов'язання з декарбонізації, взяті на себе раніше.

У свою чергу в Міністерстві економіки намовили два варіанти вирішення цієї проблеми: Положення про тимчасову заборону експорту металобрухту з України, і проект закону про підвищення експортного мита з 56 до 200 євро/тонна. Однак жодне з цих рішень так і отримало розвиток.

Раніше головний аналітик CMK Center Андрій Тарасенко повідомив, що ЄС планує ввести заборону на експорт брухту для захисту свого виробника, і Україні, на його думку, слід вчинити так само.


«Все залежить від долі угоди щодо Ірану»: експерт оцінив, чи США повернуть санкції на російську нафту

«Це вже якась біблійна історія»: експерт пояснив, що означає удар по Києво-Печерській лаврі

«Трамп буде під великим тиском»: експерт розповів про мету саміту G7

Ми перебуваємо в активній фазі Третьої світової війни, – аналітик про війну на Близькому Сході

"Путін змушений в інформаційному плані працювати другим номером", - експерт оцінив, хто перемагає в інформаційній війні

«Заборона на в'їзд до Європи довічно»: експерт розповів про рішучий крок ЄС проти рф

"Це Уіткофф №2": експерт пояснив, чому Трамп призначив переговорником патріарха

Коли політичний сигнал сильніший за процедури – проблема рішень у ЄС

"Дипломатія втратила будь-який сенс": експерт про переговори з рф

«Ви готуєте черговий мирний план»: експерт оцінив можливості Європи

«Угорщина не блокуватиме»: експерт пояснив, що означає відкриття першого кластера щодо вступу до України ЄС

«Китай повертається»: експерт оцінив, чи допоможе Сі Цзіньпін Трампу закінчити війну

Три сценарії розвитку війни: експерт розповів, які шанси миру до кінця року

Усі розуміли, що путін недоторканний, поки розмовляє з Трампом, – експерт про можливий арешт

Повернути США до переговорного процесу: експерт розповів про нові деталі домовленостей Трампа і путіна

Спочатку Вірменія, тепер і Сербія: експерт розповів, як путін втрачає союзників

Лукашенко формує казус беллі: розповів, як у Білорусі шукають привід вступити у війну

«Пас адміністрації США»: експерт пояснив мету погроз рф обстрілювати Київ

Незакриті гештальти: експерт пояснив, чому візит Трампа до Сі був невдалим

Показати ще