Украинский язык на телевидении: какие регионы проштрафились больше
Стало відомо, в яких регіонах телевізійні канали нехтують законом про мовні квоти
У середньому частка української мови на регіональних та супутникових українських телеканалах становить понад 75 відсотків, свідчать дані моніторингу Національної ради України з питань телебачення і радіомовлення.
За даними дослідження, в ефірі місцевих телеканалів частка української мови становить понад 60 відсотків.
Найбільше державну мову можна почути в ефірі волинських, кіровоградських, рівненських, чернігівських, черкаських та хмельницьких телеканалів (фактичний обсяг використання державної мови становить 100 відсотків). Цей показник найменший в Одеській області (59%). Любительница «русского мира»: в школе под Киевом вспыхнул громкий скандал, появились фото
Серед телеканалів із найменшим обсягом фактичної частки української мови – «Третій цифровий» (ТОВ «Телеконект», Одещина, 35%), «Думська.TV» (ТОВ «ТРК «Моя Одеса», Одещина, 38%), «Південна хвиля» (ТОВ «ТРК «Південна хвиля-ТВ», Одещина, 43%).
У Нацраді додали, що наклали штраф у розмірі 3 244,2 гривні на телеканал СТС (ТОВ «Телекомпанія СТС», місто Суми, Сумська область), де тижневий обсяг україномовних передач у проміжку часу з 7:00 до 18:00 становив 56,1% (при необхідному дотриманні квоти у 60%).
Згідно з інформацією, яка оприлюднена на сайті Національної ради України з питань телебачення й радіомовлення, моніторинг здійснювався з 1 січня до 31 травня. Рада перевірила 176 місцевих та регіональних каналів.
Із 13 жовтня 2018 року закон встановлює обов’язкову частку україномовного контенту на загальнонаціональних телеканалах в обсязі 75%. Телерадіокомпанії місцевого мовлення повинні транслювати не менше від 60% ефіру українською мовою.
Нагадаємо: “Ні” російському шансону: львівські депутати прийняли доленосне рішення
Як повідомляла Politeka, “Размовляй на мові!”: у ресторані McDonald’s у Києві розгорівся мовний скандал
Також Politeka писала, що Мукайте на своїй мові де завгодно: українці поставили на місце любительку російської