Карпатский национальный парк снова в центре внимания правоохранителей

Читати українською
карпаты

Проблема перевода государственных заповедных земель в частную собственность – одна из наиболее острых на текущий момент. Особенно это касается таких привлекательных регионов как Карпаты

Про це повідомляє from-ua.

Знову в фокусі уваги Карпатський національний природний парк, вищі посадові особи якого підозрюються у незаконному виведенні земель природно-заповідного призначення з власності парку і передачі цих ділянок приватним особам для ведення бізнесу та інших посадових зловживаннях, повідомляє Інтернет-видання «Відкрита Україна».

Так, досудовим розслідуванням встановлено, що службові особи сільських та селищних рад Яремчанської міської ради та відділу Держземагенства в м. Яремче, погодили технічну документацію та передали у власність громадянам земельні ділянки для ведення особистого селянського господарства та для громадської забудови (для будівництва та обслуговування житлового будинку, господарських будівель та споруд) в різних населених пунктах Яремчанської міської ради Івано-Франківської області, які відносяться до земель природо-заповідного призначення та перебуває в користуванні Карпатського національного природнього парку.

На цих землях будуються як приватні будинки, так і цілі туристичні комплекси. Це не тільки позбавляє державу цінних природних ландшафтів, але також наносить шкоду екосистемі регіону, оскільки сміття та неочищені стоки від туристичних комплексів скидаються прямо в гірські річки. За останні 10 років територія Карпатського парку стала меншою на більш, як 24 гектари, на яких незаконно приватизовано більш як 300 ділянок. При цьому, необхідно зауважити, що у власності чинного директора Карпатського національного парку Володимира Слободяна знаходиться понад 5 га земель в межах Яремче-Яблуниця, а у його заступника Олександра Киселюка – півгектара і три приватні будинки загальною площею 540 кв.м.

Водночас пралісові ділянки до тепер офіційно не індефіковані і не внесені в матеріали лісовпорядкування. Ведеться ще одне кримінальне провадження щодо вирубки і продажу деревини за заниженими цінами. Згідно інформації Івано-Франківського обласного територіального відділення Антимонопольного комітету України та Прикарпатської універсальної товарної біржі ціна для лісодеревини, яка реалізовувалася Карпатським НПП по відповідних сортиментах, є значно нижча від цін, встановлених на території відповідних об`єктів природно-заповідного фонду області та середньоринкових цін по Україні. Необґрунтоване встановлення на території вищевказаного об`єкту природно-заповідного фонду низьких цін на лісодеревину різних асортиментів порід призводить до недоотримання значних коштів державним бюджетом. Тому, службові особи Карпатського НПП, допустили розтрату майна (деревини), відчуживши її по заниженій вартості, шляхом зловживання своїм службовим становищем, чим державним інтересам спричинено тяжкі наслідки.

Відтак парк стає все менш популярним серед туристів. В порівнянні з будь-яким навіть найменшим польським парком, Карпатський парк приймає відвідувачів менше в 10 разів, при тому, що потенціал Карпатського парку є суттєво більший ніж будь-який з національних парків Східної Європи.

«Ми будемо стежити за ситуацією довкола зміни керівництва Карпатського національного парку. Нова влада задекларувала намір рішуче боротися зі старими корумпованими схемами, тож подивимся, наскільки ці декларації будуть відповідати реальним діям», — резюмує «Відкрита Україна».


Убывающая Луна 15-28 января 2025 года: чем заняться в этот период, чтобы обрести гармонию

В Украине изменят некоторые правила трудоустройства: депутаты приняли решение, список нововведений

Звезда «Ходячих мертвецов» сыграет главную роль в сериале «Ватсон»: не пропустите премьеру

Комбриг ВСУ организовал коррупционную схему: его жена разбогатела на 900 тысяч, скандальные детали

Знаки Зодиака, которые не умеют обманывать: астрологи составили топ-2

Штрафы до 2 миллионов и тюрьма: в Верховной Раде зарегистрировали важный законопроект, детали

ПриватБанк настоял на повторной оплате кредита клиентом: банк обратился в суд, чтобы взыскать задолженность

«Белоснежка» 2025 года: когда состоится премьера в Украине, официальный трейлер

Беженку заставили уплатить долги за квартиру своего бывшего мужа: известно, почему суд принял такое решение

В Украине растут цены на кофе: чашка уже подорожала на 30%

Зарплаты украинцев возрастут в 2025 году: каким профессиям ждать повышения

На Украину надвигаются «воздушные массы» из Атлантического океана: чего ждать от погоды 18-19 января

"Уверен в успехе лечения": Нелипа рассказал о своем ранении на фронте, не все так просто

Гороскоп на сегодня: астрологический прогноз на 18 января для всех знаков Зодиака

Из звезды Х-Фактора в певицу VESTA: как теперь живет Валерия Симулик

Стратегическое поражение: эксперт рассказал, почему рф не сможет выиграть войну в Украине

Купить дрова в 2025 году: украинцам рассказали, как оформить и сколько можно выписать на одного человека

Какой церковный праздник 18 января: главные традиции и запреты дня

СБУ задержали искателей "легких денег" в возрасте от 17 до 26 лет: рф завербовали украинцев для выполнения преступных задач

Показать еще