Карпатский национальный парк снова в центре внимания правоохранителей

Читати українською
карпаты

Проблема перевода государственных заповедных земель в частную собственность – одна из наиболее острых на текущий момент. Особенно это касается таких привлекательных регионов как Карпаты

Про це повідомляє from-ua.

Знову в фокусі уваги Карпатський національний природний парк, вищі посадові особи якого підозрюються у незаконному виведенні земель природно-заповідного призначення з власності парку і передачі цих ділянок приватним особам для ведення бізнесу та інших посадових зловживаннях, повідомляє Інтернет-видання «Відкрита Україна».

Так, досудовим розслідуванням встановлено, що службові особи сільських та селищних рад Яремчанської міської ради та відділу Держземагенства в м. Яремче, погодили технічну документацію та передали у власність громадянам земельні ділянки для ведення особистого селянського господарства та для громадської забудови (для будівництва та обслуговування житлового будинку, господарських будівель та споруд) в різних населених пунктах Яремчанської міської ради Івано-Франківської області, які відносяться до земель природо-заповідного призначення та перебуває в користуванні Карпатського національного природнього парку.

На цих землях будуються як приватні будинки, так і цілі туристичні комплекси. Це не тільки позбавляє державу цінних природних ландшафтів, але також наносить шкоду екосистемі регіону, оскільки сміття та неочищені стоки від туристичних комплексів скидаються прямо в гірські річки. За останні 10 років територія Карпатського парку стала меншою на більш, як 24 гектари, на яких незаконно приватизовано більш як 300 ділянок. При цьому, необхідно зауважити, що у власності чинного директора Карпатського національного парку Володимира Слободяна знаходиться понад 5 га земель в межах Яремче-Яблуниця, а у його заступника Олександра Киселюка – півгектара і три приватні будинки загальною площею 540 кв.м.

Водночас пралісові ділянки до тепер офіційно не індефіковані і не внесені в матеріали лісовпорядкування. Ведеться ще одне кримінальне провадження щодо вирубки і продажу деревини за заниженими цінами. Згідно інформації Івано-Франківського обласного територіального відділення Антимонопольного комітету України та Прикарпатської універсальної товарної біржі ціна для лісодеревини, яка реалізовувалася Карпатським НПП по відповідних сортиментах, є значно нижча від цін, встановлених на території відповідних об`єктів природно-заповідного фонду області та середньоринкових цін по Україні. Необґрунтоване встановлення на території вищевказаного об`єкту природно-заповідного фонду низьких цін на лісодеревину різних асортиментів порід призводить до недоотримання значних коштів державним бюджетом. Тому, службові особи Карпатського НПП, допустили розтрату майна (деревини), відчуживши її по заниженій вартості, шляхом зловживання своїм службовим становищем, чим державним інтересам спричинено тяжкі наслідки.

Відтак парк стає все менш популярним серед туристів. В порівнянні з будь-яким навіть найменшим польським парком, Карпатський парк приймає відвідувачів менше в 10 разів, при тому, що потенціал Карпатського парку є суттєво більший ніж будь-який з національних парків Східної Європи.

«Ми будемо стежити за ситуацією довкола зміни керівництва Карпатського національного парку. Нова влада задекларувала намір рішуче боротися зі старими корумпованими схемами, тож подивимся, наскільки ці декларації будуть відповідати реальним діям», — резюмує «Відкрита Україна».


Ископаемые Украины в обмен на оружие: эксперт рассказал, насколько реален такой план

Ситуация в районе Торецка накаляется: военный эксперт объяснил, в чем опасность для ВСУ

Удары ATACMS по рф: эксперты рассказали, как это повлияет на ход войны и чем может ответить рф

Церковный праздник 21 ноября по новому календарю: почему нельзя мыть голову в этот день

Гороскоп Таро на 21 ноября для всех знаков Зодиака: планы могут измениться

Юный орел Михаил Поплавский раскрыл секрет молодости: «Это состояние души»

Что делать, если телефон выдает ошибку сети: простая инструкция по решению проблем с интернетом

Тренд на мирные переговоры не заложен, - военный эксперт рассказал, сколько будут продолжаться активные ракетные обстрелы Украины

Как очистить сковороду от нагара: простые способы без лишних трат

Зима придет в Украину раньше времени: какой будет погода на неделе с 18 по 24 ноября

Как выбрать смартфон для фото и видео: на что нужно обратить внимание, советы специалистов

Как приготовить кексы на сметане: Клопотенко раскрыл самый простой и быстрый рецепт

Как узнать график отключения света в своей области: полезные ссылки

Рецепт львовского сырника от Клопотенко: неожиданный вариант с соленой карамелью

Кимчи по-корейски: традиционный рецепт с необычным вкусом от Клопотенко

Рецепт овсяного печенья с хлопьями и орешками: Клопотенко раскрыл секреты классического десерта

Гороскоп Таро на 15 ноября для всех знаков Зодиака: прислушайтесь к подсказкам Вселенной

Как отследить местоположение SIM-карты, если украли телефон: рабочие способы для Android и iPhone

Как приготовить домашние колбаски: Клопотенко раскрыл секрет насыщенного вкуса

Показать еще