Від діамантів до палаців: керівник ДП "Українські енергетичні машини" Суботін шикує на тлі атак по енергетиці? - розслідування

Поки держпідприємство скорочує прибутки, його керівник декларує елітні маєтки, золотий запас і люксове майно – розслідування
Читать на русском
керівник ДП "Українські енергетичні машини" Суботін шикує на тлі атак з енергетики

Про це пише сайт Стопкор. Публікуємо текст без правок та коментарів. Редакція не несе відповідальність за данній оприлюдненні іншмими ЗМІ.

Попри війну та значні втрати в енергетичному секторі, Віктор Суботін, який очолює державне підприємство "Українські енергетичні машини" вже понад 17 років, задекларував майно та статки, які вражають масштабами. У той час, як держава витрачає понад 7 мільярдів гривень на відновлення енергетики, а прибутки підприємства у 2023 році скоротились до 376 мільйонів гривень, рівень особистого добробуту керівника залишився незмінно високим. Детальніше – у розслідуванні Галини Капустинської для СтопКору.

Згідно з деклараціями, дружина Суботіна володіє щонайменше 10 колекціями ювелірних виробів. Серед них — прикраси бренду Паскаль Бруні на пів мільйона гривень та коштовності від Carrera y Carrera вартістю понад мільйон. У колекції також є 15 елітних годинників від Ulysse Nardin і Chopard, щедро інкрустованих діамантами.

Родина володіє кількома шубами з хутра норки та соболя. Одна з них — від італійського бренду Марко Ванолі — коштує 2300 євро. У списку розкоші також сумка Hermès Birkin зі шкіри крокодила.




Суботін також задекларував великий арсенал зброї. Серед задекларованого — карабіни, рушниці та пістолети, зокрема рушниця Krieghoff 12-го калібру за понад 200 тисяч гривень та гвинтівка Browning калібру 5.6 мм, оцінена у 60 тисяч.



Попри наявність коштів, у декларації за 2024 рік вказано, що Суботін мешкає у "приміщенні для відпочинку", яке придбав ще у 2018 році. Однак журналістське розслідування показує, що насправді родина користується маєтком у Харкові площею понад 1000 м². На території також розташовані ще один будинок площею майже 120 м², два гостьові будинки, фонтан, підстрижений газон та декоративні насадження.

Офіційно вся ця нерухомість записана на Ніну Яценко — ймовірно, тещу Суботіна. Сам він у документах не фігурує як власник. Будинок був придбаний у вересні 2022 року — у період, коли рф перебувала біля Харкова, а "Турбоатом" практично не працював. Водночас "Мегабанк" вже був у стані ліквідації.

Родина Суботіна також придбала ще кілька земельних ділянок на загальну суму близько 400 тисяч гривень. У 2023 році Ніна Яценко оформила на себе ще одну ділянку та будинок площею 272 м² в Ужгороді. Його загальна вартість перевищує 3,2 мільйона гривень. Ще один будинок з сонячними панелями та відеонаглядом також записаний на неї.





ЗМІ: Владислав Колодистий: чорний арбітраж без податків, нелегальні операції з «криптою», обман з PayAdmit, «зіц-голова» Валерії Вагоровської

Кримінальний шлях Михайла Кураченко: «кримські схеми», робота на росіян у Флориді та алкогольна залежність

Новий оберт справи Епштейна: журналісти розповіли про можливі зв'язки американського злочинця зі львів'янкою Анастасією Сірооченко

Незаконне збагачення, російський слід, махінації із засобами партії: нардеп Железняк потрапив у скандал, – ЗМІ

Липові довідки, бронь та служба в ресторанах, – політексперт звинуватив в ухилянні від ЗСУ блогерів Мокрика, Лачена та інших

Стратегічна галузь під ударом: журналісти розповіли про справи проти групи авіакомпаній Романа Мілешка

IT-фахівці вважають, що білорус Артем Ляшанов створив фейкову криптоплатформу Thedex для відмивання нелегальних коштів Bill_line - ЗМІ

"Розпил" в Кременчуцькій міській раді: журналісти розповіли про закупку систем оповіщення за завищеними цінами

ЗМІ повідомили, що на ректора КНУ Бугрова склали адмінпротокол за корупцію. Що скаже Стефанчук?

ЗМІ: Екснардеп повідомив про викриття схеми з фальсифікації клінічних випробувань німецької компанії ROXALL в Україні

У Києві викрили масштабний шахрайський кол-центр із сотнями іноземців: ЗМІ повідомили про напад на журналістів

Кременчуцька міська рада знову намагається протягнути сумнівний тендер: громадськість б'є на сполох

Художниця Кубар здійняла гвалт навколо переведення свого коханого військовослужбовця, щоб він і надалі залишався в Києві, - Ощановський

ЗМІ: Після розгрому у Казахстані Вадим Гордієвський почав відмивати нелегальні гроші букмекерів через польську фірму Stablex Solution

ЗМІ: До п’яти років за ґратами може провести екс-чиновниця Мін’юсту Наталія Бернацька, по справі «Золотого мандарина Ойл»

Нардеп Дмитро Костюк отримав у подарунок під новий рік 6 млн гривень і купив квартиру в Києві: ЗМІ розкрили подробиці

Понад 77 млн у бізнесі й мільйони готівкою: ЗМІ розповіли про декларації мера Чернівців Романа Клічука

Відбір без конкурсу: ЗМІ написали навіщо віцепремʼєр поспішає із призначенням голови Державіасужби

Майже 800 контрабандних рейсів за пів року через пункт «Смільниця»: журналіст опублікував розслідування

Показати ще