Хто розкупив відомчу базу у Конча-Заспі: експрокурор, колишні ТОПи митниці та їхні родичі, - розслідування

Читать на русском
Хто розкупив відомчу базу у Конча-Заспі: експрокурор, колишні ТОПи митниці та їхні родичі, - розслідування

Більшість будинків на території відомчої бази відпочинку митників у Конча-Заспі попродавали. Серед нових власників маєтків експрокурор, колишні ТОПи митниці та їхні родичі.

Про це пише Bihus.Info.

У 2000-му році Київрада безкоштовно передала у постійне користування Держмитслужбі 15 гектарів лісу на березі Дніпра у Конча-Заспі. На ділянці побудували реабілітаційний центр “Конча-Заспа” і поставили його на баланс Профспілки працівників митних органів.

Пізніше, цю базу буквально “окупували” топ-митники різних часів, підписавши з Профспілкою договори оренди на роки. А після початку повномасштабного вторгнення будинки поступово почали розпродавати.

Зокрема, тепер двоповерховий маєток на 200 квадратів на базі митників належить колишньому заступнику генерального прокурора Сергію Кізю. Спочатку він цей маєток орендував, а у 2024-му році викупив. До Кізя цим будинком користувався ексголова ДФС Роман Насіров.

Ще один будинок там же належить матері експрокурора. До того, як Ганна Кізь у 2021-му році купила цей будинок, Генеральна прокуратура керувала розслідуванням щодо його можливого незаконного відчуження.

Викупила будинок на базі митників і матір ексголови митниці та колишнього віце-спікера парламенту Ігоря Калєтніка. До того, цим маєтком користувався сам Калєтнік, який у Раді представляв комуністів і після Революції Гідності отримав підозру у так званій справі “Диктаторських Законів 16 січня”. Закрив це кримінальне провадження сусід Калєтніка – Кізь.

Ще два будинки на базі митників належать дітям колишнього очільника київської регіональної митниці Геннадія Романенка. Один з них, Романенко купив і подарував доньці, до того роками орендуючи його. Інший будинок, за документами, син ексмитника купив сам.

Попри те, що більшість майна на території реабілітаційного центру розпродана, кілька будинків ще залишилися у власності Профспілки. Один з них наразі орендує колишній головний київський прокурор, а нині голова одеської ОДА – Олег Кіпер.

На запитання Bihus.Info у Профспілці пояснили, що рішення про можливий продаж майна було колегіальним і прийнято ще у 2019-му році:Одночасно реалізація нерухомого майна дозволить в перспективі позбавити Профспілку невластивих їй функцій з експлуатації та утримання в належному стані об’єктів нерухомості”.

Також там зауважили, що визначали ціну реалізації нерухомості з врахуванням висновків незалежної експертної оцінки та суми обов’язкових платежів: “Однією із істотних умов яких є визначення ціни реалізації майна без урахування права користування земельною ділянкою, на якій розташований об’єкт нерухомості”.

Наразі Профспілка продала 21 будинок і отримала за це 111 млн 575 тис. 550 грн. Якщо розділити отриману суму на площу усіх будинків, то умовна середня вартість квадратного метру становить 42 тис. 273 грн.


Понад 77 млн у бізнесі й мільйони готівкою: ЗМІ розповіли про декларації мера Чернівців Романа Клічука

Відбір без конкурсу: ЗМІ написали навіщо віцепремʼєр поспішає із призначенням голови Державіасужби

Майже 800 контрабандних рейсів за пів року через пункт «Смільниця»: журналіст опублікував розслідування

ЗМІ: Компанію Bill_line («АйТіБіт») та благодійний фонд «Шлях сердець» білоруса Артема Ляшанова мають перевірити правоохоронні органи

Фігляри при «Дарниці»: до чого довели колишній флагман української фармацевтики - розслідування ЗМІ

Муженко, який образився за "паперових генералів", сам ухвалював багато спірних рішень - заступник командира 3 армійського корпусу

У КНУ ім Тараса Шевченка продовжують вибухати корупційні скандали

Ігор Зелінський заблокував використання важливої авіатехніки для логістичних потреб ЗСУ: розслідування ЗМІ про екс-заступника голови Державіаслужби

Туалетні схеми, "тітушки" на Березняках та зниклі декларації: ЗМІ опублікували розслідування про депутата Страннікова

Списаний по ВЛК суддя продовжує «господарювати» у Києві: цікаві деталі

Жорстоке вбивство Данила Кузьміна: цинічних зловмисників Агоєва та Ринжука притягли до суду та обрали запобіжний захід

Юрій Луценко і "герой росії" Деркач: хроніка однієї політичної дружби - розслідування ЗМІ

В КНУ ім Тараса Шевченка розікрали половину фінансування на ремонт бомбосховищ для студентів. До чого тут "Мідас"?

Сумнівні "оманські" добрива знову їдуть до нас: схемами цікавиться Лукашенко, — Мосійчук

Цинічне вбивство Данила Кузьміна: жахливі подробиці та родинні з'вязки - від митниці до посольства України

Український титан: ЗМІ розповіли, хто контролює ОГХК і чому усім «простили» борги

ЗМІ: Правоохоронці розгромили ОЗУ українців Гордіївського, Івченка та Суворової

Кожемяко через БФ "Хартія" отримує надприбутки на непрозорих закупівлях за завищеними цінами, - ЗМІ

Фарм-гіганти наживалися на простих українцях, а тепер БаДМ прикривається війною, аби не платити мільярдний штраф

Показати ще