Після відміни Роттердам+ ніхто не відчув зменшення ціни на струм, про яке говорить Герус - екс-голова НКРЕКП

Читати українською
дмитрий вовк

Голова комітету енергетики та ЖКП Андрій Герус повідомив про нібито зменшення ціни на електроенергію в Україні після припинення дії формули «Роттердам+», тоді як фактично цього не побачило ні населення, ні промислові підприємства.

Про це у Facebook написав екс-голова Національної комісії з регулювання енергетики та житлово-комунальних послуг Дмитро Вовк.

«Критикуючи «Роттердам+» ресурсами пана Коломойського Герус зробив собі впізнаваність. Але так і не спромігся розібратись як воно працює насправді», - заявив Вовк, реагуючи на повідомлення Геруса щодо нібито зменшення оптово-ринкової ціни (ОРЦ) на струм з 1,54 до 1,2 грн за кВт-год після відміни формули «Роттердам+».
За словами Вовка, в своїй інформації Герус чомусь не вказує, що в ОРЦ як за часів «Роттердам+» так і після включалися дотації та розрахунки з виробниками енергії з альтернативних джерел.
«В останній оптово-ринковій ціні затвердженій НКРЕКП на 2019 рік частка: а) дотацій складала 19.8%-21.2% в залежності від кварталу; б) виробників з альтернативних джерел складала 4.9%-9.6%», - написав Вовк.

При цьому він прокоментував закиди Геруса до позиції голови Офісу простих рішень Міхеїла Саакашвілі, який заявив про менші ціни на струм під час дії «Роттердам+».

«Перш ніж опонувати Саакашвілі треба хоч мінімально вивчити матеріал. Бо тепер пан Саакашвілі може спитати Геруса: може після відміни «Роттердам+» для населення тариф зменшили; або тарифи водоканалів зменшились; чи може бізнес платить за електроенергію менше; і хто відповідає за збитки Енергоатома? А поки сідайте, пане Герус, знову двійка!» - підкреслив Вовк.

Нагадаємо, формула "Роттердам" діяла для розрахунку вартості вугілля при встановленні прогнозної оптової ціни електроенергії виключно для промислових споживачів в період 2016-2019 років. Вона передбачала включення вартості доставки вугілля від хабів Амстердам-Роттердам-Антверпен. Формула була скасована з 1 липня 2019 з введенням ринку електроенергії. Аналогічний принцип ціноутворення з 2017 р.і по поточний момент діє при визначенні вартості природного газу для населення. Ціни встановлюються на підставі вартості газу в європейських хабах плюс витрати на його доставку в Україну. Цей принцип - так звана формула " Амстердам"" - в червні 2020 р.був прописаний в меморандумі з МВФ, підпис під яким поставив в тому числі президент Володимир Зеленський. За оцінками голови виконавчого комітету Ради реформ України Михайла Саакашвілі, принцип ціноутворення на вугілля за формулою "Роттердам+" ідентичний принципу "Амстердам+", який застосовується для визначення ціни на газ для населення. Нагадаємо також, що через рік після скасування формули "Роттердам+", 10 липня 2020 р. державна компанія "Центренерго" за сприяння офісу президента України та Міністерства енергетики уклала контракт на купівлю українського вугілля за формулою "Роттердам+".

Як повідомлялося, на початку серпня антикорупційна прокуратура зупинила розслідування у справі «Роттердам+». За даними головного редактора видання Цензор.нет Юрія Бутусова, це рішення погоджене з НАБУ і у справі немає ключового елемента, без якого вона втрачає сенс-експертизи, яка визначає наявність збитку державі. Ця експертиза проводиться цілий рік в експертному центрі Служби безпеки України, але вона все ще не завершена. САП дає можливість НАБУ і СБУ завершити експертизу, оскільки тепер термін розслідування зупинений.

8 серпня 2020 р. закінчувався термін проведення розслідування, яке триває 3,5 року, з березня 2017 р. Згідно з кримінально-процесуальним кодексом, до 8 серпня 2020 р. НАБУ зобов'язане було завершити розслідування, а САП передати справу до суду або закрити справу за відсутністю складу злочину.


Давление на "Гарпок" по разделению средств зеленой энергетики является превышением полномочий - юрист

Очередная авария на Белорусской АЭС должна заставить Украину прекратить финансировать эту станцию – Наливайченко

Зеленский и Шмыгаль хотят отдать деньги «зеленых» инвесторов на коррупцию – нардеп

НКРЭКУ использует сомнительные поводы для остановки выплаты долгов за «зеленую» энергию – юрист

Экологи настаивают на решении проблем, которые мешают реализации Нацплана по выбросам

Минобразования задолжало УЗ больше миллиарда, больше так продолжаться не может, - Жмак

Линько: бюджет необходимо пересмотреть, иначе украинцы останутся без субсидий

В Европе предприятиям возвращают эконалог на модернизацию, а у нас никто не знает, куда этот налог исчезает, - нардеп

Запрет б/у вагонов повлечет на рынке дефицит, который будет крайне трудно устранить, - промышленники

"Гарантированный покупатель" может не выполнять установку НКРЭКУ при выплате долгов - юрист

Кабмин предложил монетизировать льготы для домов с электроотоплением

Угроза веерных отключений возникла из-за пагубного импорта электроэнергии из России – Яценюк

Доллар затаился после выходных, в НБУ озвучили свежий курс валют: чего ждать от гривны

Власть Зеленского пошла против ЕС, остановив выплату долгов за «зеленую» энергию – Гончаренко

ТЭС «ДТЭК Энерго» выработали на миллиард кВтч свыше плана Минэнерго во избежание дефицита в энергосистеме

Генерация энергии из солнца и ветра в Украине увеличилась вдвое

ТЭС государственного "Центрэнерго" переведут на газомазутные блоки из-за отсутствия угля на складах

На пути к энергонезависимости: ДТЭК Нефтегаз установил новый рекорд частной газодобычи Украины

Веерных отключений не будет: «Укрэнерго» прокомментировала отсутствие угля на «Центрэнерго»

Показать еще