Влада України довела ЄБРР до жорсткої позиції через тиск на "зелених" інвесторів - UDP

Читати українською
ебрр

Дії представників влади України, народних депутатів довели ЄБРР до жорсткої позиції щодо держави через тиск на інвесторів в зелену енергетику в умовах ймовірного зриву голосування за законопроєкт №3658 щодо підтримки галузі та наявності 19 мільярдів гривень боргів за вироблену зелену електроенергію

Про це написав співзасновник та керівний партнер компанії UDP Renewables Сергій Євтушенко.

«ЄБРР серйозно стурбований ситуацію у секторі відновлюваної енергетики України» - це як треба було допекти міжнародних інвесторів та кредиторів галузі ВДЕ, щоби отримувати таку заяву від найбільшого інвестора в економіку України???», - зазначив Євтушенко.

За його словами, міжнародні банки роблять подібні заяви у виключних випадках, коли всі інші інструменти вже були використані, а ризик настання непередбачуваного сценарію пограбування інвесторів галузі ВДЕ так і не ліквідовано.

Він нагадав, що нині в парламенті розглядається законопроект, який був підготовлений на виконання підписаного між урядом та інвесторами в галузь ВДЕ меморандуму, проте депутати свідомо затягують його ухвалення.

«В парламенті зареєстровано понад 1300 поправок до законопроекту який вже погоджено сторонами через підписаний меморандум. Багато з них є спробою відвертого саботажу а деякі поправки - просто божевільні. Наприклад в односторонньому порядку зрізати тариф на 50% на діюче сонце, наплювавши на всі контракти, чинне законодавства та підписаний місяць тому меморандум», - зазначив Євтушенко.

Експерт також наголосив – Україна не має шансів виграти судові справи, в разі якщо інвестори звернуться за захистом своїх прав в міжнародний арбітраж. Тож збитки для держави при такому сценарії розвитку подій будуть катастрофічними.

«Центр Разумкова оцінює ризик прямих потенційних збитків держави на компенсації програних інвесторам судів у 250 млрд гривень. А непрямим збитком буде панахида по міжнародній діловій репутації, як країни, так і її керівництва», - написав Євтушенко.

Нагадаємо, проєкт Закону №3658 «Про внесення змін до деяких законів України щодо удосконалення умов підтримки виробництва електричної енергії з альтернативних джерел енергії» перебуває на розгляді Верховної Ради.

Нагадаємо, голосування у другому читанні за законопроект №3658 перенесли з 17 на 21 липня. Проєкт закону передбачає зниження зеленого тарифу на основі меморандуму між урядом України та міжнародним інвесторами, за посередництва європейського Енергоспівтовариства.

У свою чергу представники близької до олігарха Ігоря Коломойського депутатської фракції «За Майбутнє» пропонують поправки щодо зниження тарифу на 40-50%. На думку зеленого інвестора та співзасновника «Української асоціації відновлюваної енергетики» Ігоря Тинного, народні депутати, дії яких пов’язані з інтересами олігархів Ігоря Коломойського та Віктора Пінчука, зривають прийняття законопроекту, щоб розорити інвесторів і змусити їх віддати свої активи.

Раніше інвестори заявляли, що прийняття рішень не погоджених в меморандумі змусить їх звертатись в міжнародні арбітражі. За підрахунком Центру Разумкова загальна сума збитків для України в арбітражах може сягати 250 млрд грн.

На початку липня Конгресмени США закликали президента України Володимира Зеленського досягти результату в переговорах з інвесторами в зелену енергетику і допомогти закріпити вже існуючі домовленості законодавчо.

За словами прем'єр-міністра Дениса Шмигаля, законодавче впровадження положень меморандуму дозволить Україні заощадити близько 2 млрд євро до 2030 року. Також він зазначив, що пропонований для ухвалення в парламенті законопроект має повністю базуватися на положеннях, які прописані в меморандумі.

Як повідомлялося, енергетична галузь України переживає кризу. Всі без винятку державні компанії на ринку електроенергії накопичили багатомільярдні борги. Зокрема, борги державного "Гарантованого покупця" перед інвесторами в зелену енергетику перевищили 19 млрд грн.


Давление на "Гарпок" по разделению средств зеленой энергетики является превышением полномочий - юрист

Очередная авария на Белорусской АЭС должна заставить Украину прекратить финансировать эту станцию – Наливайченко

Зеленский и Шмыгаль хотят отдать деньги «зеленых» инвесторов на коррупцию – нардеп

НКРЭКУ использует сомнительные поводы для остановки выплаты долгов за «зеленую» энергию – юрист

Экологи настаивают на решении проблем, которые мешают реализации Нацплана по выбросам

Минобразования задолжало УЗ больше миллиарда, больше так продолжаться не может, - Жмак

Линько: бюджет необходимо пересмотреть, иначе украинцы останутся без субсидий

В Европе предприятиям возвращают эконалог на модернизацию, а у нас никто не знает, куда этот налог исчезает, - нардеп

Запрет б/у вагонов повлечет на рынке дефицит, который будет крайне трудно устранить, - промышленники

"Гарантированный покупатель" может не выполнять установку НКРЭКУ при выплате долгов - юрист

Кабмин предложил монетизировать льготы для домов с электроотоплением

Угроза веерных отключений возникла из-за пагубного импорта электроэнергии из России – Яценюк

Доллар затаился после выходных, в НБУ озвучили свежий курс валют: чего ждать от гривны

Власть Зеленского пошла против ЕС, остановив выплату долгов за «зеленую» энергию – Гончаренко

ТЭС «ДТЭК Энерго» выработали на миллиард кВтч свыше плана Минэнерго во избежание дефицита в энергосистеме

Генерация энергии из солнца и ветра в Украине увеличилась вдвое

ТЭС государственного "Центрэнерго" переведут на газомазутные блоки из-за отсутствия угля на складах

На пути к энергонезависимости: ДТЭК Нефтегаз установил новый рекорд частной газодобычи Украины

Веерных отключений не будет: «Укрэнерго» прокомментировала отсутствие угля на «Центрэнерго»

Показать еще